Thread: Błąd kompilacji w C

Napisałam program w C i wysłałam rozwiązanie ale cały czas wyświetla mi błąd kompilacji pomimo tego że na moim komputerze wszystko działa bez zarzutu. Czy ktoś może mi pomóc?
Moglabys pokazac jaki blad wyskakuje zwiazany z kompilacja?
Jakiego środowiska używasz?
Prawdopodobnie twoje środowisko dołącza niejawnie jakieś pliki nagłówkowe, które powinnaś załączyć do swojego rozwiązania.
Dokładnie wyskoczył mi taki błąd dotyczący funkcji scanf:
warning: ignoring return value of 'scanf', declared with attribute warn_unused_result [-Wunused-result]

Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi?
To ostrzeżenie (o tym, że ignorujesz wartość zwracaną ze scanfa), nie błąd. Na Twoim kompie pokaże się ten warning jeśli... skompilujesz z optymalizacją -O2 lib -O3. Ot, meandry gcc;) Ta zwracana wartość to liczba obiektów, które scanf odczytał. Jeśli bardzo przeszkadza, możesz to uciszyć odbierając tę wartość. Np tak:
if ( sfanf("%Ld",&k)==0 )
{printf("Niepoprawne wejście jest niezgodne z regulaminem\n");}
Jeśli nie działa, musi tam być coś jeszcze?
Bartłomiej Szczygieł dzięki wielkie za pomoc. Dzięki Twoim wskazówkom moim oczom wreszcie ukazało się upragnione "Wstępne sprawdzenie: OK"!

Ps. Tylko mała literówka się u Ciebie wkradła nie sfanf tylko scanf. Czyż nie tak?
Musi być coś jeszcze, oprócz tego warninga o niesprawdzaniu wartości zwracanej ze scanf-a.
Inaczej nie byłoby błędu kompilacji.
Ale jest już ok.