Temat: Inne języki programowania

Mam pytanie dot. zasad organizacyjnych dokładnie §2 pkt 4;

'Rozwiązaniem każdego z zadań zawodów I, II i III stopnia jest program (napisany w jednym z następujących języków programowania: Pascal, C, C++) lub plik z danymi.'

No właśnie - lub plik z danymi, czyli mógłbym wziąć udział pisząc w Javie? Zależy mi na tym, jestem przyzwyczajony do składni tego języka i gdyby była możliwość wolałbym jednak nie przenosić się na inny... istnieje taka możliwość? xD
Chcesz używać Javy w zawodach gdzie liczy się każda milisekunda?
Zawsze jest to jakieś pół rozwiązanie, w założeniu że przeszedłbym do drugiego etapu (co wcale nie musi być takie trudne), to zyskałbym czas na nauczenie się innego języka, zawsze coś no nie?
Nie. Nie mógłbyś. Zakładam, że ten "plik z danymi" jest zabezpieczeniem na sytuację, w której ktoś wymyślił zadanie nie pasujące do obecnego systemu. Np. wymagające wysłania jednego pliku z odpowiedziami dla i od 1 do 1000000. Choć może ktoś mnie poprawi i wskaże inne uzasadnienie.

W aktualnych zadaniach możliwe są tylko rozwiązania w tych trzech językach. Jeśli nie znasz żadnego z powyższych, to na poziomie podstawowych programów C++ i Java są w miarę podobne. Jeśli dobrze znasz Javę, to poradzisz sobie z Cpp bez problemu.

Jakub: Nie przesadzaj z tymi milisekundami. Zresztą, jeśli ktoś zna dobrze Javę, to będzie pisał bardzo szybkie programy (mówię to jako fan C++). Nawet w bankach przy programach, w których naprawdę liczy się każda milisekunda, używa się głównie Javy. Więc da się z tego języka sporo wyciągnąć. (Chociaż moim skromnym zdaniem jest dość nieprzemyślany.)
Dobra kolego, widać, że jesteś profesjonalistą. Wiesz dobrze, że milisekundy w C++ to godziny w javie. Nie warto nawet próbować implementować tego na zawodach, bo to tylko marnowanie czasu.