Temat: long long cpp

Czy dozwolone jest używanie long long'ow na olimpiadzie? I czy odradzacie lub polecacie ich używanie?
niestety nie jest musisz zaimplementowac custom bitset i napisac recznie do niego operacje. Osobiscie polecam wyuczyc sie na pamiec, by na olimpiadzie szybko i sprawnie móc działac na duzych liczbach.
Czy ma ktoś może linka do ogólnodostępnej implementacji typu długi długi długi?
nie na temat, ale polecam __int128_t (działa w gcc)
Proszę o trzymanie się tematu threada.
> Proszę o trzymanie się tematu threada.
🤓🤓🤓

Wiadomość została ukryta przez administratora.

Na stronie OI w "dla uczestników" pod zakładką "Jak testować masz" :

"Odpowiednie typy zmiennych - chyba każdemu programiście C/C++ zdarzyło się kiedyś w swoim programie użyć zmiennych typu int (32-bitowy), gdy konieczny był long long (64-bitowy), czasami tego typu pomyłki mogą być bardzo bolesne, stąd warto poświęcić chwilę czasu na sprawdzenie, czy wszystkie zmienne są odpowiedniego typu."

A w zakładce "środowisko testowe":
"Cele te realizujemy przez zastosowanie modelu procesora opartego na architekturze Intel x86 (64-bitowej). Szczegółowy opis modelu można znaleźć poniżej."

Jak już coś to będziesz musiał podać wynik w modulo 1e9 + 7. To może być w zadaniach z kombinatoryki i w nich trzeba użyć dodawania/odejmowania/mnożenia/dzielenia modulo.
Jest pewna fajna zmienna ważąca 4 B, działająca w czasie stałym, która pozwala na utrzymywanie wartości do ok. 2^2048 z dokładnością do miliona liczb po przecinku, co najważniejsze, jest dostępna w gcc, wysyłam link do dokumentacji:
[Link dostępny tylko dla użytkowników Olimpiada Premium]
4b w staszicu