Ostatnie posty

Rzeczywiście, usadowiłem magosów w rządku :) Mój błąd, dzięki za odpowiedź
Potwierdzam
Potwierdzam
Miłosz Osadczuk : bo tak.
Jakich tablic używać tak aby nie przekroczyć limitu pamięci? Używam tablicy dynamicznej i dla niektórych testów(pewnie dla dużych danych wejściowych) wyskakuje mi błąd "signal 9" i to pewnie przez tą tablicę. Jeśli użyję tablicy stałej to nie mogę jej przekazać zmiennej jako wielkości, a użycie #define z wartością maksymalną rzędu potęg 10 powoduje wywalenie programu ze względu na zbyt dużą tablicę...
Poza tym, gdyby to znaczyło, że nie może siedzieć po prawej w ogóle, to nie dało by się go usadzić. Przecież stół jest okrągły...

Ciekawe czemu nikt nie pyta, czy czarnoksiężnicy nie siedzą przypadkiem tyłem :)
Ahatofajnie
Teraz potwierdzam.
To ja kolejny dorzucę.
IN
12345678912345678
OUT
333333 10333126
ok, dzięki
Warto zauważyć, że od C++11 nie jest wymagana pusta linia na końcu pliku źródłowego (C++11, §2.2/1). Zatem nie musi się kończyć znakiem nowej linii w ogóle.
Natomiast w kwestii samych nowych linii - wątpię aby miało jakikolwiek wpływ to, czy będzie z carriage return czy bez. Na Linuxie jest to jeden znak.
Nie widzę na stronie olimpiady żadnych ustaleń technicznych w tym roku. W poprzednim (http://oi.edu.pl/l/21oi_ustalenia_techniczne/) "kod źródłowy rozwiązania nie powinien przekraczać 100 KB, a kod wykonywalny 10 MB".
Nie chcę jednak się wypowiadać czy dane te są aktualne.

Edit: pojawiły się ustalenia techniczne na stronie OI.
Czas jest zaokrąglany do setnej części sekundy. Warto tutaj podkreślić, że uruchomienie próbne nie sprawdza poprawności wyjścia (`OK` oznacza tylko, że program *jakoś* działa i nie kończy się błędem).
Ale skąd on weźmie urzędową pieczątkę?
Również potwierdzam (pie_10: ~1.1s, pie_1: ~0.2s).