All messages

General: Opublikowanie rozwiązań

Public message

Zgodnie z zasadami udostępniliśmy wszystkie rozwiązania w odpowiednim dziale.

> Zgodnie z zasadami udostępniliśmy wszystkie rozwiązania w odpowiednim dziale.

General: Zakończenie rund zdalnych

Public message

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w rundach zdalnych tegorocznych Potyczek! A oto finaliści Potyczek Algorytmicznych 2017: 1. jiry_2 2. Maciej Wawro 3. Marek Sommer 4. Mateusz Radecki 5. Krzysztof Maziarz 6. Kamil Dębowski 7. Krzysztof Potępa 8. Jan Tabaszewski 9. Jarosław Kwiecień 10. Radosław Serafin 11. Michał Górniak 12. Michał Seweryn 13. Anadi Agrawal 14. Mieszko Grodzicki 15. Anna Piekarska 16. Michał Łowicki 17. Michał Zawalski 18. Artur Kraska 19. Jakub Boguta 20. Piotr Jagiełło Serdecznie gratulujemy! Finalistów prosimy o potwierdzenie udziału w finale (który odbędzie się 16-17 grudnia w Warszawie) do czwartku 30 listopada, do godziny 23:59 poprzez dział pytania (kategoria "Finał"). Gratulujemy także pierwszym 256 osobom z rankingu B, do których trafią tradycyjne potyczkowe koszulki! Dodatkowe koszulki za ostatnią rundę trafią do ZqBany, Johny7013, akrasuski1, neino oraz mayiv.

> Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w rundach zdalnych tegorocznych Potyczek! > > A oto finaliści Potyczek Algorytmicznych 2017: > 1. jiry_2 > 2. Maciej Wawro > 3. Marek Sommer > 4. Mateusz Radecki > 5. Krzysztof Maziarz > 6. Kamil Dębowski > 7. Krzysztof Potępa > 8. Jan Tabaszewski > 9. Jarosław Kwiecień > 10. Radosław Serafin > 11. Michał Górniak > 12. Michał Seweryn > 13. Anadi Agrawal > 14. Mieszko Grodzicki > 15. Anna Piekarska > 16. Michał Łowicki > 17. Michał Zawalski > 18. Artur Kraska > 19. Jakub Boguta > 20. Piotr Jagiełło > > Serdecznie gratulujemy! Finalistów prosimy o potwierdzenie udziału w finale (który odbędzie się 16-17 grudnia w Warszawie) do czwartku 30 listopada, do godziny 23:59 poprzez dział pytania (kategoria "Finał"). > > Gratulujemy także pierwszym 256 osobom z rankingu B, do których trafią tradycyjne potyczkowe koszulki! > Dodatkowe koszulki za ostatnią rundę trafią do ZqBany, Johny7013, akrasuski1, neino oraz mayiv.

General: Koszulki

Public message

... trafią do tommek, cris, Pand, matcegla oraz embe.

> ... trafią do tommek, cris, Pand, matcegla oraz embe.

General: Po rundzie 5

Public message

Zakończyła się właśnie ostatnia runda zdalna Potyczek Algorytmicznych 2017! Harmonogram na przyszłe dwa dni: Poniedziałek, 27.11: 0:15 -- prywatne wyniki zgłoszeń do rundy 5 5:00 -- deadline na zgłaszanie reklamacji do rundy 4 12:00 -- ranking po rundzie 4, koszulki 16:15 -- deadline na zgłaszanie reklamacji do rundy 5 Wtorek, 28.11: 20:00 -- publiczne ogłoszenie wyników rund zdalnych, zwycięzców koszulek oraz finalistów Miłej nocy!

> Zakończyła się właśnie ostatnia runda zdalna Potyczek Algorytmicznych 2017! > > Harmonogram na przyszłe dwa dni: > Poniedziałek, 27.11: > 0:15 -- prywatne wyniki zgłoszeń do rundy 5 > 5:00 -- deadline na zgłaszanie reklamacji do rundy 4 > 12:00 -- ranking po rundzie 4, koszulki > 16:15 -- deadline na zgłaszanie reklamacji do rundy 5 > > Wtorek, 28.11: > 20:00 -- publiczne ogłoszenie wyników rund zdalnych, zwycięzców koszulek oraz finalistów > > > Miłej nocy!

General: Końcówka rundy piątej

Public message

Wyniki prywatne z ostatniej rundy powinny pojawić się przed 1:00. Ostateczny ranking, razem z finalistami i ostatnimi 5 szczęśliwcami, którzy wylosują koszulki opublikujemy we wtorek o 20:00.

> Wyniki prywatne z ostatniej rundy powinny pojawić się przed 1:00. Ostateczny ranking, razem z finalistami i ostatnimi 5 szczęśliwcami, którzy wylosują koszulki opublikujemy we wtorek o 20:00.

General: Wyniki rundy 4 oraz problemy techniczne z zadaniem "Skup"

Public message

Wyniki prywatne rundy rozproszonej pojawią się o godzinie 13:00. Niestety, w trakcie sprawdzania zgłoszeń odkryliśmy, że w testach przykładowych do zadania "Skup" wirus nie pełnił poprawnie swojej roli. Wszystkie zgłoszenia zostały ponownie ocenione. Jeżeli uważają Państwo, że ocena zgłoszenia została zachwiana przez ten błąd, prosimy o złożenie reklamacji przez dział Pytania. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem reklamacje można składać w ciągu szesnastu godzin od ogłoszenia wyników rundy. Ranking po czwartej rundzie opublikujemy jutro w południe, razem z wynikami losowania koszulek.

> Wyniki prywatne rundy rozproszonej pojawią się o godzinie 13:00. > > Niestety, w trakcie sprawdzania zgłoszeń odkryliśmy, że w testach przykładowych do zadania "Skup" wirus nie pełnił poprawnie swojej roli. Wszystkie zgłoszenia zostały ponownie ocenione. Jeżeli uważają Państwo, że ocena zgłoszenia została zachwiana przez ten błąd, prosimy o złożenie reklamacji przez dział Pytania. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem reklamacje można składać w ciągu szesnastu godzin od ogłoszenia wyników rundy. > > Ranking po czwartej rundzie opublikujemy jutro w południe, razem z wynikami losowania koszulek.

Carcassonne [B] (car): Re: Limit czasu

Public message

> W zadaniu "Carcassone" nie został podany limit czasu, tak jak to jest w innych zadaniach. Czy w tym zadaniu musimy sami (bez żadnego odniesienia) ocenić efektywność programu? Od dłuższego czasu już jest - i wynosi 5 sekund.

> > W zadaniu "Carcassone" nie został podany limit czasu, tak jak to jest w innych zadaniach. Czy w tym zadaniu musimy sami (bez żadnego odniesienia) ocenić efektywność programu? > > Od dłuższego czasu już jest - i wynosi 5 sekund.

General: Wyniki rundy rozproszonej

Public message

Wszystkich oczekujących musimy z przykrością poinformować, że wyniki rundy czwartej nie pojawią się dzisiaj. Prosimy o cierpliwość.

> Wszystkich oczekujących musimy z przykrością poinformować, że wyniki rundy czwartej nie pojawią się dzisiaj. Prosimy o cierpliwość.

General: Koniec rundy 4

Public message

Runda 4, rozproszona, zbliża się do końca. Przepraszamy za problemy z kolejką sprawdzania - liczba zgłoszeń była bardzo duża i serwery nie wyrabiały. Za jakiś czas spróbujemy podać wstępne oszacowanie, kiedy pojawią się wyniki prywatne - mamy nadzieję, że jeszcze dzisiaj,

> Runda 4, rozproszona, zbliża się do końca. Przepraszamy za problemy z kolejką sprawdzania - liczba zgłoszeń była bardzo duża i serwery nie wyrabiały. > > Za jakiś czas spróbujemy podać wstępne oszacowanie, kiedy pojawią się wyniki prywatne - mamy nadzieję, że jeszcze dzisiaj,

General: Sprawdzanie zadań rozproszonych

Public message

Miło nam poinformować, że zadania rozproszone znowu się sprawdzają. Wszystkie poprzednie zgłoszenia zostaną ponownie ocenione w najbliższym czasie i nie ma potrzeby ich ponownie zgłaszać. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

> Miło nam poinformować, że zadania rozproszone znowu się sprawdzają. Wszystkie poprzednie zgłoszenia zostaną ponownie ocenione w najbliższym czasie i nie ma potrzeby ich ponownie zgłaszać. > > Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

General: Przesunięcie zakończenia rundy rozproszonej

Public message

W związku z problemami technicznymi z infrastrukturą rozproszoną, postanowiliśmy przesunąć zakończenie rundy czwartej *do godziny 12 w sobotę*.

> W związku z problemami technicznymi z infrastrukturą rozproszoną, postanowiliśmy przesunąć zakończenie rundy czwartej *do godziny 12 w sobotę*.

General: Niepokojące rezultaty rundy rozproszonej, vol. 3

Public message

Chwilowo mamy pewne problemy ze sprawdzaniem zadań z rundy rozproszonej. Prosimy o cierpliwość i zignorowanie wyników "Błąd systemu" / "System error" / "SE".

> Chwilowo mamy pewne problemy ze sprawdzaniem zadań z rundy rozproszonej. Prosimy o cierpliwość i zignorowanie wyników "Błąd systemu" / "System error" / "SE".

General: Niepokojące rezultaty rundy rozproszonej, vol. 2

Public message

Wygląda na to, że dziwne zachowania infrastruktury testowej wynikają z przesyłania dużych wiadomości pomiędzy instancjami (większych niż 64 KB). Jeśli problem ten dotyczy Ciebie, prosimy o przepisanie kodu tak, by przesyłał mniejsze wiadomości. Jeżeli pomimo tej zmiany problem wciąż będzie występował, prosimy o kontakt przez dział Pytania.

> Wygląda na to, że dziwne zachowania infrastruktury testowej wynikają z przesyłania dużych wiadomości pomiędzy instancjami (większych niż 64 KB). Jeśli problem ten dotyczy Ciebie, prosimy o przepisanie kodu tak, by przesyłał mniejsze wiadomości. > > Jeżeli pomimo tej zmiany problem wciąż będzie występował, prosimy o kontakt przez dział Pytania.

General: Niepokojące rezultaty rundy rozproszonej

Public message

Po zwróceniu uwagi przez niektórych uczestników odkryliśmy pewnie niepokojące zachowania, które występują przy sprawdzaniu zadań z rundy rozproszonej. Badamy przyczyny tych zachowań i to, czy powodują one problemy z wynikami. Wszelkimi informacjami będziemy się dzielili na bieżąco.

> Po zwróceniu uwagi przez niektórych uczestników odkryliśmy pewnie niepokojące zachowania, które występują przy sprawdzaniu zadań z rundy rozproszonej. Badamy przyczyny tych zachowań i to, czy powodują one problemy z wynikami. Wszelkimi informacjami będziemy się dzielili na bieżąco.

General: Koszulki po trzeciej rundzie

Public message

Koszulki za trzecią rundę trafią do następujących osób: michaltadeusz, voover, pj, Swistakk, Rzepa.

> Koszulki za trzecią rundę trafią do następujących osób: michaltadeusz, voover, pj, Swistakk, Rzepa.

Carcassonne [B] (car): Re: czy plansza z wejścia jest spójna?

Public message

> Treść mówi "każdy nowy kafelek (oprócz pierwszego) musi łączyć się co najmniej jednym bokiem z jakimś wcześniej położonym kafelkiem.". Wydaje mi się, że plansza z wejścia przykładowego jest niemożliwa do uzyskania w ten sposób. Czy na pewno treść i test przykładowy są poprawne? Test przykładowy był błędny. W systemie znajduje się już wersja z poprawnym plikiem wejściowym.

> > Treść mówi "każdy nowy kafelek (oprócz pierwszego) musi łączyć się co najmniej jednym bokiem z jakimś wcześniej położonym kafelkiem.". Wydaje mi się, że plansza z wejścia przykładowego jest niemożliwa do uzyskania w ten sposób. Czy na pewno treść i test przykładowy są poprawne? > > Test przykładowy był błędny. W systemie znajduje się już wersja z poprawnym plikiem wejściowym.

General: (Prawie) koniec rundy 3

Public message

O północy kończy się runda trzecia. Starym zwyczajem, 15 minut po północy publikujemy prywatne wyniki i testy. A w południe - publiczny ranking i zwycięzców koszulek. Miłego wieczoru!

> O północy kończy się runda trzecia. > > Starym zwyczajem, 15 minut po północy publikujemy prywatne wyniki i testy. > A w południe - publiczny ranking i zwycięzców koszulek. > > Miłego wieczoru!

Działka 2 [B] (dzi): Nowa wersja lokalnej biblioteczki testowej

Public message

W dziale *Pliki* udostępniliśmy nową wersję lokalnej biblioteczki służącej do testowania rozwiązań na Waszych komputerach (dzi_dlazaw.zip). Poprzednia wersja była niepoprawna i mogła prowadzić do nietypowego zachowania Waszych programów (np. błędów wykonania).

> W dziale *Pliki* udostępniliśmy nową wersję lokalnej biblioteczki służącej do testowania rozwiązań na Waszych komputerach (dzi_dlazaw.zip). > > Poprzednia wersja była niepoprawna i mogła prowadzić do nietypowego zachowania Waszych programów (np. błędów wykonania).

General: Początek rundy rozproszonej

Public message

Rozpoczęła się runda 4 złożona z zadań rozproszonych, uruchamianych na wielu komputerach. Informacje o zadaniach rozproszonych oraz poradnik można znaleźć pod adresem http://potyczki.mimuw.edu.pl/l/36/. Udostępniliśmy też zadanie "Test programu", z którego można skorzystać w celu oszacowania szybkości działania Waszych programów rozproszonych.

> Rozpoczęła się runda 4 złożona z zadań rozproszonych, uruchamianych na wielu komputerach. > Informacje o zadaniach rozproszonych oraz poradnik można znaleźć pod adresem http://potyczki.mimuw.edu.pl/l/36/. > > Udostępniliśmy też zadanie "Test programu", z którego można skorzystać w celu oszacowania szybkości działania Waszych programów rozproszonych.

General: Rankingi i koszulki po drugiej rundzie

Public message

Rankingi z wynikami po dwóch rundach są już dostępne, a koszulki wylosowali w tej rundzie: SMTI, xBorox1, klammandi, MrQubo, philip201229.

> Rankingi z wynikami po dwóch rundach są już dostępne, a koszulki wylosowali w tej rundzie: SMTI, xBorox1, klammandi, MrQubo, philip201229.

General: Runda 2 - Harmonogram

Public message

Niedługo (o północy) kończy się runda 2. Wasze wyniki oraz testy opublikujemy 15 minut po północy. Ranking, wraz z listą szczęśliwców, którzy wygrali koszulki, pojawi się w południe. Miłego wieczoru!

> Niedługo (o północy) kończy się runda 2. > > Wasze wyniki oraz testy opublikujemy 15 minut po północy. > Ranking, wraz z listą szczęśliwców, którzy wygrali koszulki, pojawi się w południe. > > Miłego wieczoru!

General: Wyniki pierwszej rundy

Public message

Rankingi po pierwszej rundzie są już dostępne. Koszulki natomiast powędrują do szczęśliwców o następujących loginach: Suliar, heurezjusz, cris, laucer, xkowal99.

> Rankingi po pierwszej rundzie są już dostępne. > > Koszulki natomiast powędrują do szczęśliwców o następujących loginach: Suliar, heurezjusz, cris, laucer, xkowal99.

Iloczyn [A] (ilo): Re: Limit czasu

Public message

Nie dajemy żadnych gwarancji poza tą, w jakim przedziale mieszczą się czasy. W obrębie podanego przedziału możemy dowolnie manipulować limitami. Choć zrobiliśmy krok w stronę pełnej jawności limitów czasowych, ocena wydajności programu dalej należy do zawodnika.

> Nie dajemy żadnych gwarancji poza tą, w jakim przedziale mieszczą się czasy. W obrębie podanego przedziału możemy dowolnie manipulować limitami. > Choć zrobiliśmy krok w stronę pełnej jawności limitów czasowych, ocena wydajności programu dalej należy do zawodnika.

General: Runda 1 - wyniki i ranking

Public message

Wyniki indywidualne pojawią się o 00:15. Ranking i wyniki losowania koszulek w południe. Dobrej nocy!

> Wyniki indywidualne pojawią się o 00:15. > Ranking i wyniki losowania koszulek w południe. > Dobrej nocy!

General: Brak wyniku za zgłoszenie

Public message

Runda próbna, zgodnie z przeznaczeniem, odkryła problemy techniczne. Wyniki sprawdzania części Waszych zgłoszeń do zadań rozproszonych nie zostały przekazane do SIO2. Nie należy się przejmować brakiem wyniku. Zdiagnozowaliśmy problem i dokładamy wszelkich starań, by nie pojawił się na rundzie normalnej. Brakująca punktacja powinna pojawić się w SIO2 podczas zwykłej rundy rozproszonej. Przepraszamy za niedogodności.

> Runda próbna, zgodnie z przeznaczeniem, odkryła problemy techniczne. Wyniki sprawdzania części Waszych zgłoszeń do zadań rozproszonych nie zostały przekazane do SIO2. Nie należy się przejmować brakiem wyniku. Zdiagnozowaliśmy problem i dokładamy wszelkich starań, by nie pojawił się na rundzie normalnej. Brakująca punktacja powinna pojawić się w SIO2 podczas zwykłej rundy rozproszonej. > > Przepraszamy za niedogodności.

General: Zgłoszenia w C dla rund rozproszonych

Public message

Z przyczyn technicznych zgłoszenia dla rund rozproszonych można wysyłać jedynie w języku C++. Proszę uważać, ponieważ system zamiast informować o błędzie, będzie przyjmował zgłoszenia w C, ale nie oceni ich poprawnie. Za utrudnienia przepraszamy.

> Z przyczyn technicznych zgłoszenia dla rund rozproszonych można wysyłać jedynie w języku C++. Proszę uważać, ponieważ system zamiast informować o błędzie, będzie przyjmował zgłoszenia w C, ale nie oceni ich poprawnie. Za utrudnienia przepraszamy.

General: Re: Brak plików do zadań rozproszonych

Public message

> Kiedy będą dodane pliki do zadań rozproszonych rundy próbnej? Przepraszamy, pojawią się za chwilę. Edit: powinny być już widoczne.

> > Kiedy będą dodane pliki do zadań rozproszonych rundy próbnej? > > Przepraszamy, pojawią się za chwilę. > > Edit: powinny być już widoczne.