Thread: Sprawdzanie i testy

Czy po wysłaniu rozwiązania jest ono od razu sprawdzane na wszystkich testach i wynik dostaniemy, czy też dopiero po końcu każdej rundy uruchamiane są wszystkie kody i do tego czasu oficjalnego wyniku swojego rozwiązania nie poznamy?
Znany jest tylko wynik z testów próbnych, które są podane w zadaniu.
Aha, ok.
Chociaż w takim razie ograniczenie do 10 możliwych wysłanych rozwiązań raczej jest wątpliwe, bo w sumie poza kompilacją i prymitywną [wynikającą z testu próbnego] poprawnością nic nie wnosi, a szkoda.
Fajnie byłoby gdyby chociaż 10 innych testów było brane pod uwagę lub np. połowa testów głównych, ale jak nie ma to nie ma.
a wysylasz kod po to zeby go przetestowac? nie robisz tego wczesniej?
te 10 kolejnych wrzutek to po to, gdybys znalazl jednak blad. lub mial kolejny pomysl na optymalizacje. nie po to, zeby poprawic wynik w rankingu bo widzisz ze slabo twoj algorytm dziala na rzeczywistych testach.
Finalnie dostaniesz pełny wynik z każdego wysłanego rozwiązania, choć do rankingu liczy się ostatni.
Gdyby był większy limit zgłoszeń, dłużej byśmy czekali na wyniki.
Rafal Marek - i po co ten hejt w Twoich pierwszych dwóch pytaniach? Nie potrafisz odpowiedzieć kulturalnie tylko jakieś wyżycie się na klawiaturze? Bierz przykład z:
Grzegorz Adamski
Krzysztof Krawczyk

Ładnie, rzeczowo, bez ironii i w porządku.

Bez tych Twoich pytań, Twoja wypowiedź byłaby ok, a tak popsuły one efekt.

Co gorsza, wcale nie musi być dla mnie ekstra dostęp do testów, bo tak chcę. Nawet nie wiem czy znajdę chwilę na 1 rundę, a co dopiero na kolejne, więc tym bardziej tylko pytam. Brak testów również mi nie przeszkadza. Robi się jakiegoś brutala i kilka prostych testów można zrobić samemu. Parę będzie na forum pewnie jak kiedyś. Pewnie gdyby ktoś udostępnił możliwość sprawdzania to zaraz jakiś wredny dobry programista udostępniłby swoje rozwiązania ;). Pomimo braku testów w przeszłości w konkursach już tak bywało, tyle że na mniejszą skalę.

Już nie wspomnę też, że kiedyś w takich konkursach istniały nieoficjalne grupy mające dostęp do "dużych" testów zrobionych na brutalach lub prawie brutalach z użyciem klastrów. Sam takie osoby znałem. I pewnie dzisiaj młodsze pokolenie też na to wpadło i niektórzy mogą sobie pozwolić na taką zabawę co bardzo ułatwia życie. Dlatego ekstra większe testy dostępne dla wszystkich nie byłyby niczym złym. Ale jak nie ma to nie ma.
Co roku na forum pojawia się duża liczba testów na których można testować rozwiązanie.

Natomiast sprawdzarka nie jest na tym konkursie miejscem do testowania kodu. Stąd taki mały limit - większy nie jest po prostu potrzebny.
Nie, no ok, tutaj wszystko jest jasne. Nie ma tak, to nie ma tak. Właśnie dlatego zwróciłem uwagę na limit.

Jak napisałem powyżej pytałem dlatego, że z życia wzięte znam zastosowania klastrów (w tym także tych należących do poniektórych uczelni, które nieoficjalnie odstępowały sporo mocy obliczeniowej na czas testu), przez osoby mające do nich dostęp w okresie tego typu zawodów. Kiedyś mogłem dostać zestaw testów sprawdzonych brutalem utworzonych właśnie na klastrze w czasie trwania jakiegoś konkursu i to były naprawdę ekstra testy biorąc pod uwagę, że ja na swoim PC musiałbym z miesiąc generować taki test a oni w godzinkę mieli :P. Stad istnienie tego procederu skłoniło do pytania o równoważenie szans.

A jak nie ma to nie ma.

Powodzenia wszystkim.
rafal majewski - moje pytania byly szczere. byc moze nie czytales regulaminu, nic nie wiesz o tych zawodach i slowa "zglos rozwiazanie" zrozumiales w pospiechu jako "przetestuj rozwiazanie", nie wiem, temu pytam... jezeli cie pomimo wszystko zabolaly, trudno.

ps. czy moglbys napisac cos wiecej o testach generowanych przez miesiac? nigdy tu nie mialem takiego problemu a chetnie poznam zjawisko.
Rafal Marek - daj już spokój. Napisz do admina:
http://pl.spoj.com/submit/

Tam jest opcja zgłaszanie->zgłoś rozwiązanie, żeby zmienił nazewnictwo na "przetestuj rozwiązanie".

Zadałem poważne pytanie, dostałem poważne odpowiedzi. Twoją też uznałem w połowie za poważną, a drugą połowę potwierdzasz tutaj teraz, że słusznie uznałem za nie poważną. Daj spokój...

Testy są jednym z ważniejszych elementów tych konkursów i to zapewne wiesz (widzisz, nie robię z Ciebie głupka, tylko zakładam, że to wiesz). Dostęp do różnych dobrych i sprawdzonych testów jeszcze przed sprawdzeniem rozwiązania przez "Jury" tutaj jest zawsze mile widziany i to przez wszystkich o czym świadczy zaangażowanie o którym napisałem wyżej.

Jeśli chodzi o testy generowane przez miesiąc, to chyba mnie nie zrozumiałeś. Mając dostęp do klastra, znam osoby, które na takim właśnie konkursie i to dokładnie na takim konkursie generowały brutalem testy i wyniki do nich. Testy osiągały taki poziom jaki brutal na jednym komputerze musiałby pracować przez miesiąc, żeby dać wynik. Jak duże to ma znaczenie dla sprawdzenia poprawności kodu nie trzeba nikomu mówić. Nawet jak jesteś rewelacyjny w algorytmach, to głupie błędy testuje się na dobrych testach. Spróbuj wygenerować sobie dobre testy dla skomplikowanego grafu i go przetestować. Posiadanie wiarygodnego testu sprawdzonego brutalem o wielkości o 3 rzędy większego niż ten, który jesteś sam w stanie wygenerować i sprawdzić u siebie na pewno daje przewagę.

Oczywiście można powiedzieć, że taki proceder jest nie dla tych z czołowych miejsc. Zapewne tak, tyle że akurat w opisanym procederze brały udział osoby naprawdę dobre, uwierz mi :). Nie każdy dostaje nieoficjalnie dostęp do klastra na jakiejś uczelni. Musisz wiedzieć co i jak, więc na pewno to nie zabawa dla szaraka.

Tyle w temacie. Odpowiedź na swoje pytanie dostałem i bez odbioru :).
Jakie są limity czasowe? Nie potrafię ich odszukać ani w treści zadań, ani w regulaminie.
Różne, zależne od testu. Dopiero po rundzie znane są testy i w każdym podany czas.
Krzysztof Krawczyk - jesteś pewien, że dostaniemy wyniki każdego zgłoszenia? Jeśli dobrze pamiętam, w poprzednich edycjach uruchamiane były pełne testy tylko dla ostatniego zgłoszenia.
Mariusz - wydaje mi się że tak.
Tak czy owak, ja w rundzie próbnej mam pełne wyniki wszystkich zgłoszeń.