Temat: Pliki źródłowe

Czy całość musi zawierać się w jednym pliku przy wysyłaniu czy jest jakiś sposób na podział wszystkiego?

Pozdrawiam
Zasady organizacji §3.1 "Rozwiązanie każdego zadania, które polega na napisaniu programu, składa się z (tylko jednego) pliku źródłowego; imię i nazwisko uczestnika powinny być podane w komentarzu na początku każdego programu."

Zatem musisz je jakoś skleić. Możesz do tego wykorzystać preprocesor gcc (o ile nie piszesz w Pascalu), tylko musisz bardzo uważać na rozmiar pliku wyjściowego - nietrudno o przekroczenie dopuszczalnego rozmiaru.
Akurat piszę w Javie i miałem nadzieję, że będę mógł napisać każdą klasę w innym pliku, ale widzę, że trzeba się pomęczyć. Dzięki za odpowiedź.
O! Faktycznie można nadsyłać rozwiązania w Javie, tego nie zauważyłem. Przy czym jest to sprzeczne z zasadami organizacji. §2.4 "Rozwiązaniem każdego z zadań zawodów I, II i III stopnia jest program (napisany w jednym z następujących języków programowania: Pascal, C, C++) lub plik z danymi.", nie znalazłem też żadnego wpisu informującego o tym, iż do akceptowanych języków doszła Java. Nie chcę nic spekulować, ale chyba wypada w tej sprawie skontaktować się z organizatorami.
Edit2: Wygląda na to, że moje spekulacje byłyby prawdziwe i nie powinno być możliwości wysyłania programów w Javie. Tym razem pozwolę sobie strzelić, że była to pozostałość po PA, które posiadają bardziej liberalny regulamin.
Chyba ktoś to właśnie przeczytał i usunął Javę z listy :)