All messages

General: Próg do finału

Public message

Próg do finału XXI OI wyniósł <b>168 punktów</b>. Zakwalifikowanym gratulujemy!

> Próg do finału XXI OI wyniósł <b>168 punktów</b>. Zakwalifikowanym gratulujemy!

General: Odp: Wyniki I etapu

Public message

> O której godzinie można spodziewać się ostatecznego rankingu? Już: http://www.oi.edu.pl/l/21oi_1etap_wyniki/ Gratulacje dla wszystkich, którzy awansowali do zawodów II stopnia Olimpiady. Informacja o przydziale zawodników do okręgów pojawi się w późniejszym terminie.

> > O której godzinie można spodziewać się ostatecznego rankingu? > > Już: http://www.oi.edu.pl/l/21oi_1etap_wyniki/ > > Gratulacje dla wszystkich, którzy awansowali do zawodów II stopnia Olimpiady. Informacja o przydziale zawodników do okręgów pojawi się w późniejszym terminie.

General: Odp: Wstępne wyniki

Public message

> O której godzinie można się spodziewać wstępnych wyników? Koło południa.

> > O której godzinie można się spodziewać wstępnych wyników? > > Koło południa.

General: Odp: Wstępne wyniki.

Public message

> kiedy pojawią się na Sio2 wstępne wyniki ? Zgodnie z Zasadami Organizacji Zawodów wstępne oceny zgłoszeń będą dostępne najpóźniej 18 listopada 2013 roku.

> > kiedy pojawią się na Sio2 wstępne wyniki ? > > Zgodnie z Zasadami Organizacji Zawodów wstępne oceny zgłoszeń będą dostępne najpóźniej 18 listopada 2013 roku.

General: Odp: Wysyłanie pocztą

Public message

> Czy jeżeli chciałbym wysłać np. zadanie "Kurierzy" pocztą, to muszę także wysłać wszystkie inne zadania, których nie chcę zmieniać, a są już zatwierdzone na moim koncie w sio2? Nie musisz.

> > Czy jeżeli chciałbym wysłać np. zadanie "Kurierzy" pocztą, to muszę także wysłać wszystkie inne zadania, których nie chcę zmieniać, a są już zatwierdzone na moim koncie w sio2? > > Nie musisz.

General: Już niedługo koniec

Public message

Za kilka dni kończą się zawody I stopnia OI. Z tej okazji dobra rada: nie zostawiaj wysłania swoich rozwiązań na ostatnią chwilę, a opcję wysyłki programów zwykłą pocztą traktuj jako ostateczność. Co roku zauważalna liczba przesłanych w ostatniej chwili bądź pocztą rozwiązań nie kompiluje się za pomocą regulaminowych kompilatorów (np. używa zabronionych plików nagłówkowych i modułów) albo zawiera usterki uniemożliwiające zdobycie jakichkolwiek punktów (np. zbędne wypisywanie). Po zakończeniu I etapu nie będziemy pozwalali na żadne, nawet najdrobniejsze, poprawki w kodach.

> Za kilka dni kończą się zawody I stopnia OI. Z tej okazji dobra rada: nie zostawiaj wysłania swoich rozwiązań na ostatnią chwilę, a opcję wysyłki programów zwykłą pocztą traktuj jako ostateczność. Co roku zauważalna liczba przesłanych w ostatniej chwili bądź pocztą rozwiązań nie kompiluje się za pomocą regulaminowych kompilatorów (np. używa zabronionych plików nagłówkowych i modułów) albo zawiera usterki uniemożliwiające zdobycie jakichkolwiek punktów (np. zbędne wypisywanie). Po zakończeniu I etapu nie będziemy pozwalali na żadne, nawet najdrobniejsze, poprawki w kodach.

General: E-mailowe potwierdzenia zgłoszeń

Public message

W poniedziałek wieczorem (14.10) włączyliśmy w systemie opcję wysyłania powiadomień e-mailowych o otrzymanych zgłoszeniach. Dla wszystkich nowych zgłoszeń takie potwierdzenia powinny przychodzić. Dla wcześniejszych nie zostały wysłane i nie trzeba się tym niepokoić -- wystarczy, jeśli wysłane zgłoszenie jest widoczne w dziale "Moje zgłoszenia".

> W poniedziałek wieczorem (14.10) włączyliśmy w systemie opcję wysyłania powiadomień e-mailowych o otrzymanych zgłoszeniach. Dla wszystkich nowych zgłoszeń takie potwierdzenia powinny przychodzić. > > Dla wcześniejszych nie zostały wysłane i nie trzeba się tym niepokoić -- wystarczy, jeśli wysłane zgłoszenie jest widoczne w dziale "Moje zgłoszenia".

Wąż (waz): Sprawdzarka do zadania Wąż powinna już działać prawidłowo

Public message

Jak w temacie.

> Jak w temacie.

Wąż (waz): Ponowna ocena rozwiązań

Public message

Poprawiliśmy sprawdzarkę do zadania Wąż. Wszystkie zgłoszenia zostały ocenione ponownie.

> Poprawiliśmy sprawdzarkę do zadania Wąż. Wszystkie zgłoszenia zostały ocenione ponownie.

Wąż (waz): Odp: "Brak konca linii"

Public message

> Czy na pewno sprawdzarka działa, jak powinna? ;) Rzeczywiście sprawdzarka do zadania "Wąż" jest zbyt restrykcyjna, jeśli chodzi o białe znaki na końcach linii. Wkrótce ją poprawimy i poinformujemy, kiedy to nastąpi.

> > Czy na pewno sprawdzarka działa, jak powinna? ;) > > Rzeczywiście sprawdzarka do zadania "Wąż" jest zbyt restrykcyjna, jeśli chodzi o białe znaki na końcach linii. Wkrótce ją poprawimy i poinformujemy, kiedy to nastąpi.

Bar sałatkowy (bar): Odp: Pytanie odnośnie zadania

Public message

> Czy w zadaniu może być sałatka złożona z samych pomarańczy? Tak.

> > Czy w zadaniu może być sałatka złożona z samych pomarańczy? > > Tak.

General: Zmiana adresu serwisu: https://sio2.mimuw.edu.pl

Public message

Jak zapewne niektórzy z Was już zauważyli, przenieśliśmy serwis pod adres sio2.mimuw.edu.pl. To dlatego, że tutaj możemy udostępić też bezpieczną wersję strony (https://sio2.mimuw.edu.pl), gdzie połączenie z serwerem jest szyfrowane. Wktórce wszystkie poprzednie adresy będą automatycznie przekierowywać do tej wersji strony.

> Jak zapewne niektórzy z Was już zauważyli, przenieśliśmy serwis pod adres sio2.mimuw.edu.pl. > > To dlatego, że tutaj możemy udostępić też bezpieczną wersję strony (https://sio2.mimuw.edu.pl), gdzie połączenie z serwerem jest szyfrowane. Wktórce wszystkie poprzednie adresy będą automatycznie przekierowywać do tej wersji strony.

General: C++x11

Public message

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, ogłaszamy wszem i wobec, że zgodnie z Zasadami organizacji zawodów, w tym roku możliwe jest użycie funkcjonalności ze standardu C++11 (dawna nazwa to C++0x), w zakresie obsługiwanym przez GCC 4.6.3. http://gcc.gnu.org/gcc-4.6/cxx0x_status.html

> Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, ogłaszamy wszem i wobec, że zgodnie z Zasadami organizacji zawodów, w tym roku możliwe jest użycie funkcjonalności ze standardu C++11 (dawna nazwa to C++0x), w zakresie obsługiwanym przez GCC 4.6.3. > > http://gcc.gnu.org/gcc-4.6/cxx0x_status.html

General: Odp: Korzystanie z STL w C++

Public message

> Czy korzystanie z STL w c++ jest dozwolone? Byłoby dobrze gdyby rozwiano wątpliwości jakie narosły w tym temacie: > > http://oioioi.mimuw.edu.pl/c/oi21-1/forum/2/75/ Polecam przeczytać: http://oi.edu.pl/l/21oi_ustalenia_techniczne/ Dozwolone jest wszystko, co nie jest zabronione. W szczególności korzystanie z STL jest dozwolone.

> > Czy korzystanie z STL w c++ jest dozwolone? Byłoby dobrze gdyby rozwiano wątpliwości jakie narosły w tym temacie: > > > > http://oioioi.mimuw.edu.pl/c/oi21-1/forum/2/75/ > > Polecam przeczytać: http://oi.edu.pl/l/21oi_ustalenia_techniczne/ > > Dozwolone jest wszystko, co nie jest zabronione. W szczególności korzystanie z STL jest dozwolone.

Klocki (klo): Ponowna ocena rozwiązań

Public message

Wszystkie zgłoszenia do zadania Klocki zostały ocenione ponownie. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z nową oceną.

> Wszystkie zgłoszenia do zadania Klocki zostały ocenione ponownie. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z nową oceną.

General: Dział "Forum"

Public message

Gorąco zachęcamy uczestników Olimpiady do aktywnej wymiany doświadczeń w dziale "Forum". Jednocześnie informujemy, że niedopuszczalne jest ujawnianie metod rozwiązania zadań przed zakończeniem zawodów I etapu, a autorzy takich wpisów mogą zostać zdyskwalifikowani. W szczególności prosimy o nieujawnianie złożoności czasowych czy pamięciowych rozwiązań, gdyż może to stanowić istotną wskazówkę dla innych uczestników Olimpiady. W dziale "Forum" można natomiast wyjaśniać różne wątpliwości dotyczące treści zadań (konkretne pytania można także kierować do organizatorów poprzez dział "Pytania") czy publikować testy do zadań (z odpowiedziami czy też z czasem działania programów).

> Gorąco zachęcamy uczestników Olimpiady do aktywnej wymiany doświadczeń w dziale "Forum". Jednocześnie informujemy, że niedopuszczalne jest ujawnianie metod rozwiązania zadań przed zakończeniem zawodów I etapu, a autorzy takich wpisów mogą zostać zdyskwalifikowani. W szczególności prosimy o nieujawnianie złożoności czasowych czy pamięciowych rozwiązań, gdyż może to stanowić istotną wskazówkę dla innych uczestników Olimpiady. > > W dziale "Forum" można natomiast wyjaśniać różne wątpliwości dotyczące treści zadań (konkretne pytania można także kierować do organizatorów poprzez dział "Pytania") czy publikować testy do zadań (z odpowiedziami czy też z czasem działania programów).