Temat: Szpital na ulicy kraszewskiego w krakowie

Dzień dobry forumowicze 🙂 !
Dziś byłem w szpitalu na ulicy kraszewskiego w krakowie. Tam, mój lekarz miał wielki problem ze znalezieniem mojej karty pacjenta (numer podany poniżej).
Mój lekarz posiada 1000'000 kart pacjentów (jest to bardzo popularny lekarz). Każda z nich ma inną wartość od 1 do 1000'000 włącznie.
Jako że mój lekarz bardzo lubi zagadnienia algorytmiczne, chciałby wykonać wyszukiwanie binarne na posortowanych kartach pacjentów, aby znaleźć moją.
Niestety, karty nie są posortowane, i nawet on nie wie w jakim porządku są ułożone.
Aby posortować karty pacjentów, mój lekarz wykonuje następujący ruch (nie operację) do skutku. Jeżeli pierwsza w kolejności karta pacjenta ma wartość K, to wyszukuje K-1wszą kartę pacjenta, i ją przerzuca na początek (jeżeli pierwsza karta ma wartość 1 to wyszukuje kartę o wartości 1000'000). Czas potrzebny aby przerzucić kartę to P sekund, jeżeli ona jest P'ta w kolejności.
Jako że mój lekarz nie może już bardziej wysługiwać się studentami odbywającymi praktyki w jego szpitalu, chciałby samemu szukać następnej karty do przerzucenia na początek.
Czy mógłby ktoś pomóc mi, i powiedzieć mojemu lekarzowi czy w sumie dla wszystkich możliwych przetasowań kart pacjentów to mu zajmie więcej czasu niż przeciętny termin na zabieg w NFZ (około 10 lat). Jeżeli mniej, to chciałbym wiedzieć ile sekund.
Jako że mój lekarz jest totalnym jajcarzem (z angielskiego Dr. Eggman), chciałby abyś zamiast samej liczby sekund, podał resztę z dzielenia jej liczby przez 1410692137.
Proszę, pomóżcie mi wyszukać moją kartę pacjenta 🙂
Mi wyszło 1. Ktoś potwierdzi?
Potwierdzam, wyszło 2137
potwierdzam wszystkie testy
-19716713, więc bardzo szybko