Temat: Błąd "signal 6". Co on oznacza?

Witam, mam pewien problem z uruchomieniem jednego zadania. Otóż po uruchomieniu próbnym wyświetla mi błąd "process exited due to signal 6". Co to oznacza? W internecie szukałem i znalazłem, że to błąd braku pamięci. Ale jakim cudem, skoro program działa na moim komputerze bez problemów i pobiera tylko 2,1 MB, a w zadaniu jest ograniczenie do 64 MB ? Zauważyłem, że program wykonuje raz pętle, a drugi raz już nie. Czy ten błąd może być spowodowany czymś innym niż brakiem pamięci? Pozdrawiam.
Dzięki, akurat tą stronę kilka dni temu przeglądałem. Wówczas niezbyt mi pomogła, ale postanowiłem zainstalować Linuksa na VirtualBoxie, a następnie CodeBlocks (Visual Studio jest o niebo lepsze, ale jest tylko na Windowsa :P). O ile na Windowsie wszystko działało (bez względu na kompilator, sprawdzałem na gcc dla wina i też działało), to na Linuksie faktycznie nie chciało. Nie wiem dokładniej co powodowało błędy (bo przerobiłem niezłą ilość kodu), ale ostatecznie wyszło, że w makrze, które stosowałem, pomyliłem współrzędną x, ze współrzędną y, przez co program edytował elementy znajdujące się poza zadeklarowaną tablicą. Teraz wszystko działa :). Dzięki za zainteresowanie :D Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.