All messages

General: Ranking i koszulki za rundę piątą

Public message

Sumaryczny ranking wszystkich rund powinien już być widoczny. Koszulki za rundę piątą (czyli za niezerową liczbę punktów na jednym z zadań BUT, DCC, AUT, DES) wędrują do: bczarkowski, K3e18, Antoni_Buraczewski, k_walentynowicz, kulezi Szczęśliwcom gratulujemy! Aby zdobyć koszulkę Potyczek Algorytmicznych 2021 należało zdobyć przynajmniej 75 punktów za zadania z dywizji B oraz C.

> Sumaryczny ranking wszystkich rund powinien już być widoczny. Koszulki za rundę piątą (czyli za niezerową liczbę punktów na jednym z zadań BUT, DCC, AUT, DES) wędrują do: > > bczarkowski, K3e18, Antoni_Buraczewski, k_walentynowicz, kulezi > > Szczęśliwcom gratulujemy! > > Aby zdobyć koszulkę Potyczek Algorytmicznych 2021 należało zdobyć przynajmniej 75 punktów za zadania z dywizji B oraz C.

General: Finaliści Potyczek Algorytmicznych 2021

Public message

Osiemnaście przygotowanych przez nas zadań pozwoliło nam wyłonić finalistów Potyczek Algorytmicznych 2021! Oto i oni: 1. Wojtek Nadara 2. Anadi Agrawal 3. Marek Sommer 4. Krzysztof Potępa 5. Jacek Salata 6. Tomek Czajka 7. Krzysztof Maziarz 8. Adam Zyzik 9. Marcin Knapik 10. Grzegorz Gawryał 11. Bartłomiej Czarkowski 12. Marcin Martowicz 13. Juliusz Pham 14. Kacper Kluk 15. Juliusz Korab-Karpowicz 16. Antoni Buraczewski 17. Kacper Walentynowicz 18. Krzysztof Boryczka 19. Michał Stawarz 20. Antoni Długosz Zakwalifikowanej dwudziestce serdecznie gratulujemy! Planujemy przeprowadzić finał w dniach 22-23.01.2022 w Warszawie, ale nie możemy być pewni czy nam się to uda. Z tego względu prosimy każdą wymienioną osobę o poinformowanie nas (przez zadanie pytania w systemie SIO) czy zamierza wziąć udział w finale jeśli obędzie się on w Warszawie, czy zamierza wziąć udział jeśli odbędzie się on zdalnie, oraz którą z tych dwóch opcji woli. Akceptowalną odpowiedzią na ostatnie pytanie jest stwierdzenie braku preferencji. Na odpowiedzi czekamy do północy z czwartku 16.12.2021 na piątek 17.12.2021. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

> Osiemnaście przygotowanych przez nas zadań pozwoliło nam wyłonić finalistów Potyczek Algorytmicznych 2021! Oto i oni: > > 1. Wojtek Nadara > 2. Anadi Agrawal > 3. Marek Sommer > 4. Krzysztof Potępa > 5. Jacek Salata > 6. Tomek Czajka > 7. Krzysztof Maziarz > 8. Adam Zyzik > 9. Marcin Knapik > 10. Grzegorz Gawryał > 11. Bartłomiej Czarkowski > 12. Marcin Martowicz > 13. Juliusz Pham > 14. Kacper Kluk > 15. Juliusz Korab-Karpowicz > 16. Antoni Buraczewski > 17. Kacper Walentynowicz > 18. Krzysztof Boryczka > 19. Michał Stawarz > 20. Antoni Długosz > > Zakwalifikowanej dwudziestce serdecznie gratulujemy! > > Planujemy przeprowadzić finał w dniach 22-23.01.2022 w Warszawie, ale nie możemy być pewni czy nam się to uda. Z tego względu prosimy każdą wymienioną osobę o poinformowanie nas (przez zadanie pytania w systemie SIO) czy zamierza wziąć udział w finale jeśli obędzie się on w Warszawie, czy zamierza wziąć udział jeśli odbędzie się on zdalnie, oraz którą z tych dwóch opcji woli. Akceptowalną odpowiedzią na ostatnie pytanie jest stwierdzenie braku preferencji. > > Na odpowiedzi czekamy do północy z czwartku 16.12.2021 na piątek 17.12.2021. > > Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

General: Prywatne wyniki

Public message

Prywatne wyniki zostały opublikowane. Testy pojawią się już niedługo.

> Prywatne wyniki zostały opublikowane. Testy pojawią się już niedługo.

General: Prywatne wyniki i szkice rozwiązań

Public message

Nasze dzielne sprawdzaczki nadal sprawdzają wasze rozwiązania. Aktualnie szacujemy koniec obliczeń na godzinę piątą w nocy, jednak nadal może się to odchylić w każdą ze stron. W międzyczasie w zakładce „Pliki” pojawiły się szkice rozwiązań wszystkich zadań z tegorocznych rund eliminacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z nimi wszystkich, w tym tych, którzy dane zadanie rozwiązali – być może rozwiązanie prezentowane przez nas jest prostsze, szybsze, albo po prostu ciekawsze od Waszego. Jeśli znajdziecie ewentualne literówki lub błędy – dajcie nam znać, żebyśmy mogli je poprawić. Dziękujemy!

> Nasze dzielne sprawdzaczki nadal sprawdzają wasze rozwiązania. Aktualnie szacujemy koniec obliczeń na godzinę piątą w nocy, jednak nadal może się to odchylić w każdą ze stron. > > W międzyczasie w zakładce „Pliki” pojawiły się szkice rozwiązań wszystkich zadań z tegorocznych rund eliminacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z nimi wszystkich, w tym tych, którzy dane zadanie rozwiązali – być może rozwiązanie prezentowane przez nas jest prostsze, szybsze, albo po prostu ciekawsze od Waszego. > > Jeśli znajdziecie ewentualne literówki lub błędy – dajcie nam znać, żebyśmy mogli je poprawić. Dziękujemy!

General: Koniec rundy piątej

Public message

Zakończyła się właśnie ostatnia runda tegorocznych Potyczek Algorytmicznych. Zwycięzców koszulek, ranking, oraz listę finalistów opublikujemy we wtorek o godzinie dwudziestej. Na swoje wyniki będziecie musieli niestety trochę poczekać, ale powinny pojawić się do poniedziałkowego wieczora. Tymczasem, aby umilić wam oczekiwanie, zapraszamy was do zajrzenia na SIO w poniedziałkowe popołudnie, gdzie czekać będzie na was mała niespodzianka. Dziękujemy wszystkim za udział, a najwytrwalszym życzymy upragnionego odpoczynku i spokojnie przespanej nocy!

> Zakończyła się właśnie ostatnia runda tegorocznych Potyczek Algorytmicznych. > > Zwycięzców koszulek, ranking, oraz listę finalistów opublikujemy we wtorek o godzinie dwudziestej. > > Na swoje wyniki będziecie musieli niestety trochę poczekać, ale powinny pojawić się do poniedziałkowego wieczora. Tymczasem, aby umilić wam oczekiwanie, zapraszamy was do zajrzenia na SIO w poniedziałkowe popołudnie, gdzie czekać będzie na was mała niespodzianka. > > Dziękujemy wszystkim za udział, a najwytrwalszym życzymy upragnionego odpoczynku i spokojnie przespanej nocy!

Autostrada [B] (aut): Odp: Format liczb rzeczywistych

Public message

> Czy można wypisywać na wyjściu liczby w formacie naukowym? Na przykład: > 1.234567890e+05 Nie. Powinno wypisywać się w „zwykłym” systemie dziesiętnym (z kropką zamiast przecinka), na przykład „123456.78900000000”, „150” albo „0.333”. Zwracamy uwagę na to, że standardowo SIO akceptuje liczby dziesiętne z co najwyżej 20 cyframi po kropce dziesiętnej.

> > Czy można wypisywać na wyjściu liczby w formacie naukowym? Na przykład: > > 1.234567890e+05 > > Nie. Powinno wypisywać się w „zwykłym” systemie dziesiętnym (z kropką zamiast przecinka), na przykład „123456.78900000000”, „150” albo „0.333”. > > Zwracamy uwagę na to, że standardowo SIO akceptuje liczby dziesiętne z co najwyżej 20 cyframi po kropce dziesiętnej.

General: Ranking i koszulki za rundę czwartą

Public message

Ranking powinien pojawić się za dosłownie kilka chwil, a tym czasem przedstawiamy wam zwycięzców koszulek za rundę czwartą: neverous, zglicz, bartekltg, buko, rafi02 Zwycięzcom gratulujemy!

> Ranking powinien pojawić się za dosłownie kilka chwil, a tym czasem przedstawiamy wam zwycięzców koszulek za rundę czwartą: > > neverous, zglicz, bartekltg, buko, rafi02 > > Zwycięzcom gratulujemy!

General: Prywatne wyniki za rundę czwartą

Public message

Swoje wyniki za rundę czwartą można już sprawdzić w zakładce Moje zgłoszenia. W południe pojawi się ranking, a razem z nim nowi zwycięzcy koszulek. Korzystając z okazji chcielibyśmy przeprosić za opóźnienia w sprawdzaniu, których niektórzy z was mogli doświadczyć ostatniej nocy. Cieszymy się dużym zainteresowaniem i dołożymy wszelkich starań, by priorytetowo oceniać rozwiązania na testach przykładowych, uruchomienia próbne oraz w pełni oceniać zadania z dywizji C. Dziękujemy za wyrozumiałość!

> Swoje wyniki za rundę czwartą można już sprawdzić w zakładce Moje zgłoszenia. W południe pojawi się ranking, a razem z nim nowi zwycięzcy koszulek. > > Korzystając z okazji chcielibyśmy przeprosić za opóźnienia w sprawdzaniu, których niektórzy z was mogli doświadczyć ostatniej nocy. Cieszymy się dużym zainteresowaniem i dołożymy wszelkich starań, by priorytetowo oceniać rozwiązania na testach przykładowych, uruchomienia próbne oraz w pełni oceniać zadania z dywizji C. Dziękujemy za wyrozumiałość!

General: Koniec rundy czwartej

Public message

Zakończyła się czwarta runda. Na prywatne wyniki będziecie musieli poczekać prawdopodobnie kilka godzin. Ranking oraz zwycięzcy koszulek - standardowo w południe.

> Zakończyła się czwarta runda. Na prywatne wyniki będziecie musieli poczekać prawdopodobnie kilka godzin. > > Ranking oraz zwycięzcy koszulek - standardowo w południe.

General: Ranking i koszulki za rundę trzecią

Public message

Ranking za rundę trzecią powinien się pojawić już za kilka chwil. Koszulki wędrują do: mpnogaj, raider71, qwertyland, magmasa, kderylo Wylosowanym gratulujemy!

> Ranking za rundę trzecią powinien się pojawić już za kilka chwil. Koszulki wędrują do: mpnogaj, raider71, qwertyland, magmasa, kderylo > > Wylosowanym gratulujemy!

Desant 2 [B] (des): Błędny limit czasowy

Public message

Przez kilka pierwszych minut w treści podany był błędny limit czasowy, jednak został już poprawiony.

> Przez kilka pierwszych minut w treści podany był błędny limit czasowy, jednak został już poprawiony.

General: Początek rundy piątej

Public message

Rozpoczynamy rundę weekendową. W systemie pojawiło się aż sześć nowych zadań. Życzymy powodzenia i dobrej zabawy!

> Rozpoczynamy rundę weekendową. W systemie pojawiło się aż sześć nowych zadań. Życzymy powodzenia i dobrej zabawy!

General: Koniec rundy trzeciej

Public message

Zakończyła się runda trzecia. Na ranking standardowo musicie poczekać do południa, a na indywidualne wyniki - około godziny.

> Zakończyła się runda trzecia. Na ranking standardowo musicie poczekać do południa, a na indywidualne wyniki - około godziny.

General: Początek rundy czwartej

Public message

Rozpoczęliśmy rundę czwartą, zatem w systemie czekają na was trzy nowe zadania. Tym, którzy mają zaległości, radzimy je nadrabiać - jutro zadań pojawi się aż sześć. Powodzenia!

> Rozpoczęliśmy rundę czwartą, zatem w systemie czekają na was trzy nowe zadania. > > Tym, którzy mają zaległości, radzimy je nadrabiać - jutro zadań pojawi się aż sześć. Powodzenia!

General: Ranking i koszulki za rundę drugą

Public message

Koszulki za rundę drugą wylosowali: adyydx, jhno, dawmd, kamilos1089 i zylak007 Szczęśliwcom gratulujemy! Ranking powinien pojawić się właśnie w tej chwili.

> Koszulki za rundę drugą wylosowali: adyydx, jhno, dawmd, kamilos1089 i zylak007 > > Szczęśliwcom gratulujemy! Ranking powinien pojawić się właśnie w tej chwili.

General: Koniec rundy drugiej

Public message

Zakończyła się runda druga. Kolejka zgłoszeń powinna oczyścić się za kilkanaście minut, góra pół godziny. Wtedy poznacie dokładne wyniki swoich zgłoszeń.

> Zakończyła się runda druga. > > Kolejka zgłoszeń powinna oczyścić się za kilkanaście minut, góra pół godziny. Wtedy poznacie dokładne wyniki swoich zgłoszeń.

General: Ranking i koszulki za rundę pierwszą

Public message

Ranking rundy pierwszej powinien być już dostępny. Koszulki wylosowali: xBorox1, luski, hania_zajac, kamil_podolak, agorkiewicz Pamiętajcie, że jest jeszcze dużo okazji do ich zdobycia, więc zachęcamy do dalszej walki!

> Ranking rundy pierwszej powinien być już dostępny. Koszulki wylosowali: > > xBorox1, luski, hania_zajac, kamil_podolak, agorkiewicz > > Pamiętajcie, że jest jeszcze dużo okazji do ich zdobycia, więc zachęcamy do dalszej walki!

General: Początek rundy trzeciej

Public message

Właśnie rozpoczęła się runda trzecia. Jak zwykle, życzymy powodzenia z zadaniami!

> Właśnie rozpoczęła się runda trzecia. Jak zwykle, życzymy powodzenia z zadaniami!

General: Koniec rundy pierwszej

Public message

Zakończyła się runda pierwsza. Prywatne wyniki powinny pojawić się już za chwilę, a ranking oraz zwycięzcy koszulek - standardowo w południe.

> Zakończyła się runda pierwsza. Prywatne wyniki powinny pojawić się już za chwilę, a ranking oraz zwycięzcy koszulek - standardowo w południe.

General: Początek rundy drugiej

Public message

Zaczęła się runda druga, a wraz z nią pojawiły się trzy nowe zadania. Pamiętajcie, że na zadania z rundy pierwszej macie jeszcze całe 12 godzin!

> Zaczęła się runda druga, a wraz z nią pojawiły się trzy nowe zadania. Pamiętajcie, że na zadania z rundy pierwszej macie jeszcze całe 12 godzin!

General: Początek rundy pierwszej

Public message

Właśnie rozpoczęła się pierwsza runda tegorocznych Potyczek Algorytmicznych. W systemie pojawiły się trzy zadania, po jednym z każdej dywizji. Przypominamy, że macie możliwość odsłaniać jedynie wyniki zgłoszeń do zadań z dywizji C. Chcielibyśmy również ostatni raz przypomnieć, że jakakolwiek komunikacja z innymi na temat sposobów rozwiązywania zadań jest ściśle zakazana. W imieniu całego jury życzymy wam dobrej zabawy i powodzenia!

> Właśnie rozpoczęła się pierwsza runda tegorocznych Potyczek Algorytmicznych. W systemie pojawiły się trzy zadania, po jednym z każdej dywizji. Przypominamy, że macie możliwość odsłaniać jedynie wyniki zgłoszeń do zadań z dywizji C. > > Chcielibyśmy również ostatni raz przypomnieć, że jakakolwiek komunikacja z innymi na temat sposobów rozwiązywania zadań jest ściśle zakazana. > > W imieniu całego jury życzymy wam dobrej zabawy i powodzenia!

General: Koniec rundy próbnej

Public message

Zakończyła się runda próbna. Tym, którzy wzięli w niej udział dziękujemy za to, a tym którzy ją przegapili przypominamy, że możecie dołączyć do konkursu w dowolnej chwili. Prywatne wyniki i testy - już za chwilę. Ranking - w najbliższe południe.

> Zakończyła się runda próbna. Tym, którzy wzięli w niej udział dziękujemy za to, a tym którzy ją przegapili przypominamy, że możecie dołączyć do konkursu w dowolnej chwili. > > Prywatne wyniki i testy - już za chwilę. > Ranking - w najbliższe południe.

General: Odsłanianie wyników

Public message

Od tej chwili, aż do końca rundy próbnej, możecie odsłaniać wyniki zgłoszeń do zadania próbnego.

> Od tej chwili, aż do końca rundy próbnej, możecie odsłaniać wyniki zgłoszeń do zadania próbnego.

General: Ustalenia techniczne

Public message

Drodzy uczestnicy, W tym roku istotną zmianą jest zmiana wersji gcc na nowszą (10.2) oraz kompilowanie i uruchamianie programów w trybie 64-bitowym. Wszelkie problemy techniczne (w tym z nową sprawdzarką) można zgłaszać poprzez "pytania i odpowiedzi" w sio2. Wasza ekipa techniczna

> Drodzy uczestnicy, > > W tym roku istotną zmianą jest zmiana wersji gcc na nowszą (10.2) oraz kompilowanie i uruchamianie programów w trybie 64-bitowym. Wszelkie problemy techniczne (w tym z nową sprawdzarką) można zgłaszać poprzez "pytania i odpowiedzi" w sio2. > > Wasza ekipa techniczna

General: Początek rundy próbnej

Public message

Pojawiło się zadanie próbne. Odsłaniać wyniki zgłoszeń do niego będziecie mogli od połowy rundy próbnej, tzn. od godziny 18:00 w piątek, co pozwoli nam możliwie najlepiej wszystko przetestować. Wysyłać zgłoszenia do niego oraz korzystać z uruchomień próbnych oczywiście możecie już teraz. Powodzenia!

> Pojawiło się zadanie próbne. Odsłaniać wyniki zgłoszeń do niego będziecie mogli od połowy rundy próbnej, tzn. od godziny 18:00 w piątek, co pozwoli nam możliwie najlepiej wszystko przetestować. Wysyłać zgłoszenia do niego oraz korzystać z uruchomień próbnych oczywiście możecie już teraz. Powodzenia!