All messages

General: Testy użyte do oceny rozwiązań

Public message

W dziale "Pliki" pojawiło się archiwum z testami, które zostały użyte do oceny rozwiązań. W przypadku zadań z wieloma poprawnymi odpowiedziami, pliki wyjściowe zawierają tylko jedną z poprawnych odpowiedzi. W tych zadaniach odpowiedzi programów zawodników były sprawdzane specjalnym programem, który akceptował każdą poprawną odpowiedź. Proszę się upewnić, że oceny dostępne w systemie SIO2 są poprawne. W przypadku, gdy coś się nie zgadza, proszę o złożenie reklamacji. Na Wasze reklamacje czekamy do północy pomiędzy trzynastym, a czternastym dniem stycznia. Bardzo proszę o nie przekroczenie tego terminu - Komitet Główny nie będzie mógł rozpatrzeć reklamacji złożonej po tym terminie. Do składania reklamacji służy dział "Reklamacje", który powinien być dostępny w menu po lewej stronie. Jednocześnie przypominam, że zgodnie z regulaminem, reklamacji nie podlega dobór testów, limitów czasowych, kompilatorów i sposobu oceny.

> W dziale "Pliki" pojawiło się archiwum z testami, które zostały użyte do oceny rozwiązań. W przypadku zadań z wieloma poprawnymi odpowiedziami, pliki wyjściowe zawierają tylko jedną z poprawnych odpowiedzi. W tych zadaniach odpowiedzi programów zawodników były sprawdzane specjalnym programem, który akceptował każdą poprawną odpowiedź. > > Proszę się upewnić, że oceny dostępne w systemie SIO2 są poprawne. W przypadku, gdy coś się nie zgadza, proszę o złożenie reklamacji. Na Wasze reklamacje czekamy do północy pomiędzy trzynastym, a czternastym dniem stycznia. Bardzo proszę o nie przekroczenie tego terminu - Komitet Główny nie będzie mógł rozpatrzeć reklamacji złożonej po tym terminie. Do składania reklamacji służy dział "Reklamacje", który powinien być dostępny w menu po lewej stronie. Jednocześnie przypominam, że zgodnie z regulaminem, reklamacji nie podlega dobór testów, limitów czasowych, kompilatorów i sposobu oceny.

General: Wyniki testu

Public message

Wyniki testu wiedzy już powinny być widoczne, jeżeli koordynator je wpisał. https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij17-1/submissions/

> Wyniki testu wiedzy już powinny być widoczne, jeżeli koordynator je wpisał. > https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij17-1/submissions/

General: Informacja wstępna o teście

Public message

Przypominamy, że 27.10.2022 o 12:00 odbędzie się test wiedzy informatycznej. Test będziesz pisał/a w szkole pod opieka nauczyciela. Po zalogowaniu się do https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij17-1 zobaczysz informacje czy szkoła wyznaczyła szkolnego koordynatora XVII OIJ. Prosimy zgłoś się do niego i potwierdź chęć pisania testu. Jeśli szkoła nie wyznaczyła jeszcze szkolnego koordynatora skontaktuj się jak najszybciej ze swoim nauczycielem lub wychowawcą i poproś o wyznaczenie koordynatora. Życzymy powodzenia na teście.

> Przypominamy, że 27.10.2022 o 12:00 odbędzie się test wiedzy informatycznej. Test będziesz pisał/a w szkole pod opieka nauczyciela. > Po zalogowaniu się do https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij17-1 zobaczysz informacje czy szkoła wyznaczyła szkolnego koordynatora XVII OIJ. > Prosimy zgłoś się do niego i potwierdź chęć pisania testu. > Jeśli szkoła nie wyznaczyła jeszcze szkolnego koordynatora skontaktuj się jak najszybciej ze swoim nauczycielem lub wychowawcą i poproś o wyznaczenie koordynatora. > Życzymy powodzenia na teście.

Problem Collatza (col): Poprawki do treści zadania

Public message

Niestety, znaleźliśmy błąd w treści zadania "Problem Collatza". Błąd polegał na tym, że pierwszy test przykładowy nie odpowiadał ciągowi z treści zadania. Zmieniliśmy ciąg, tak żeby odpowiadał testowi przykładowemu. Nowa treść zadania dostępna jest w dziale "Zadania". A stara... niech zniknie w czeluściach Internetu.

> Niestety, znaleźliśmy błąd w treści zadania "Problem Collatza". Błąd polegał na tym, że pierwszy test przykładowy nie odpowiadał ciągowi z treści zadania. Zmieniliśmy ciąg, tak żeby odpowiadał testowi przykładowemu. Nowa treść zadania dostępna jest w dziale "Zadania". A stara... niech zniknie w czeluściach Internetu.

General: Rozpoczęcie zawodów XVII OIJ

Public message

Rozpoczęły się zawody I stopnia XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów! Do rozwiązania jest 6 zadań programistycznych, w których należy pomóc Bajtosi i Bitkowi z problemami, z którymi sami nie dają sobie rady. Jako rozwiązania przyjmujemy programy napisane w języku C++ lub Python. Rozwiązanie każdego zadania można wysłać co najwyżej 25 razy. Każde z rozwiązań podlega ocenie, a do końcowej punktacji liczy się tylko to, które zostało ocenione najwyżej. Za każde zadanie można uzyskać maksymalnie 100 punktów. W zadaniach "Prestiżowe zawody", "Podzielność przez 9" oraz "Problem Collatza" ocenę dziesięciu wybranych przez Was rozwiązań możecie zobaczyć jeszcze podczas trwania zawodów. Można to zrobić po kliknięciu na godzinę wysłania rozwiązania w tabeli z rozwiązaniami. W pozostałych zadaniach nie ma takiej możliwości, wyniki oceny zostaną udostępnione dopiero po zakończeniu zawodów. W dziale "Pliki" znajduje się archiwum z kompletem testów przykładowych do zadań. Te testy mają na celu sprawdzić, czy rozwiązania poprawnie wczytują dane oraz wypisują wyniki. Nie służą do sprawdzenia poprawności ani efektywności rozwiązania. Każde rozwiązanie po wysłaniu jest sprawdzane na tym zestawie testów i będziecie mogli zobaczyć raport sprawdzania na tych testach. W przypadku wystąpienia wątpliwości dotyczących treści zadań bardzo prosimy o zadawanie pytań przez dział "Pytania". Zachęcamy do śledzenia na bieżąco tego działu, ponieważ mogą tam się pojawiać ogłoszenia (takie jak to) oraz odpowiedzi na często zadawane pytania. Dział "Forum" służy do dyskusji pomiędzy zawodnikami. Organizatorzy rzadko się tam udzielają, ale przeglądają forum i będą reagować na próby dzielenia się rozwiązaniami. Do kontaktu z organizatorami służy dział "Pytania". Gorąco zachęcamy do udziału w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. Powodzenia!

> Rozpoczęły się zawody I stopnia XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów! Do rozwiązania jest 6 zadań programistycznych, w których należy pomóc Bajtosi i Bitkowi z problemami, z którymi sami nie dają sobie rady. > > Jako rozwiązania przyjmujemy programy napisane w języku C++ lub Python. Rozwiązanie każdego zadania można wysłać co najwyżej 25 razy. Każde z rozwiązań podlega ocenie, a do końcowej punktacji liczy się tylko to, które zostało ocenione najwyżej. Za każde zadanie można uzyskać maksymalnie 100 punktów. > > W zadaniach "Prestiżowe zawody", "Podzielność przez 9" oraz "Problem Collatza" ocenę dziesięciu wybranych przez Was rozwiązań możecie zobaczyć jeszcze podczas trwania zawodów. Można to zrobić po kliknięciu na godzinę wysłania rozwiązania w tabeli z rozwiązaniami. W pozostałych zadaniach nie ma takiej możliwości, wyniki oceny zostaną udostępnione dopiero po zakończeniu zawodów. > > W dziale "Pliki" znajduje się archiwum z kompletem testów przykładowych do zadań. Te testy mają na celu sprawdzić, czy rozwiązania poprawnie wczytują dane oraz wypisują wyniki. Nie służą do sprawdzenia poprawności ani efektywności rozwiązania. Każde rozwiązanie po wysłaniu jest sprawdzane na tym zestawie testów i będziecie mogli zobaczyć raport sprawdzania na tych testach. > > W przypadku wystąpienia wątpliwości dotyczących treści zadań bardzo prosimy o zadawanie pytań przez dział "Pytania". Zachęcamy do śledzenia na bieżąco tego działu, ponieważ mogą tam się pojawiać ogłoszenia (takie jak to) oraz odpowiedzi na często zadawane pytania. > > Dział "Forum" służy do dyskusji pomiędzy zawodnikami. Organizatorzy rzadko się tam udzielają, ale przeglądają forum i będą reagować na próby dzielenia się rozwiązaniami. Do kontaktu z organizatorami służy dział "Pytania". > > Gorąco zachęcamy do udziału w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. Powodzenia!