All messages

General: Wstępne raporty z tury ukrytej i reklamacje

Public message

Wyniki prywatne tury ukrytej będą dostępne od godz 15:00 w niedzielę 10 stycznia 2021. Od tego momentu do piątku 15 stycznia 2021 (włącznie) poprzez SIO każdy zawodnik będzie mógł zgłaszać uwagi do wstępnej oceny swoich rozwiązań (także tych z tury otwartej). Reklamacji nie podlega jednak dobór testów, limitów czasowych, kompilatorów i sposobu oceny. Przed złożeniem reklamacji zapraszamy do zapoznania się z częstymi pytaniami związanymi z reklamacjami: https://oij.edu.pl/oij15/reklamacje.pdf.

> Wyniki prywatne tury ukrytej będą dostępne od godz 15:00 w niedzielę 10 stycznia 2021. > > Od tego momentu do piątku 15 stycznia 2021 (włącznie) poprzez SIO każdy zawodnik będzie mógł zgłaszać uwagi do wstępnej oceny swoich rozwiązań (także tych z tury otwartej). Reklamacji nie podlega jednak dobór testów, limitów czasowych, kompilatorów i sposobu oceny. Przed złożeniem reklamacji zapraszamy do zapoznania się z częstymi pytaniami związanymi z reklamacjami: https://oij.edu.pl/oij15/reklamacje.pdf.

General: Koniec tury ukrytej

Public message

Tura ukryta zakończyła się! Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wzięcie udziału w zawodach I stopnia XV OIJ. Opisy rozwiązań zadań z tury ukrytej pojawią się za parę minut na stronie https://oij.edu.pl/oij15/etap1/zadania/. W sprawie wyników prosimy na razie uzbroić się w cierpliwość.

> Tura ukryta zakończyła się! Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wzięcie udziału w zawodach I stopnia XV OIJ. > > Opisy rozwiązań zadań z tury ukrytej pojawią się za parę minut na stronie https://oij.edu.pl/oij15/etap1/zadania/. > > W sprawie wyników prosimy na razie uzbroić się w cierpliwość.

General: Zbliża się koniec tury ukrytej

Public message

Rozwiązania zadań z tury ukrytej można wysyłać przez SIO do godz. 23:59:59 w poniedziałek (4 stycznia 2021). Po tym czasie nie będzie już możliwości wysyłania programów ani nanoszenia poprawek. Bardzo prosimy nie czekać na ostatnią chwilę. Wyniki tury ukrytej NIE pojawią od razu. Zgodnie z Zasadami Organizacji Zawodów, będą dostępne najpóźniej w następny poniedziałek, 11 stycznia 2021r. po tym, jak zostaną zweryfikowane przez Jury. Wtedy pojawia się także omówienia zadań i testy.

> Rozwiązania zadań z tury ukrytej można wysyłać przez SIO do godz. 23:59:59 w poniedziałek (4 stycznia 2021). Po tym czasie nie będzie już możliwości wysyłania programów ani nanoszenia poprawek. Bardzo prosimy nie czekać na ostatnią chwilę. > > Wyniki tury ukrytej NIE pojawią od razu. Zgodnie z Zasadami Organizacji Zawodów, będą dostępne najpóźniej w następny poniedziałek, 11 stycznia 2021r. > po tym, jak zostaną zweryfikowane przez Jury. Wtedy pojawia się także omówienia zadań i testy.

General: Zakończyliśmy turę otwartą!

Public message

Abyście nie nusieli czekać do stycznia, pełne wyniki indywidualne z tury otwartej pojawią się w SIO dzisiaj o godz. 00:15. Prosimy zwrócić uwagę, że są to wyniki wstępne i mogą się jeszcze zmienić do momentu zakończenia zawodów I stopnia i zatwierdzenia wyników przez Komitet Główny. W szczególności Jury sprawdzi zgłoszenia pod względem niesamodzielności dopiero w styczniu, po zakończeniu tury ukrytej. Wtedy także otworzymy formularz reklamacji. Testy użyte do oceny Waszych rozwiązań pojawią się w SIO (https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij15-1/tests/) razem z raportami, a omówienia zadań oraz programy wzorcowe będą dostępne na stronie https://oij.edu.pl/oij15/etap1/zadania/ jeszcze dzisiaj. W tym tygodniu także zadania trafią na Szkopuła. Tymczasem życzymy powodzenia wszystkim, którzy walczą z turą ukrytą. Termin wysyłania zgłoszeń mija 4 stycznia 2021!

> Abyście nie nusieli czekać do stycznia, pełne wyniki indywidualne z tury otwartej pojawią się w SIO dzisiaj o godz. 00:15. Prosimy zwrócić uwagę, że są to wyniki wstępne i mogą się jeszcze zmienić do momentu zakończenia zawodów I stopnia i zatwierdzenia wyników przez Komitet Główny. W szczególności Jury sprawdzi zgłoszenia pod względem niesamodzielności dopiero w styczniu, po zakończeniu tury ukrytej. Wtedy także otworzymy formularz reklamacji. > > Testy użyte do oceny Waszych rozwiązań pojawią się w SIO (https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij15-1/tests/) razem z raportami, a omówienia zadań oraz programy wzorcowe będą dostępne na stronie https://oij.edu.pl/oij15/etap1/zadania/ jeszcze dzisiaj. W tym tygodniu także zadania trafią na Szkopuła. > > Tymczasem życzymy powodzenia wszystkim, którzy walczą z turą ukrytą. Termin wysyłania zgłoszeń mija 4 stycznia 2021!

General: Zbliża się koniec tury otwartej

Public message

Przypominamy że rozwiązania zadań z tury otwartej można wysyłać do poniedziałku, 7 grudnia 2020, do końca dnia (do godz. 23:59:59). Później nie będzie już możliwe wysyłanie rozwiązań oraz ich poprawianie. Warto zwrócić uwagę, że tura ukryta kończy się dopiero 4 stycznia. W przyszłym tygodniu udostępnimy indywidualne wyniki, a także omówienia, wzorcowe rozwiązania oraz testy, na których były oceniane Wasze rozwiązania.

> Przypominamy że rozwiązania zadań z tury otwartej można wysyłać do poniedziałku, 7 grudnia 2020, do końca dnia (do godz. 23:59:59). Później nie będzie już możliwe wysyłanie rozwiązań oraz ich poprawianie. Warto zwrócić uwagę, że tura ukryta kończy się dopiero 4 stycznia. > > W przyszłym tygodniu udostępnimy indywidualne wyniki, a także omówienia, wzorcowe rozwiązania oraz testy, na których były oceniane Wasze rozwiązania.

Liczby slownie (slo): Wartość K

Public message

Wartość K w sekcji Ocenianie to stan konta klienta z wejścia (jeżeli wejście zawiera napis spełniający kryteria).

> Wartość K w sekcji Ocenianie to stan konta klienta z wejścia (jeżeli wejście zawiera napis spełniający kryteria).

Liczby slownie (slo): Kryteria reprezentacji salda

Public message

Napis w zadaniu powinien być poprawnym (i najprostszym) napisem w języku polskim reprezentującym saldo konta. Na przykład napisy "tysiac tysiecy" oraz "piec miliony" nie sa poprawne i należy dla nich wypisać "NIE".

> Napis w zadaniu powinien być poprawnym (i najprostszym) napisem w języku polskim reprezentującym saldo konta. > Na przykład napisy "tysiac tysiecy" oraz "piec miliony" nie sa poprawne i należy dla nich wypisać "NIE".

General: Tura ukryta - start!

Public message

Tura ukryta zawodów I stopnia XV OIJ rozpoczęła się! Do rozwiązania są tym razem cztery zadania: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij15-1/p/. Przypominamy także, że jeżeli walczycie jeszcze z zadaniami z tury otwartej, to rozwiązania zadań z tej tury przyjmujemy jedynie do 7 grudnia 2020.

> Tura ukryta zawodów I stopnia XV OIJ rozpoczęła się! Do rozwiązania są tym razem cztery zadania: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij15-1/p/. > > Przypominamy także, że jeżeli walczycie jeszcze z zadaniami z tury otwartej, to rozwiązania zadań z tej tury przyjmujemy jedynie do 7 grudnia 2020.

General: Pytanie 25

Public message

W wyniku drobnej drukarskiej pomyłki w tym pytaniu zapytaliśmy o dziewięć gwiazdek, a nie jak pierwotnie zakładało to pytanie: o dziesięć gwiazdek. Bardzo przepraszamy za pomyłkę. Poprawną odpowiedzią na pytanie postawione w teście jest 6. Wszystkie testy są ponownie ocenianie (wynik może się zmienić o +/- 10 punktów). Zaktualizowaliśmy także klucz odpowiedzi.

> W wyniku drobnej drukarskiej pomyłki w tym pytaniu zapytaliśmy o dziewięć gwiazdek, a nie jak pierwotnie zakładało to pytanie: o dziesięć gwiazdek. Bardzo przepraszamy za pomyłkę. Poprawną odpowiedzią na pytanie postawione w teście jest 6. Wszystkie testy są ponownie ocenianie (wynik może się zmienić o +/- 10 punktów). Zaktualizowaliśmy także klucz odpowiedzi.

General: Wyniki i klucz odpowiedzi

Public message

Wyniki indywidualne są już dostępne. Klucz odpowiedzi wraz z opisem rozwiązań znajduje się na stronie https://oij.edu.pl/oij15/etap1/pytania/. Średni wynik w drugim podejściu wyniósł 139 punktów. Jednocześnie przypominamy że zawody I stopnia OIJ wciąż trwają, a w turze otwartej i ukrytej można zdobyć po 100 punktów za zadanie. Wynikiem za zawody I stopnia jest suma punktów za test (maksimum wśród obu podejść) i zadania.

> Wyniki indywidualne są już dostępne. Klucz odpowiedzi wraz z opisem rozwiązań znajduje się na stronie https://oij.edu.pl/oij15/etap1/pytania/. > > Średni wynik w drugim podejściu wyniósł 139 punktów. Jednocześnie przypominamy że zawody I stopnia OIJ wciąż trwają, a w turze otwartej i ukrytej można zdobyć po 100 punktów za zadanie. Wynikiem za zawody I stopnia jest suma punktów za test (maksimum wśród obu podejść) i zadania.

General: Koniec drugiego podejścia - c.d.

Public message

Bardzo przepraszamy, ale niestety ze względu na przedłużone prace związane ze sprawdzaniem raportów z testu, wyniki pojawią się dopiero jutro w okolicach południa.

> Bardzo przepraszamy, ale niestety ze względu na przedłużone prace związane ze sprawdzaniem raportów z testu, wyniki pojawią się dopiero jutro w okolicach południa.

General: Koniec drugiego podejścia

Public message

Dziękujemy za udział w teście. Jeszcze dzisiaj opublikujemy wyniki, a wkrótce na naszej stronie pojawi się test z kluczem odpowiedzi. Prosimy sprawdzić zakładkę "Moje zgłoszenia" czy są tam faktycznie Wasze wszystkie zgłoszenia. W przypadku problemów prosimy o kontakt poprzez dział "Pytania i ogłoszenia".

> Dziękujemy za udział w teście. Jeszcze dzisiaj opublikujemy wyniki, a wkrótce na naszej stronie pojawi się test z kluczem odpowiedzi. > > Prosimy sprawdzić zakładkę "Moje zgłoszenia" czy są tam faktycznie Wasze wszystkie zgłoszenia. W przypadku problemów prosimy o kontakt poprzez dział "Pytania i ogłoszenia".

Test wiedzy (w wersji C++) (wcp): Pytanie 16 w wersji C++

Public message

Szanowne zawodniczki, szanowni zawodnicy, w pytaniu 16 w pierwszym podejściu do testu w C++ (https://oij.edu.pl/oij15/etap1/pytania/cpp_test.pdf) omyłkowo uznaliśmy pierwszą z odpowiedzi za poprawną. Przepraszamy bardzo za tą pomyłkę. Jury zdecydowało o uznaniu w tym pytaniu dwóch wersji odpowiedzi: 1. zawodnik zaznaczył jedynie pierwszą odpowiedź (zgodnie z poprzednią, niepoprawną wersją), 2. zawodnik nie zaznaczył żadnej odpowiedzi. Zaktualizowaliśmy także klucz odpowiedzi na stronie internetowej: https://oij.edu.pl/oij15/etap1/pytania/cpp_rozw.pdf. W rezultacie niektóre wyniki mogły się zmienić (jedynie wzrosnąć o 10 punktów).

> Szanowne zawodniczki, szanowni zawodnicy, > > w pytaniu 16 w pierwszym podejściu do testu w C++ (https://oij.edu.pl/oij15/etap1/pytania/cpp_test.pdf) omyłkowo uznaliśmy pierwszą z odpowiedzi za poprawną. Przepraszamy bardzo za tą pomyłkę. > > Jury zdecydowało o uznaniu w tym pytaniu dwóch wersji odpowiedzi: > 1. zawodnik zaznaczył jedynie pierwszą odpowiedź (zgodnie z poprzednią, niepoprawną wersją), > 2. zawodnik nie zaznaczył żadnej odpowiedzi. > > Zaktualizowaliśmy także klucz odpowiedzi na stronie internetowej: https://oij.edu.pl/oij15/etap1/pytania/cpp_rozw.pdf. > > W rezultacie niektóre wyniki mogły się zmienić (jedynie wzrosnąć o 10 punktów).

General: Koniec próby

Public message

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w próbnym teście. Wyniki są już dostępne. Jeżeli podczas próby zaistniały jakieś problemy (poza brakującymi obrazkami), prosimy o kontakt przez dział Pytania i ogłoszenia

> Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w próbnym teście. Wyniki są już dostępne. Jeżeli podczas próby zaistniały jakieś problemy (poza brakującymi obrazkami), prosimy o kontakt przez dział Pytania i ogłoszenia

Próbny test wiedzy (wersja C++) (pcp): Re: Brak rysunków

Public message

W przypadku braku rysunków, prosimy o pobranie ich z działu Pliki: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij15-1/files/.

> W przypadku braku rysunków, prosimy o pobranie ich z działu Pliki: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij15-1/files/.

General: Próba przed drugim podejściem do testu wiedzy

Public message

W ramach próby przed testem dostępny będzie test składający się z 30 pytań (otwartych i zamkniętych). Na jego rozwiązanie będziesz miała/miał 100 minut, od godz. 18:00. Bardzo prosimy sprawdzić przed konkursem, czy jesteście zalogowani w systemie i poprawnie zarejestrowani (na stronie głównej konkursu: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij15-1/dashboard/ powinnien się wyświetlać komunikat "Jesteś zarejestrowana/y na konkurs."). UWAGA. To jest jedynie test próbny, który nie liczy się do punktacji i nie jest obowiązkowy. Drugie podejście do testu właściwego odbędzie się 12 listopada 2020. Pamiętaj, że musisz zakończyć wypełnianie testu przed zakończeniem czasu i kliknąć guzik "Wyślij". Bardzo prosimy nie czekać na ostatnią chwilę. Odpowiedzi są zapisywane na bieżąco, tzn. po odświeżeniu strony nie znikną (nowość w porównaniu do poprzedniej próby). Możesz także zapisać swoje odpowiedzi wcześniej, klikająć guzik "Wyślij", po czym możesz je jeszcze zmienić póki nie minie czas na rozwiązanie testu. Możesz wysłać test maksymalnie 3 razy. Aby test się liczył, musisz wysłać test do sprawdzenia, to jest kliknąć w przycisk "Wyślij". We właściwym teście brana pod uwagę będzie ostatna wersja testu. Pytanie uznawane jest za rozwiązane poprawnie, kiedy odpowiedź jest poprawna (w przypadku pytań otwartych), bądź dokładnie wszystkie poprawne odpowiedzi zostaną zaznaczone i żadna niepoprawna nie będzie zaznaczona (w przypadku pytań zamkniętych). W przypadku pytań otwartych odpowiedzią jest liczba, bądź pojedyncze słowo. Jeżeli odpowiedzią jest liczba, należy ją wpisać jako liczbę (nie słownie!). Dla przykładu, jeżeli odpowiedzią jest 4, to poprawna odpowiedź to 4, natomiast IV, 4.0, ****, bądź cztery nie będą akceptowane. Z kolei jeżeli odpowiedzią jest słowo, należy wpisać poprawnie słowo, zwracając uwagę na kolejność i wielkość liter. Jeżeli poprawną odpowiedzią jest oij, to odpowiedzi OIJ, Oij, albo o i j nie będa akceptowane. Informujemy, że podczas testu można korzystać z dowolnej pomocniczej literatury, w tym Internetu. Komunikacja pomiędzy zawodnikami i osobami trzecimi jest zabroniona. W przypadku uzasadanionego podejrzenia niesamodzielności istnieje możliwość dyskwaliikacji. W przypadku języka C++ należy założyć, że podane fragmenty kodu są fragmentami programu, którego reszta jest poprawnie napisana (w szczególności są poprawnie zadeklarowane biblioteki i zmienne).

> W ramach próby przed testem dostępny będzie test składający się z 30 pytań (otwartych i zamkniętych). Na jego rozwiązanie będziesz miała/miał 100 minut, od godz. 18:00. Bardzo prosimy sprawdzić przed konkursem, czy jesteście zalogowani w systemie i poprawnie zarejestrowani (na stronie głównej konkursu: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij15-1/dashboard/ powinnien się wyświetlać komunikat "Jesteś zarejestrowana/y na konkurs."). > > UWAGA. To jest jedynie test próbny, który nie liczy się do punktacji i nie jest obowiązkowy. Drugie podejście do testu właściwego odbędzie się 12 listopada 2020. > > Pamiętaj, że musisz zakończyć wypełnianie testu przed zakończeniem czasu i kliknąć guzik "Wyślij". Bardzo prosimy nie czekać na ostatnią chwilę. Odpowiedzi są zapisywane na bieżąco, tzn. po odświeżeniu strony nie znikną (nowość w porównaniu do poprzedniej próby). Możesz także zapisać swoje odpowiedzi wcześniej, klikająć guzik "Wyślij", po czym możesz je jeszcze zmienić póki nie minie czas na rozwiązanie testu. Możesz wysłać test maksymalnie 3 razy. Aby test się liczył, musisz wysłać test do sprawdzenia, to jest kliknąć w przycisk "Wyślij". We właściwym teście brana pod uwagę będzie ostatna wersja testu. > > Pytanie uznawane jest za rozwiązane poprawnie, kiedy odpowiedź jest poprawna (w przypadku pytań otwartych), bądź dokładnie wszystkie poprawne odpowiedzi zostaną zaznaczone i żadna niepoprawna nie będzie zaznaczona (w przypadku pytań zamkniętych). W przypadku pytań otwartych odpowiedzią jest liczba, bądź pojedyncze słowo. Jeżeli odpowiedzią jest liczba, należy ją wpisać jako liczbę (nie słownie!). Dla przykładu, jeżeli odpowiedzią jest 4, to poprawna odpowiedź to 4, natomiast IV, 4.0, ****, bądź cztery nie będą akceptowane. Z kolei jeżeli odpowiedzią jest słowo, należy wpisać poprawnie słowo, zwracając uwagę na kolejność i wielkość liter. Jeżeli poprawną odpowiedzią jest oij, to odpowiedzi OIJ, Oij, albo o i j nie będa akceptowane. > > Informujemy, że podczas testu można korzystać z dowolnej pomocniczej literatury, w tym Internetu. Komunikacja pomiędzy zawodnikami i osobami trzecimi jest zabroniona. W przypadku uzasadanionego podejrzenia niesamodzielności istnieje możliwość dyskwaliikacji. > > W przypadku języka C++ należy założyć, że podane fragmenty kodu są fragmentami programu, którego reszta jest poprawnie napisana (w szczególności są poprawnie zadeklarowane biblioteki i zmienne).

General: Wyniki i rozwiązania

Public message

Wyniki indywidualne są już dostępne. Odpowiedzi i rozwiązania są już na naszej stronie: https://oij.edu.pl/oij15/etap1/pytania/.

> Wyniki indywidualne są już dostępne. > > Odpowiedzi i rozwiązania są już na naszej stronie: https://oij.edu.pl/oij15/etap1/pytania/.

General: Komunikat ws. końca zawodów

Public message

KG OIJ przeprasza wszystkich, których dotknęły dzisiejsze problemy dotyczące testu. Wyniki oraz rozwiązania pojawią się ok. 13:30. Przypominamy, że wszyscy zawodnicy będą mogli przystąpić do testu w dniu 12.11. Liczy się tylko lepszy z uzyskanych wyników.

> KG OIJ przeprasza wszystkich, których dotknęły dzisiejsze problemy dotyczące testu. > > Wyniki oraz rozwiązania pojawią się ok. 13:30. > > Przypominamy, że wszyscy zawodnicy będą mogli przystąpić do testu w dniu 12.11. Liczy się tylko lepszy z uzyskanych wyników.

General: Brak rysunków

Public message

Jeżeli rysunki się nie wyświetlają, można je pobrać z działu Pliki: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij15-1/files/

> Jeżeli rysunki się nie wyświetlają, można je pobrać z działu Pliki: > https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij15-1/files/

General: Niestety nie ma tu żadnych zadań, do których możesz przysłać rozwiązanie…

Public message

Jeżeli widzicie taki komunikat, prosimy upewnić się, że poprawnie zarejestrowaliście się w konkursie. Przypominamy, że samo zarejestrowanie przez nauczyciela w systemie rejestracji szkół nie jest wystarczające i że zawodnik musi sam założyć sobie konto w Systemie Informatycznym Olimpiady (konto można założyć korzystając z następującego odnośnika: https://sio2.mimuw.edu.pl/register/). Następnie należy kliknąć w link, który znajduje się w wiadomości wygenerowanej przez system rejestracji szkół wysłanej na adres mailowy zawodnika bądź jego opiekuna; lub wpisać kod aktywacyjny na stronie https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij15-1/register/.

> Jeżeli widzicie taki komunikat, prosimy upewnić się, że poprawnie zarejestrowaliście się w konkursie. > > Przypominamy, że samo zarejestrowanie przez nauczyciela w systemie rejestracji szkół nie jest wystarczające i że zawodnik musi sam założyć sobie konto w Systemie Informatycznym Olimpiady (konto można założyć korzystając z następującego odnośnika: https://sio2.mimuw.edu.pl/register/). Następnie należy kliknąć w link, który znajduje się w wiadomości wygenerowanej przez system rejestracji szkół wysłanej na adres mailowy zawodnika bądź jego opiekuna; lub wpisać kod aktywacyjny na stronie https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij15-1/register/.

General: Wydłużenie czasu trwania testu

Public message

Bardzo przepraszamy za problemy techniczne. Czas na rozwiązywanie testu został wydłużony do 12:10.

> Bardzo przepraszamy za problemy techniczne. Czas na rozwiązywanie testu został wydłużony do 12:10.

General: Odp: tura testowa - co jest dozwolone

Public message

> Co jest dozwolone w czasie pierwszej tury testowej? Czy wolno korzystać z Internetu? Używać kompilatora? Korzystać z oficjalnej dokumentacji języka programowania? Można korzystać jedynie z dokumentacji języków programowania (linki do dozwolonej dokumentacji znajdują się na samym dole menu).

> > Co jest dozwolone w czasie pierwszej tury testowej? Czy wolno korzystać z Internetu? Używać kompilatora? Korzystać z oficjalnej dokumentacji języka programowania? > > Można korzystać jedynie z dokumentacji języków programowania (linki do dozwolonej dokumentacji znajdują się na samym dole menu).

General: Odp: puste odpowiedzi

Public message

> W próbnym teście nie da się wysłać odpowiedzi, gdy odpowiedź na drugie zadanie jest pusta. Czy w prawdziwym konkursie też tak będzie, że w każdym zadaniu trzeba coś wpisać? Tak. Ma to na celu zagwarantowanie, że żaden uczestnik przez przypadek nie pominie jakiegoś pytania. Jeżeli nie chcesz odpowiadać na jakieś pytanie, prosimy po prostu wpisać "bez odpowiedzi".

> > W próbnym teście nie da się wysłać odpowiedzi, gdy odpowiedź na drugie zadanie jest pusta. Czy w prawdziwym konkursie też tak będzie, że w każdym zadaniu trzeba coś wpisać? > > Tak. Ma to na celu zagwarantowanie, że żaden uczestnik przez przypadek nie pominie jakiegoś pytania. Jeżeli nie chcesz odpowiadać na jakieś pytanie, prosimy po prostu wpisać "bez odpowiedzi".

General: Próbne testy wiedzy

Public message

Opublikowaliśmy dwa krótkie próbne testy wiedzy. Zachęcamy do zapoznania się z systemem poprzez wypełnienie tych testów.

> Opublikowaliśmy dwa krótkie próbne testy wiedzy. Zachęcamy do zapoznania się z systemem poprzez wypełnienie tych testów.