Thread: Szczygieł (2019) oglądaj online w dobrej jakości.

Szczygieł (2019) oglądaj online w dobrej jakości.
Kutsaya ekranizacja wielkiej amerykańskiej powieści, która znacznie lepiej wyglądałaby w formie serialu.
"Szczygieł" Donny Tartt to osiemset stron tekstu. "Szczygieł" Johna Crowleya to dwie i pół godziny czasu na ekranie. Nawet przed premierą filmu było jasne, że liczby nie są zbieżne: obszerna, rozciągnięta na dekadę, złożona fabuła z wieloma postaciami i lokalizacjami po prostu nie może zmieścić się w tak skromnym czasie. Ale twórcy obrazu nadal postanowili spróbować.
Szczygieł (2019) oglądaj online w dobrej jakości https://zetflix.zone/films/the-goldfinch
Nastolatek Theo Decker (OAX Figley) spacerował z mamą po nowojorskim Metropolitan Museum of Art, gdy wybuchł wybuch w budynku. To był atak terrorystyczny. Mama nie żyje. Zszokowanego chłopca zabiera do siebie Rodzina Barburów, prowadzona przez rudowłosą Towarzyską piękność (Nicole Kidman). Pomimo jej ciepłego nastawienia Theo nigdy nie odważy się ujawnić jej swojego sekretu: tego dnia z Muzeum zabrał pierścień, który dał mu umierający starzec, oraz obraz holenderskiego artysty Karela Fabriciusa "Szczygieł".
Pierścień zabiera chłopca do domu antykwariusza (Jeffrey Wright) i określa jego zawód. Dorosły Theo (Ensel Elgort) zajmuje się sprzedażą mebli w stylu vintage i nadal zachowuje swój sekret. Akcja filmu przeskakuje od teraźniejszości do przeszłości, stopniowo ujawniając biografię Bohatera w kłębek. Będzie w niej, oprócz zamachu terrorystycznego, wiele innych dramatycznych wydarzeń. Theo zerwie z Barburami, spotka się z ojcem, który kiedyś opuścił rodzinę, znajdzie najlepszego przyjaciela i straci wielką miłość.
Prawa do adaptacji powieści, która zdobyła Nagrodę Pulitzera w 2014 roku, zostały sprzedane za imponujące trzy miliony dolarów. Jednak zaraz potem Donna Tartt zwolniła odpowiedzialną za transakcję agentkę literacką: okazało się, że Warunki Umowy pozbawiają pisarkę prawa do udziału w tworzeniu scenariusza i produkcji filmu. Niezadowolenie Tartta można zrozumieć. Szczygieł nie jest książką, która pozostawia filmowcom przestrzeń do alternatywnych interpretacji i improwizacji.