Temat: Wersja Interpretera Języka Python

Chciałem się zapytać czy, dozwolona jest każda wersja Pythona np.: 3.7.10, konieczna jest najnowsza wersja czyli 3.7.12, czy może powinienem użyć wersji 3.7.0. Zadaje to pytanie ponieważ w "ustaleniach technicznych" nie ma o tym nic, a ze względu na to że nie jestem pewien jak wygląda kompatybilność między tymi wersjami, chcę się upewnić.
Możesz sobie zrobić uruchomienie próbne w zakładce o tej samej nazwie i zobaczyć czy ci zwróci błąd
Wersje Python są oznaczane zgodnie z [semantic versioning](https://semver.org/). Oznacza to, że wersja ma format: MAJOR.MINOR.PATCH. Numer PATCH jest zmieniany, gdy są nakładane małe, kompatybilne łatki, które nie wpływają znacząco na funkcjonowanie oprogramowania. MINOR jest zmieniany, gdy dodawane są nowe dodatki, jednak nadal przy zachowaniu kompatybilności. Number MAJOR jest zmieniany w przypadku znaczących zmian, które psują kompatybilność (tak też było, gdy przechodzono z python2 na python3). Z powyższych twierdzeń wynika, że nie powinieneś mieć żadnych problemów. Podstawowe elementy języka zawsze powinny działać tak samo, szczególnie w przypadku Python, który dąży do takiego samego funkcjonowanie niezależnie od OS. Spokojnie możesz zignorować różnice w numerze PATCH.