Temat: Kiedy nie można wszystkich zadowolić?

Cześć,
Jak w temacie, szukam przykładowych danych dla których należało by zwrócić odpowiedź NIE. W sumie to zadanie proste, aczkolwiek nie mogę znaleźć po co jest w treści to "NIE".
Z góry dzięki za odpowiedź ;D
Też dołączam się do pytania.
Wydaje mi się, że przed wystawianiem treść zadania uległa zmianie i nowa definicja niezadowolenia powoduje, iż nigdy nie można zwracać "NIE". Jeśli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu - podajcie zestaw danych.
Także z góry dziękuję za odpoiedź
a
Ja też nie jestem w stanie, a generuję już testy od ponad 1.5h :)
Ja również, choć testy generowałem tylko pół godziny ;)
Wydaje mi się, że mam dowód, że takiego testu nie ma, ale mogę mieć gdzieś błąd.
Odwołuję, mam błąd, wciąż może być test gdzie odpowiedź brzmi NIE.
Ta dyskusja schodzi trochę na rozwiązanie tego zadania. Sugerowałbym jej przerwanie, jak nie chcemy bana.
Ja mam test, na którym jest odpowiedź NIE. Jednak nie podam go tutaj, powody są raczej oczywiste. I także zdecydowanie sugerowałbym przerwanie tej dyskusji.
Może to jest offtopic, ale czy za podawanie przykładowych testów może lecieć ban?
Chodzi o to, że Mariusz Trela zaczał coś dowodzić, a nie podawać przykładowe testy.
To ma ktoś w końcu taki test?
Nie uważacie, że częścią rozwiązania powinno być udowodnienie jego poprawności?
@Tomek Kościuszko: Nie! Czystą teorię zostawmy na OMa. W ogóle jakby miało wyglądać punktowanie? Chyba wtedy już zero-jedynkowo. Co ze stałą? Dobry dowód a zły kod i na odwrót? Zbyt wiele niewiadomych. Osobiście wolałbym wręcz aby OI był olimpiadą programistyczno-algorytmiczną, a nie tak jak jest teraz, algorytmiczną... ale chyba zbytnio odbiegamy od tematu wątku.
Wydawało mi się, że od zawsze na forum OI wszyscy dzielą się testami niezależnie od tego, jaka jest do nich odpowiedź i jakoś nikt nigdy nie miał z tym problemu.
@Dominik Klemba: Według mnie czasami bardzo łatwo jest wymyśleć jakiegoś zachłana-heurę, który intuicyjnie powinien działać, ale nie umiesz udowodnić, że działa. Gdyby to była olimpiada programistyczna, to byłby duży problem z testowaniem, wymyślaniem ciekawych zadań, itp. Poza tym i tak nie podzielam twojego poglądu, że algorytmika jest mniej ciekawa :)
@Stanisław Szcześniak: Ależ nikt nie mówi, że algorytmika jest mniej ciekawa. Jest inna. W ogóle nie proponowałem czysto programistycznej olimpiady, ale mogłaby być trochę bardziej programistyczna. Oczywiście moim zdaniem. Pewnie więcej zwolenników tutaj rozwiązywania zadań na papierze Mimo wszystko ja dalej podtrzymuje, że nie powinno być wymogu dowodów. Zresztą, nie mamy chyba na to wpływu - nie ma co ciągnąć tematu.
Ja także nie rozumiem "raczej oczywistego" powodu, dla którego nie można podać testu z odpowiedzią "NIE". Dzielenie się testami jest raczej dość stałym elementem OI i nie widzę z tym problemu.
Teraz już mozna wiec zachecam
in:
1
2 2 2 2
xx
xx
.x
x.

out:
NIE
lol
Ale zdziwię się jak będzie taki test - generowałem testy przez ponad 48 godzin (testy o różnych n, maksymalnej kaloryczności), w sumie wyszło ponad 5 mln testów i nie miałem ani jednego przypadku na NIE, poza tym moja metoda rozwiązania stoi w sprzeczności do odpowiedzi NIE.
Kurcze... Nie rozważyłem przypadku podanego przez Maćka... Bye, bye 100 punktów :(
https://www.youtube.com/watch?v=ggappyNuUKw#t=354
Ktoś tutaj trochę ztrollował :P