Temat: Pobieranie danych od uzytkownika

Witam, może to trochę głupie pytanie, ale pierwszy raz startuje w OI, więc nie wiem dokładnie jak tu wszystko działa.

W regulaminie OI jest napisane że mój program nie powinien oczekiwać na interakcję użytkownika. Jak w takim razie mam pobrać dane od użytkownika (tzn od programu sprawdzającego zadania)?

Piszę programy w Pythonie i używam zwykłego input(), kiedy testuję zadania w programie "ocen" wszystko dobrze działa na małych liczbach, ale kiedy mój program musi np. pobrać 100 razy dane o ciężarówkach w zadaniu Wyprzedzanie, kiedy pętla (której zadaniem jest 100 razy pobrać dane i dodać je do listy) wykonuje się ostatni raz mój program czeka na dane, a program "ocen" jakby przestaje podawać dane i mój program czeka w nieskończoność bo "ocen" nie chce dać danych o ostatniej ciężarówce.

W skrócie kiedy mam za dużo instrukcji input() "ocen" w którymś momencie przestaje podawać dane i przez to mam błąd o przekroczeniu limitu czasu.

Z góry dziękuję każdemu za pomoc.
Masz pewność co do tego, że przekroczenie masz przez to, że podane jest za mało danych? Python działa dość wolno i często totalnie na nadaje się do OI, ale dla n=100 raczej czas powinien wejść
Tak, też o tym pomyślałem więc dodałem do programu żeby za każdym razem gdy pobierze dane wypisał je na ekranie i potem jak sprawdzałem plik .out z "ocen" brakowało danych o ostatniej ciężarówce, więc ich nie pobrał czyli czekał na interakcję użytkownika.
Ale przerzuciłem się na C++ i tam już wszystko dobrze działa, więc będę pisał w C++