Thread: Darmowy syntezator mowy konwertuje tekst na głos

Darmowy syntezator mowy konwertuje tekst na głos
Dzisiaj syntezatory mowy stosowane w stacjonarnych systemach komputerowych lub urządzeniach mobilnych nie wydają się już niczym niezwykłym. Technologia posunęła się daleko i umożliwiła odtworzenie ludzkiego głosu.
Nie trzeba dodawać, że ta forma syntezy mowy stanowi wiele problemów etycznych i bezpieczeństwa. W końcu ulepszona wersja tego systemu mogłaby odtworzyć ludzki głos z niewiarygodną dokładnością, co praktycznie uniemożliwia ludzkiemu słuchaczowi rozpoznanie oryginału z emulacji. Hakerzy mogli wykorzystać syntezę mowy do inżynierii społecznej, oszukując nawet najbardziej ostrożnych ekspertów ds. Możliwości są prawie nieograniczone. Jasne, wkrótce będziemy musieli rozpocząć nagrywanie z odgadywaniem słów, ale rozwiązania można również opracować w celu ustalenia autentyczności nagrań wokalnych.
Darmowy syntezator mowy konwertuje Tekst na głos https://text-to-speech.pl/ ivona text to speech.
Czym są syntezatory mowy i gdzie są stosowane?
Syntezatory mowy to specjalne programy składające się z kilku modułów, które umożliwiają tłumaczenie tekstu wpisanego na klawiaturze na zwykłą ludzką mowę w formie ścieżki dźwiękowej.
Naiwnością byłoby sądzić, że biblioteki towarzyszące zawierają absolutnie wszystkie słowa lub możliwe frazy nagrane w studiach przez prawdziwych ludzi. To po prostu fizycznie niemożliwe. Ponadto biblioteki fraz miałyby taki rozmiar, że zainstalowanie ich nawet na nowoczesnych dyskach twardych o dużej objętości, nie mówiąc już o urządzeniach mobilnych, po prostu nie byłoby możliwe.