Temat: Wiele poprawnych odpowiedzi.

Zadałem wcześniej pytanie na "Pytania i ogłoszenia" ale chyba zostałem źle zrozumiany więc zapytam jeszcze raz. W treści zadania mamy powiedziane że odpowiedzi może być kilka "jednym z poprawnych wyników jest:" mój wynik w teście 0 jest prawidłowy jednak na zgłoszeniu pokazuje mi błąd. Wiec jak program sprawdza czy wynik jest poprawny skoro odpowiedzi może być kilka?
Możliwe, że twój program zachowuje się podejrzanie, np. ma undefined behaviour. Polecam skorzystać z uruchomienia próbnego na tym teście i upewnić się, że program na sio rzeczywiście wypisuje to, co u ciebie lokalnie.

Co do sposobu sprawdzania, to nie napisałeś, o które zadanie chodzi.
W przypadku zapobiegliwego studenta na 99.99% istnieje w paczce z zadaniem checkerka wyjścia, która zgaduję, że działa jakoś tak (pomijając częściowe punkty):
- porównaj pierwszą linię czyli długość ciągu z outem z paczki
- zweryfikuj, że ciąg i zapasowe wykłady są poprawne, czyli się nie pokrywają i nie powtarzają.

Podobnie z przyciskami:
- porównaj TAK/NIE z outem z paczki
- jeżeli TAK, to sprawdź czy jest >0 zapalonych przycisków i że ich zbiór spełnia ten warunek z resztami mod 2
Chodzi dokładniej o statelity.

Uruchomienie próbne nie wskazuje żadnego błedu. Po przeczytaniu szczegółów rzeczywiście widze błedy które popełniłem ale jednocześnie pojwiły się błedy typu: "x nie pownien nawiazac połączenia z y a to zrobiły". Nie ma nigdzie w tresci zadania powiedziane że satelity (nie podane na wejściu) nie mogą sie łaczyć ze sobą. Nawet na tescie 0 (podanym w tresci zadania) satelita 5 łączy sie z 6 mimo iż na wejściu nie ma powiedziane że tak owe połaczenie powinno istnieć.

EDIT: Chce dodać też że lokalnie test 0 mam poprawny a pokazuje mi błąd że id nie jest uniklane.
"W celu poprawnego działania systemu, każda para satelitów należących do tej samej firmy musi nawiązać
między sobą bezpośrednią komunikację."

Tłumaczy to połączenie 5 z 6 w teście przykładowym.
Właśnie nie jest to sprecyzowane, czy tylko te satelity podane na wejściu mogą łączyć się z drugą firmą, natomiast w teście 0 jest taki warunek zachowany a to co Ty podałeś, to satelita 5 musi łączyć się z 6 bo należą do tej samej firmy. Niemniej jednak należy raczej założyć, że warunek o wyłączności satelit podanych na wejściu musi być spełniony
Właśnie ale w przykładzie są satelity, które się ze sobą łaczą mimo iż nie ma tego na wejściu.