Temat: Spora paczka testów

https://cdn.lo3gdynia.pl/OI/ukladanieKart/
Paczka zawiera testy, dla każdego n: 2<=n<=1000000, dla następujących wartości m: m={2137,1000000007,16384,324891}.
Miłego testowania ;)
Średnio mam jak potwierdzić, bo przy wejściu w plik in albo out winrar się wywala, a rozpakowanie przewiduje na ~50 godzin.
Mogę potwierdzić 1000 ostatnich testów
Niestety ale na Windowsie też mi chce rozpakowywać te testy kilka godzin (a domyślny program Win 11 to w ogóle crashuje cały system na chwilę), a potem jeszcze sprawdzanie pewnie 10x tyle. Może mi się uda jeszcze rozpakować na Linuxie, ale nie wiem jak ze sprawdzeniem. Czego używałeś do wygenerowania tych wszystkich odpowiedzi? Czy po prostu zostawiłeś komputer włączony na dwa dni xd?
Btw to co to jest na https://cdn.lo3gdynia.pl/ ? XDDD (edit: aj, już nie ma tego pięknego rysuneczku)
Zostawiłem komputer na ~10h. Nie generowałem outów w żaden specjalny sposób.
Na linuxie (wbudowane narzędzie w ubuntu) spokojne rozpakowuje tego zipa. (~10 min). Niestety niewiele mogę pomóc na kijową obsługę takiego rodzaju plików na windowsie. ;(
Ładny rysuneczek nie powinen być tam, gdzie był, i jest przeniesiony.
na windowsie pobierzcie sobie 7zip-a (być może win-rar też ma taką opcję - nie wiem, nie używam)
zamiast wypakowywać wszystkie 8 milionów plików wybierzcie opcję "otwórz archiwum" pokaże się wam podgląd folderu z którego możecie bezpośrednio otworzyć plik np.: w notatniku, lub wypakować kilka/naście/set/tysięcy

Co do testów, jesteś pewien tych z m = 1000000007?
mam wszystko na unsigned long long-ach, liczę modulo po każdym mnożeniu, więc (10^9 * 10^9)%10^9 = 10^18 % 10^9 = 10^9 dosłownie nie ma gdzie wyjść
mimo to nie przechodzi twoich testów(dla wszystkich innych m jest ok)
Ja u siebie nie widzę żadnych błędów, które mogą powodować niepoprawność wyników dla testów z modulo 1e9+7
Mógłbyś też napisać co masz np dla testu 3999994 ("1000000 1000000007")?
785204267
(11-5) % 10 nie powinno być równe 6?
racja
Przekodowałem to szybko na pythona (brak problemu z zakresem int-a) i pokazuje jeszcze inny wynik - 432480129
znów dla kilku innych, losowych testów(sprawdzałem ręcznie, nie wiem jak przetestować "*.py" z konsoli) działa dobrze
Czyli dobrze zrozumiałem, ze potwierdzasz wszystkie testy z tych kilku które przetestowałeś innym kodem?
udało mi się odpalić 800 testów na pythonie (2-100, oraz 999900 - 1000000, dla wszystkich twoich m)
700 się zgadza, natomiast dla m = 1000000007 ^ 999900 <= n <= 1000000 nadal źle(python podał mi inne wyniki niż c++, ale ani jedne ani drugie nie zgadzają się z twoimi)
Może najpierw upewnij się że obie implementacje będą dawały ten sam wynik, zanim będziesz twierdził że błąd jest w mojej paczce?
spokojnie, pytałem tylko czy jesteś pewien
najprawdopodobniej błąd jest u mnie tylko nie mogę znaleźć gdzie
W takim razie powodzenia w szukaniu błędu, mam nadzieje że moja paczka w tym pomorze ;)
Jak na razie potwierdzam 69420 ostatnich testów, leci dalej
Potwierdzam WSZYSTKIE testy.
Było z tym trochę problemów, ale się udało. Na przyszłość polecam autorowi stworzenie dwóch dużych plików zamiast 8,000,000 mini. Potrzebna pamięć 1.7GB -> 20MB, czas odpakowywania co najmniej kilka tysięcy razy mniejszy i co najważniejsze podczas sprawdzania otwieranie wczytywanie i zamykanie każdego z tych 8,000,000 plików to myślę, że stanowi 1/2 czasu sprawdzania.
Gdyby ktoś chciał właśnie wersję z dwoma: https://drive.google.com/file/d/17c9kG6uLWKJcjtkt0WYSnZdhTqhyHoM-
Potwierdzam wszystkie
Potwierdzam wszystkie testy :)
Potwierdzam WSZYSTKIE, absolutnie WSZYSTKIE testy.
jak ponazywane sa pliki in i out? Foldery mi sie nie otwieraja
Wydaję mi się że m=1 000 000 007 wykraczają poza m podane w zadaniu: 2<=m<=1 000 000 000, chyba że źle sprawdziłem
To prawda @Dawid Szkudlarski ale to małe przekroczenie limitów nie powinno to wpływać na wynik
Potwierdzam wszystkie testy
Potwierdzam wszystkie testy
Potwierdzam wszystkie testy (~36h testowania)