Temat: Rozwiązanie do zadania

Podzieliłby się ktoś rozwiązaniem?
No ja bym się niby podzielił ale nwm czy można xD (Tak wiem, że już po terminie)
Poza tym, sam już nie wiem co ten program robi.
W regulaminie jest napisane, że kodu nie możesz rozpowszechniać podczas trwania zawodów, a te się już skończyły.
Poza tym mi chodzi zdecydowanie bardziej o takie słowne omówienie tego co tam trzeba było zrobić.
prawie tydzień siedziałem nad tym zadankiem i nic nie wykminiłem ;/
No ja ogólnie wpadłem na rozwiązanie przypadkiem i prawdopodobnie nie o takie chodziło autorom.
Napisałem sobie brute'a, który zliczał mi ile razy dana karta w sumie była przekładana i zauważyłem, że wartości te tworzą ciąg arytmetyczny
Np:
Karta nr 4: 18 ruchów
Karta nr 3: 24 ruchy
Karta nr 2: 30 ruchów
Karta nr 1: 36 ruchów

Znając wartość pierwszego wyrazu oraz różnicę ciągu można bez problemu wyznaczyć wynik, a wyznaczenie tych wartości to czysta kombinatoryka. (Sam już jednak nie pamiętam jak je wyznaczyłem, jak chcesz kod to wyślij swojego emaila.)
czyli to jednak było proste, dzięki
myślę, że zdecydowanie o takie chodziło autorom, ten ciąg arytmetyczny na pewno ma swoje uzasadnienie
o kod też bym poprosił, igor.hanczaruk@gmail.com
Kurczę ja chyba trochę przekomplikowałem (znaczy się jestem raczej pewien swojego rozwiązania, bo przechodzi wszystko z forum i czas też ma git, ale po prostu jest bardziej skomplikowane).
Oparłem je o pewne własności drzewa wszystkich permutacji gdzie synowie to permutacje, które mogłyby się pojawić bezpośrednio przed ojcem podczas sortowania (oczywiście nie konstruuję takiego drzewa w programie, po prostu znalazłem kilka zależności). No i też używam w tym wzoru na sumę ciągu arytmetycznego.
Jakub Pączka zrobiłem podobnie, znalazłem kilka własności dla ojców i synów i napisałem w oparciu o to program, ale nawet dla mnie jako autora ten pomysł wydaje się strasznie skomplikowany xD