All messages

General: Zadania dostępne w serwisie Szkopuł

Public message

Wszystkie zadania z tegorocznych rund zdalnych można już rozwiązywać w serwisie Szkopuł: https://szkopul.edu.pl/task_archive/pa/.

> Wszystkie zadania z tegorocznych rund zdalnych można już rozwiązywać w serwisie Szkopuł: https://szkopul.edu.pl/task_archive/pa/.

General: Finaliści Potyczek Algorytmicznych 2020

Public message

Tydzień walki oraz 18 zadań pozwoliły nam wyłonić finalistów Potyczek Algorytmicznych 2020! Oto i oni: 1. Anadi Agrawal 2. Wojtek Nadara 3. Krzysztof Maziarz 4. Maciej Hołubowicz 5. Kamil Dębowski 6. Tomek Czajka 7. Marek Sommer 8. Adam Zyzik 9. Krzysztof Potępa 10. Jacek Salata 11. Paweł Parys 12. Bartłomiej Czarkowski 13. Michał Stawarz 14. Michał Staniewski 15. Krzysztof Boryczka 16. Juliusz Korab-Karpowicz 17. Jan Strzeszyński 18. Marcin Martowicz 19. Adam Kuczaj 20. Karol Pokorski Zakwalifikowanym serdecznie gratulujemy! Z powodu aktualnej sytuacji na świecie nie jesteśmy w stanie już teraz stwierdzić czy finał odbędzie na miejscu — w Warszawie, w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych — czy zdalnie. Z tego powodu prosimy, by każdy zakwalifikowany do finału wysłał nam w pytaniu informację, czy weźmie udział w finale, gdyby odbył się on na miejscu w Warszawie; czy weźmie udział, gdyby odbył się on zdalnie, oraz którą z tych dwóch opcji woli (może wybrać, że nie ma to dla niego znaczenia). Innymi słowy, każdy ma do wyboru jedną z 2 x 2 x 3 = 12 opcji :) Na Waszą odpowiedź czekamy do czwartku 17 grudnia do godziny 23:59:59. Do zobaczenia na finale!

> Tydzień walki oraz 18 zadań pozwoliły nam wyłonić finalistów Potyczek Algorytmicznych 2020! Oto i oni: > > 1. Anadi Agrawal > 2. Wojtek Nadara > 3. Krzysztof Maziarz > 4. Maciej Hołubowicz > 5. Kamil Dębowski > 6. Tomek Czajka > 7. Marek Sommer > 8. Adam Zyzik > 9. Krzysztof Potępa > 10. Jacek Salata > 11. Paweł Parys > 12. Bartłomiej Czarkowski > 13. Michał Stawarz > 14. Michał Staniewski > 15. Krzysztof Boryczka > 16. Juliusz Korab-Karpowicz > 17. Jan Strzeszyński > 18. Marcin Martowicz > 19. Adam Kuczaj > 20. Karol Pokorski > > Zakwalifikowanym serdecznie gratulujemy! > > Z powodu aktualnej sytuacji na świecie nie jesteśmy w stanie już teraz stwierdzić czy finał odbędzie na miejscu — w Warszawie, w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych — czy zdalnie. Z tego powodu prosimy, by każdy zakwalifikowany do finału wysłał nam w pytaniu informację, czy weźmie udział w finale, gdyby odbył się on na miejscu w Warszawie; czy weźmie udział, gdyby odbył się on zdalnie, oraz którą z tych dwóch opcji woli (może wybrać, że nie ma to dla niego znaczenia). Innymi słowy, każdy ma do wyboru jedną z 2 x 2 x 3 = 12 opcji :) Na Waszą odpowiedź czekamy do czwartku 17 grudnia do godziny 23:59:59. > > Do zobaczenia na finale!

General: Ranking i koszulki za rundę piątą

Public message

Rankingi A+B+C oraz B+C zostały odsłonięte. Jeszcze raz dziękujemy za rywalizację! Koszulki za rundę piątą trafiają do: teapot, Ramzel, jmigdal4, Szakulli, errichto. Żeby zdobyć koszulkę za całe Potyczki Algorytmiczne 2020 należało w rankingu B+C mieć co najmniej tyle punktów, co osoba na 256 miejscu, czyli 70. Wszystkim zdobywcom gratulujemy!

> Rankingi A+B+C oraz B+C zostały odsłonięte. Jeszcze raz dziękujemy za rywalizację! > > Koszulki za rundę piątą trafiają do: teapot, Ramzel, jmigdal4, Szakulli, errichto. > > Żeby zdobyć koszulkę za całe Potyczki Algorytmiczne 2020 należało w rankingu B+C mieć co najmniej tyle punktów, co osoba na 256 miejscu, czyli 70. Wszystkim zdobywcom gratulujemy!

General: Koniec rundy piątej

Public message

Zakończyła się ostatnia runda tegorocznych Potyczek Algorytmicznych! Wszystkim bardzo dziękujemy za udział. Liczymy, że każdy z was znalazł dla siebie ciekawe wyzwania. Prywatne wyniki powinny pojawić się za około pół godziny. Wyniki publiczne, lista zwycięzców koszulek za rundę piątą, próg do zdobycia koszulki i najważniejsze - lista finalistów, pojawią się we wtorek o godzinie 20. W międzyczasie zachęcamy do podzielenia się przemyśleniami i uwagami na forum. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaciętą rywalizację!

> Zakończyła się ostatnia runda tegorocznych Potyczek Algorytmicznych! > > Wszystkim bardzo dziękujemy za udział. Liczymy, że każdy z was znalazł dla siebie ciekawe wyzwania. Prywatne wyniki powinny pojawić się za około pół godziny. Wyniki publiczne, lista zwycięzców koszulek za rundę piątą, próg do zdobycia koszulki i najważniejsze - lista finalistów, pojawią się we wtorek o godzinie 20. W międzyczasie zachęcamy do podzielenia się przemyśleniami i uwagami na forum. > > Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaciętą rywalizację!

General: Koniec zastoju

Public message

SIO wróciło do życia. Poszkodowanych jeszcze raz przepraszamy.

> SIO wróciło do życia. Poszkodowanych jeszcze raz przepraszamy.

General: Zastój ze sprawdzaniem

Public message

Mamy chwilowo mały zastój z wyświetlaniem wyników zgłoszeń do zadań z dywizji C, za góra godzinę lub dwie wszystko powinno wrócić do normy. Za problemy przepraszamy.

> Mamy chwilowo mały zastój z wyświetlaniem wyników zgłoszeń do zadań z dywizji C, za góra godzinę lub dwie wszystko powinno wrócić do normy. Za problemy przepraszamy.

General: 24 godziny do końca

Public message

Do zakończenia rund zdalnych zostały 24 godziny. Mamy nadzieję, że dobrze bawicie się rozwiązując zadania. Chcielibyśmy poinformować lub przypomnieć, że z powodu wielu zgłoszeń w ostatnich godzinach rundy piątej sprawdzanie może przebiegać wolniej. Z tego powodu możliwym jest, że ktoś nie zdąży odsłonić swojego wyniku w zadaniach z dywizji C, lub w skrajnych przypadkach nie zobaczy wyniku sprawdzania na testach przykładowych lub wyniku uruchomienia próbnego. Zalecamy zatem wysyłać zgłoszenia wcześniej, aby zmniejszyć ryzyko bycia przez to dotkniętym.

> Do zakończenia rund zdalnych zostały 24 godziny. Mamy nadzieję, że dobrze bawicie się rozwiązując zadania. > > Chcielibyśmy poinformować lub przypomnieć, że z powodu wielu zgłoszeń w ostatnich godzinach rundy piątej sprawdzanie może przebiegać wolniej. Z tego powodu możliwym jest, że ktoś nie zdąży odsłonić swojego wyniku w zadaniach z dywizji C, lub w skrajnych przypadkach nie zobaczy wyniku sprawdzania na testach przykładowych lub wyniku uruchomienia próbnego. Zalecamy zatem wysyłać zgłoszenia wcześniej, aby zmniejszyć ryzyko bycia przez to dotkniętym.

General: Ranking i koszulki za rundę czwartą

Public message

Ostatnia aktualizacja rankingu przed końcem zawodów właśnie się pojawiała. W związku z rundą czwartą koszulki trafiają do: konmaj, kharasimowicz, mmaras, katzper01, irenicus30. Szczęśliwcom gratulujemy!

> Ostatnia aktualizacja rankingu przed końcem zawodów właśnie się pojawiała. W związku z rundą czwartą koszulki trafiają do: konmaj, kharasimowicz, mmaras, katzper01, irenicus30. Szczęśliwcom gratulujemy!

General: Koniec rundy czwartej

Public message

Zakończyła się runda czwarta. Prywatne wyniki powinny pojawić się w ciągu pół godziny, publiczne - w południe.

> Zakończyła się runda czwarta. > > Prywatne wyniki powinny pojawić się w ciągu pół godziny, publiczne - w południe.

General: Ranking i koszulki za rundę trzecią

Public message

Sumaryczne rankingi pierwszych trzech rund powinny być już widoczne. Koszulki tym razem trafiają do: W_W_Wojtek, jasiekstrz, andrzej_g, kasia1234, DamianS. Szczęśliwcom gratulujemy!

> Sumaryczne rankingi pierwszych trzech rund powinny być już widoczne. Koszulki tym razem trafiają do: W_W_Wojtek, jasiekstrz, andrzej_g, kasia1234, DamianS. Szczęśliwcom gratulujemy!

General: Początek rundy piątej

Public message

Rozpoczęła się runda piąta, zatem czeka na was aż sześć zadań. Odsłaniać możecie oba zadania C. Powodzenia!

> Rozpoczęła się runda piąta, zatem czeka na was aż sześć zadań. Odsłaniać możecie oba zadania C. > > Powodzenia!

General: Koniec rundy trzeciej

Public message

Zakończyła się runda trzecia. Wyniki prywatne powinny pojawić się za około pół godziny, a ranking i lista zwycięzców koszulek standardowo w południe.

> Zakończyła się runda trzecia. > > Wyniki prywatne powinny pojawić się za około pół godziny, a ranking i lista zwycięzców koszulek standardowo w południe.

General: Ranking i koszulki za rundę drugą

Public message

Rankingi dwóch pierwszych rund są już widoczne, a koszulki trafiają do: konstytucja, lukasz31, kulezi, Gwozdz_Grzegorz, zossowska. Zdobywcom fantów gratulujemy!

> Rankingi dwóch pierwszych rund są już widoczne, a koszulki trafiają do: konstytucja, lukasz31, kulezi, Gwozdz_Grzegorz, zossowska. Zdobywcom fantów gratulujemy!

General: Początek rundy czwartej

Public message

Rozpoczęła się runda czwarta! Trzydzieści nowych punktów do zdobycia już na was czeka. Powodzenia!

> Rozpoczęła się runda czwarta! > > Trzydzieści nowych punktów do zdobycia już na was czeka. > > Powodzenia!

General: Koniec rundy drugiej

Public message

Zakończyła się runda druga. Prywatne wyniki powinny być widoczne już za chwilę.

> Zakończyła się runda druga. Prywatne wyniki powinny być widoczne już za chwilę.

Ogromne drzewo [A] (ogr): Błąd w wyjaśnieniu przykładu

Public message

W wyjaśnienie przykładu wkradł się błąd. W we wzorze liczącym wynik w drugim wariancie gry podane liczby były numerami warstw, a nie odległościami, wszystkie były zatem o jeden za duże. Treść jest już poprawiona.

> W wyjaśnienie przykładu wkradł się błąd. W we wzorze liczącym wynik w drugim wariancie gry podane liczby były numerami warstw, a nie odległościami, wszystkie były zatem o jeden za duże. Treść jest już poprawiona.

Samochody dostawcze [C] (sam): Błąd w wyjaśnieniu przykładu

Public message

W wyjaśnienie przykładu wkradł się błąd. Pierwszy i drugi samochód zderzą się w chwili 5, nie 3. Za chwilę poprawimy to w treści.

> W wyjaśnienie przykładu wkradł się błąd. Pierwszy i drugi samochód zderzą się w chwili 5, nie 3. Za chwilę poprawimy to w treści.

General: Ranking i koszulki za rundę pierwszą

Public message

Pojawił się ranking rundy pierwszej. Koszulki trafiają do: Anty, pistaw, nitschtom, aga19, piotrm. Szczęśliwcom gratulujemy!

> Pojawił się ranking rundy pierwszej. Koszulki trafiają do: Anty, pistaw, nitschtom, aga19, piotrm. Szczęśliwcom gratulujemy!

General: Początek rundy trzeciej

Public message

Rozpoczęła się runda trzecia! Na SIO standardowo pojawiły się trzy nowe zadania. Powodzenia!

> Rozpoczęła się runda trzecia! > > Na SIO standardowo pojawiły się trzy nowe zadania. > > Powodzenia!

General: Koniec rundy pierwszej

Public message

Zakończyła się runda pierwsza! Prywatne wyniki zgłoszeń powinny być widoczne już za kilka chwil, niedługo również pojawią się testy do zadań z pierwszej rundy. Ranking oraz lista osób, które wylosowały koszulki, pojawią się w południe.

> Zakończyła się runda pierwsza! Prywatne wyniki zgłoszeń powinny być widoczne już za kilka chwil, niedługo również pojawią się testy do zadań z pierwszej rundy. Ranking oraz lista osób, które wylosowały koszulki, pojawią się w południe.

Elektrownie i fabryki [B] (ele): Wyjaśnienie do treści zadania

Public message

Zaspokojenie zapotrzebowania każdej fabryki oznacza, że w każdym spójnym fragmencie sieci suma zapotrzebowań fabryk nie może być większa niż sumaryczna produkcja elektrowni. Ciekawostka: megawat to jednostka energii produkowana w jednostce czasu.

> Zaspokojenie zapotrzebowania każdej fabryki oznacza, że w każdym spójnym fragmencie sieci suma zapotrzebowań fabryk nie może być większa niż sumaryczna produkcja elektrowni. > > Ciekawostka: megawat to jednostka energii produkowana w jednostce czasu.

General: Początek rundy drugiej

Public message

Rozpoczęła się runda druga! Na SIO czekają na Was trzy nowe zadania. Przypominamy, że do północy nadal możecie zgłaszać rozwiązania do zadań z rundy pierwszej. Powodzenia!

> Rozpoczęła się runda druga! Na SIO czekają na Was trzy nowe zadania. > > Przypominamy, że do północy nadal możecie zgłaszać rozwiązania do zadań z rundy pierwszej. > > Powodzenia!

General: Początek rundy pierwszej

Public message

Rozpoczynamy rundę pierwszą i tym samym rundy zdalne Potyczek Algorytmicznych 2020! Trzy zadania pojawiły się na SIO. Przypominamy, że na bieżąco możecie odsłaniać wyniki zgłoszeń zadań z dywizji C. Informujemy również, że zgodnie z treścią zadania "Punkty rankingowe" zabronione jest publikowanie na forum testów do tego zadania. Powodzenia!

> Rozpoczynamy rundę pierwszą i tym samym rundy zdalne Potyczek Algorytmicznych 2020! > > Trzy zadania pojawiły się na SIO. Przypominamy, że na bieżąco możecie odsłaniać wyniki zgłoszeń zadań z dywizji C. Informujemy również, że zgodnie z treścią zadania "Punkty rankingowe" zabronione jest publikowanie na forum testów do tego zadania. > > Powodzenia!

General: Koniec rundy próbnej

Public message

Pełne wyniki rundy próbnej powinny być już dostępne. Ranking tradycyjnie pojawi się w południe.

> Pełne wyniki rundy próbnej powinny być już dostępne. > Ranking tradycyjnie pojawi się w południe.

General: Odsłanianie wyników

Public message

Zgodnie z obietnicą możecie od teraz odsłaniać wyniki zgłoszeń do zadania próbnego. Chcielibyśmy jednocześnie przypomnieć, że rozmawianie o sposobie rozwiązywania zadań jest ściśle zabronione. Zalecamy zatem do końca rundy nie rozmawiać o tym, ile ma się punktów. Dotyczy to zarówno rundy próbnej, jak i zadań z dywizji C.

> Zgodnie z obietnicą możecie od teraz odsłaniać wyniki zgłoszeń do zadania próbnego. > > Chcielibyśmy jednocześnie przypomnieć, że rozmawianie o sposobie rozwiązywania zadań jest ściśle zabronione. Zalecamy zatem do końca rundy nie rozmawiać o tym, ile ma się punktów. Dotyczy to zarówno rundy próbnej, jak i zadań z dywizji C.

General: Początek rundy próbnej

Public message

Pojawiło się zadanie próbne. Jako że w dywizji C będziecie mogli odsłaniać wyniki, to chcielibyśmy sprawdzić, czy wszystko działa dobrze. Z tego względu zadanie próbne będziecie mogli odsłaniać od połowy rundy próbnej, tzn. od godziny 18:00 w piątek. Oczywiście wysyłać oraz korzystać z uruchomień próbnych możecie już wcześniej. Powodzenia!

> Pojawiło się zadanie próbne. Jako że w dywizji C będziecie mogli odsłaniać wyniki, to chcielibyśmy sprawdzić, czy wszystko działa dobrze. Z tego względu zadanie próbne będziecie mogli odsłaniać od połowy rundy próbnej, tzn. od godziny 18:00 w piątek. Oczywiście wysyłać oraz korzystać z uruchomień próbnych możecie już wcześniej. Powodzenia!