All messages

General: Próg

Public message

Do zawodów drugiego stopnia zostaną zakwalifikowani zawodnicy, którzy zdobyli co najmniej 370 punktów. Lista zakwalifikowanych pojawi się dzisiaj wieczorem na stronie oij.edu.pl. Odpowiedzi na indywidualne reklamacje zostaną rozesłane na adresy mailowe podane w SIO.

General: Wyniki prywatne

Public message

Wstępne wyniki są już dostępne. Testy użyte do sprawdzania rozwiązań są dostępne w dziale testy. Wzorcowe rozwiązania można pobrać z naszej strony: https://oij.edu.pl/oij16/etap1/zadania/ Do piątku 14 stycznia 2021 (włącznie) poprzez SIO każdy zawodnik będzie mógł zgłaszać uwagi do wstępnej oceny swoich rozwiązań (także tych z tury otwartej). Reklamacji nie podlega jednak dobór testów, limitów czasowych, kompilatorów i sposobu oceny. Przed złożeniem reklamacji zapraszamy do zapoznania się z częstymi pytaniami związanymi z reklamacjami: https://oij.edu.pl/oij16/reklamacje.pdf.

General: Koniec tury ukrytej

Public message

Tura ukryta zakończyła się, a wraz z nią zawody I stopnia XVI OIJ! Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wzięcie udziału! Jury teraz zajmie się przeglądaniem Waszych zgłoszeń. Wyniki indywidualne wraz z testami zostaną udostępnione zgodnie z zasadami organizacji zawodów najpóźniej w poniedziałek 10 stycznia 2022r. Jesteśmy świadomi, że nie udostępniliśmy jeszcze wyników tury otwartej. Jury zadecydowało o wstrzymaniu się z tym do czasu przewidzianego w zasadach organizacji zawodów. Zostaną one zatem udostępnione wraz z wynikami tury ukrytej. Dziękujemy za cierpliwość. I życzymy wszystkim szczęśliwego nowego roku!

Puzzle (puz): Limit czasu dla języka C++

Public message

Limit czasu w systemie SIO wynosił 3s i różnił się od tego podanego w treści zadania (5s). Limit w SIO został zwiększony do 5s i wszystkie rozwiązania zostały ocenione ponownie - nie zmieniło to żadnego wyniku.

Puzzle (puz): Opis grupy w zadaniu Puzzle

Public message

W zadaniu Puzzle, opis do jednej grupy w sekcji Ocenianie nie jest do końca ścisły. W treści mamy "Odpowiedź jest NIE lub linia cięcia zawsze idzie w prawo, lewo lub w dół (ale nigdy do góry!).". Oznacza to, że możliwe jest ustawienie elementu w taki sposób, że linia cięcia zawsze idzie w prawo, lewo lub w dół (ale nigdy do góry!).

General: Koniec tury otwartej

Public message

Przypominamy, że rozwiązania zadań z tury otwartej należy wysłać dzisiaj do północy (23:59:59). Później nie będzie już możliwe wysyłanie rozwiązań oraz ich poprawianie. Postaramy się jak najszybciej po zakończeniu tury otwartej udostępnić indywidualne wyniki, a także omówienia, wzorcowe rozwiązania oraz testy, na których były oceniane Wasze rozwiązania. Głównie ze względu na procedurę wykrywania plagiatów i niesamodzielnych rozwiązań, stanie się to najwcześniej w przyszłym tygodniu.

General: Początek tury ukrytej

Public message

Rozpoczęliśmy turę ukrytą zawodów I stopnia. W turze tej w tym roku czeka na Was pięć zadań programistycznych, które należy rozwiązać w C++ lub Pythonie. Rozwiązania zadań z tej tury należy nadesłać do 3 stycznia 2022. Równocześnie przypominamy, że na rozwiązania zadań z tury otwartej czekamy jeszcze dwa tygodnie. Termin wysyłania rozwiązań zadań tury otwartej to 6 grudnia 2021 (poniedziałek) o 23:59:59.

General: Wzorcowe rozwiązania testów

Public message

Opublikowaliśmy wzorocowe rozwiązania testów: https://oij.edu.pl/oij16/etap1/pytania/

General: Wyniki

Public message

Wyniki testu powinny już być widoczne. Jeżeli zgłoszenie oznaczone jest jako "podejrzane", to oznacza, że zostało wysłane po czasie (zakończenia testu). Komitet Główny OIJ podejmie decyzję w sprawie tych zgłoszeń.

General: Wynik z rundy testowej

Public message

Przypominamy, że ostatecznym wynikiem dzisiejszego podejścia jest ostatnie zgłoszenie, bez względu na wybrany język.

General: Poprawki w treściach zadań

Public message

W wyjaśnieniu pierwszego przykładu do zadania "Wycinka drzew" wysokości dwóch ostatnich drzew na rysunku były zamienione miejscami. Rysunek jest już poprawny. W wyjaśnieniu pierwszego przykładu do zadania "Oczko", zmieniliśmy fragment "Wszyscy gracze mają zatem mniej niż 21 punktów" na "Wszyscy gracze mają zatem nie więcej niż 21 punktów".

General: Początek tury otwartej

Public message

Rozpoczynamy turę otwartą zawodów I stopnia. W tym roku czeka na Was pięć zadań programistycznych, które należy rozwiązać w C++ lub Pythonie: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij16-1/p/. Przypominamy, że do każdego zadania jest limit 25 zgłoszeń. Dla zadań z tej tury można dodatkowo 10 zgłoszeń "odsłonić", to znaczy poznać swój wynik na wysłanym zgłoszeniu. Można to zrobić po kliknięciu na dane zgłoszenie (na godzinę wysłania zgłoszenia). Za każde zadanie można zdobyć maksymalnie 100 punktów. Wynikiem za zadanie jest maksimum wśród wszystkich zgłoszeń do tego zadania (także nieosłoniętych). Więcej informacji można znaleźć na stronie oij.edu.pl. W szczególności polecamy Przewodnik, w którym znajduje się opis całych zawodów (https://oij.edu.pl/zawodnik/przewodnik/) oraz krótki film pokazujący jak wysyłać zadania w SIO2 (https://oij.edu.pl/zawodnik/zadania/wysylanie). Powodzenia!

General: Wyniki testu wiedzy

Public message

Wyniki testu powinny być dostępne pod adresem https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij16-1/submissions/. Jeżeli nie widzą Państwo wyników swojego testu oznacza to, że nasz system nie zarejestrował wysłania testu (głównym powodem może być nie wysłanie testu przed końcem czasu). W takim przypadku, jeżeli jeszcze nie skontaktowali się Państwo z nami, prosimy o wysłanie pytania przez zakładkę "Pytania i ogłoszenia", opisując sytuację. Każdy przypadek będziemy rozpatrywali osobno w trybie reklamacji, dlatego sprawdzenie i zweryfikowanie może niestety chwilę potrwać, prosimy zatem o cierpliwość.

General: Koniec podejścia pierwszego do testu wiedzy

Public message

Dziękujemy za udział w teście. Wyniki indywidualne pojawią się o 12:00. Na naszej stronie internetowej (oij.edu.pl) umieścimy także odpowiedzi do testu z krótkim komentarzem. Przypominamy że drugie podejście do testu będzie możliwe 13 listopada 2021 (sobota) o godz. 18:00. Test jest jedynie częścią zawodów I stopnia OIJ, należy rozwiązać zadania programistyczne. Pierwsze zadania pojawią się w SIO 26 października 2021 (we wtorek).

General: Pozostało mniej niż 10 minut do końca testu

Public message

System nie będzie akceptował zgłoszeń po czasie, dlatego prosimy kliknąć guzik "Wyśłij" przed upływem czasu (11:50).

General: Testy w wersji PDF

Public message

W przypadku problemów z wyświetlaniem wyrażeń arymetycznych lub obrazków, w dziale Pliki (https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij16-1/files/) dostępne są testy w plikach PDF. Polecamy także sprawdzić test w innej przeglądarce, jeżeli jest taka możłiwość.

General: Opóźnienie

Public message

Przewidujemy 10 minutowe opóźnienie rozpoczęcia testu. Za utrudnienia przepraszamy.