Thread: Konkursy programistyczne, które dopuszczają pisanie w C#

Jak w temacie. Znacie jakieś takie konkursy, ew. olimpiady?
W C# piszę już dość długo i chciałbym to w jakiś sposób podpiąć pod szkołę. Wiecie jak to jest, niby dużo programuję, nawet mam z tego zysk (mały bo mały, ale zawsze coś), ale mało kto bierze mój .NET Skill na poważnie.
Jest sporo konkursów na których nie wysyłasz kodu, a jedynie efekty działania programu:
- Google Code Jam
- Facebook Hacker Cup
- Marathon24
- Deadline24
Z C# jest ten problem, że to windowsowy język, a większość programistów klepie na linuksie - dlatego nie nadaje się na konkursy on-line. Tak jak Grzegorz wspomniał, zostają Ci konkursy, w których output liczysz u siebie. Do tej listy dołożyłbym jeszcze i zareklamował Euler Project (https://projecteuler.net), zwłaszcza jeżeli zadanie "Fib" Ci się podobało ;)
O ile dobrze pamiętam, TopCoder dopuszczał i dopuszcza C#. Petr Mitrichev jest dosyć znany z tego, że używał przez jakiś czas C#, gdzieś powinny na sieci być jego screencasty - btw. robią ogromne wrażenie, zanim ja przeczytam zadanie, on zwykle już kończy kodować. Co do windowsowości - raczej bym się nie zgodził, Mono na Linuxie jest całkiem używalne, zwłaszcza w zakresie Core języka - a o tym chyba myślimy. Wadą C# są pewne braki w bibliotece standardowej, nie ma np. seta, ale można symulować sobie map<cośtam, bool> i ignorować value.
Na CodeForces można.
Na TopCoderze też można, ale serio to powinien być mały problem przerzucić się na chociażby Javę, co potem zaplusuje w kontekście contestów.