Temat: Testy dodatkowe

Czy ktoś mógłby wytłumaczyć, jak używać paczek z testami od użytkowników?? Linux btw
masz po lewej zakładkę pliki i pobierasz z niej sprawdzarkę lub piszesz własną
Zmieniałam ustawienia tylko na Windowsie, ale możliwe, że na Linuxie działa to analogicznie. Sama potrzebowałam trochę czasu, by przypomnieć sobie jak to robiłam rok temu.
0. Warto zrobić sobie kopię plików do sprawdzania dostarczonych przez organizatorów.

1. Wrzucasz plik z danymi wejściowymi do katalogu in. Z wyjściowymi do katalogu out. Ważne by nazwy były analogiczne z tymi od organizatorów, czyli xxxy.in xxxy.out (xxx = trzyliterowy kod programu/zadanie, y=numer testu, może być liczbą), wtedy będzie łatwiej.
2. Otwierasz plik cfg.bat (na Linuxie zapewne analogiczne rozszerzenie Linuxowe) w jakimś edytorze tekstu.
3. Przechodzisz to kawałka w skrypcie, który odpowiada danemu zadaniu, (w Windowsie oznaczony flagą ":xxx").
4. Jest tam zmienna "SET T=", a po niej różne liczby, na początek od 0 do 3 lub 4. Wklejasz tam ciąg liczb odpowiadający numerom testów jakie posiadasz.
5. Uruchamiasz test tak jak na danych od organizatorów i gotowe.

Jeżeli ktoś ma łatwiejszy sposób, np. na wpisanie liczb od 0 do 1000, to chętnie przyjmę ;)
Hej! Na linuxie po prostu przekierowywujesz input do programu, a output przekierowywujesz do pliku. Potem diffem porównujesz 2 pliki (ten który uzyskasz oraz coś.out.
Link do googl'a: google.com/search?q=redirect+input+and+output+in+linux
Miłego dnia!
EDIT: jest też dedykowana paczka https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oi30-1/ca/356/
Dzięki wszystkim! Zostawiam info dla możliwych przyszłych pytających:
- Tak, jak Agata napisała, trzeba zmienić numery testów na liczby od 0 do n.
- Plik do edytowania to oi.conf
- Teoretycznie można nawet zrobić swoje customowe zadanie z użyciem paczki testów, ale potrzebny byłby skrypt do masowej zmiany nazw plików.

Jeszcze raz ありがとうございました!
Cześć! Istnieje jakiś sposób na testowanie naprawdę dużej liczby rozwiazań? Przykładawo, jeśli ustawie zakres T na liczby od 1 do 1000, to wszystko śmiga wyśmienicie. Jednakże jeśli zmienie ten zakres na np. 5000, to skrypt ocen.bat przestaje działać, tzn. kończy działanie, nie wypluwszy do konsoli żadnej liniii. Wy też tak macie? Może to wina windowsa na którym siedzę i powinienem przerzucić się na linux?