Temat: Sprawdzaczka na I etap

Hej!

Rok temu gdy pisałem I etap zdałem sobie sprawę, że nie istnieje dobre narzędzie do testowania zadań. Sprawdzaczka z "plików" jest uciążliwa w użytkowaniu (trzeba ciągle edytować listę testów), a skrypty w bashu mają małe możliwości. Poza tym, nie istnieje łatwa i automatyczna metoda generowania dużych paczek testów. W związku z tym napisałem bardziej rozbudowany skrypt w pythonie, który pozwala na łatwe i automatyczne generowanie testów i sprawdzanie zadań. Dla przykładu, przyzwoita sprawdzaczka z generatorem testów do ubiegłorocznego zadania BAR zajęła mi około 20 linii. Skrypt z instrukcją obsługi oraz przykładem znajduje się tutaj:

https://github.com/quinor/oi_tester

Polecam, w razie potrzeby będę usuwał bugi i poprawiał kod.
Do obsługi potrzebny jest python2 z dwoma specyficznymi bibliotekami, ale ich instalacja jest dobrze opisana.
Miałem okazję skorzystać z tej sprawdzaczki wcześniej i do tej pory jestem z niej zadowolony. Mam wprawdzie kilka pomysłów na ulepszenie, niemniej jednak nie miałem do tej pory do czynienia z czymś lepszym. Po wstępnym zapoznaniu się ze sprawdzarką korzystanie z niej to dosłownie przyjemność - jest bardzo wygodna w użyciu :)