Temat: Apel / jak robić porządne paczki testów

0. Proszę, nie wrzucajcie na tego durnego g*gle drive'a niezarchiwizowanych paczek. Nawet zip wystarczy, aby nie trzeba było czekać na "Kompresuję 1 plik".

1. Apeluję o tworzenie paczek w formacie standardowym dla sio2, w celu ujednolicenia. Znacząca część ludzi wydaje się i tak już tego używać. Struktura archiwum z testami do zadania o skrócie zad (!) winna zatem być następująca:
- folder zad
- w nim foldery in oraz out
- w nich pliki o nazwach odpowiednio zad$i.in albo zad$i.out, gdzie $i to numer testu.

2. Testy powinny mieć zakończenia linii typu LF (unix), a nie CRLF (dos). Tak właśnie jest w testach na tej olimpiadzie (rok temu zadałem o to pytanie). Ma to znaczenie chociażby w wypadkach używania funkcji getchar_unlocked() do wczytywania endline'a.

3. Na końcu każdego ina czy outa powinien być znak nowej linii, czyli np. printf("69\n")/cout<<"69\n" zamiast printf("69")/cout<<"69" na końcu programu. Uważam iż lepiej jest nie musieć używać flagi -w do komendy diff, jako iż wtedy mniej się może zepsuć. Nawet github zwaca uwagę na pliki bez trailing endline'a.
Generalnie pliki winny raczej mieć dokładnie taki sam rozkład białych znaków, co w specyfikacji zadania.

4. W poście z linkiem do paczki warto umieszczać informacje o numerach testów, np. "Testy są o numerach od 1 do 100".

Zapraszam do zamieszczania tu uwag, opinii i kwestii, o których potencjalnie zapomniałem.
Potwierdzam
Imo warto też przed uploadem naklepać weryfikator testów i przejrzeć jeszcze raz założenia z treści.
Swoją drogą go też można zazwyczaj udostępnić, aby kolejne osoby mogły go wykorzystać.
(z reguły sprawdzenie poprawności testu jest stosunkowo łatwe. Z kolei wyjątkowo nieprzyjemne jest, gdy sprzeczność z założeniami wychodzi na etapie testowania)
Słuszna uwaga.