Thread: Prośba o funkcjonalność rankingu

Czy byłaby możliwość zaznaczania w rankingu uczestników, którzy mogą brać udział w finale, i takich którzy byli już dwa razy w finale.

Pierwsza informacja byłaby pomocna dla tych którzy byli już 2 razy w finale, w ocenie swoich szans na top10, a druga byłaby pomocna dla tych którzy jeszcze nie byli 2 razy w finale w ocenie swoich szans na top20.
Już w tym roku mieliśmy problem, że zawodnicy zmieniają konta w SIO (z niewiadomych powodów), więc ciężko to zautomatyzować. Ręcznie też nie za bardzo nam się widzi to robić.
A ranking oficjalny/nieoficjalny? W sensie użytkowników, o których wiadomo że nie mieszkają/nie pochodzą/nie uczą się/pracują w Polsce
Co do automatyzacji, to według mnie możnaby dodać na to pola w formularzu rejestracyjnym z dopiskiem w stylu "Te dane będą weryfikowane podczas selekcji do finału. Podanie fałszywych informacji może skutkować wykluczeniem z finału".
Imho to jednak bardzo niefajne, że nie ma takiej funkcjonalności i rzeczywiście nie wiadomo kto jest w rankingu dla picu a kto nie a kto dla półpicu. Już nieraz bywały podobne mecyje z touristem, który w paru konkursach się "nie liczył", ale i tak bywał w rankingach i konfundował wielu ludzi i negatywnie wpływał na ich decyzje strategiczne (nie zawsze to w ogóle o nim było upfront ogłaszane)

Rozwiązanie które zaproponował Olaf wydaje mi się bardzo dobre