Temat: Zadania rozproszone w Javie

Czemu nie będzie możliwości rozwiązywania zadań rozproszonych w Javie? Wielka szkoda, myślałem że jeśli pozostałe zadania są przygotowane dla wszystkich języków to i rozproszone również będą.
Lipa. Prosimy o dodanie waparcia.
Bo inaczej ranking nie ma sensu.
Co jest takiego fajnego w Javie, że pojawia się na zawodach algorytmicznych? Przecież jej główną zaletą jest armia bibliotek ułatwiających programowanie dużych i zaawansowanych aplikacji, coś, co jest zbędne w konkursowych zadaniach algorytmicznych. Szczególnie, że szybkością Java nie grzeszy.
Petr Mitrichev i Egor Kulikov klepią w Javie, zatem to wystarczający argument, aby na wiarę przyjąć, że pisanie w Javie na konkursach algo ma sens :D.
Java jest super - sam od 7 lat zarabiam na chleb pisząc w Javie.
Tym niemniej, dobry programista nie może się ograniczać do jednego języka. Ja wyłącznie na potrzeby potyczek postanowiłem sobie odświeżyć wiedzę ze studiów i okazuje się, że przepisanie algorytmu napisanego w Javie do C++ to nie jest wielki problem. Zwłaszcza od wersji c++11, gdzie ma się do dyspozycji struktury danych znane z Javy. Na pewno przesadzone jest pisanie, że ranking nie ma sensu..

Z drugiej strony, w profesjonalnym konkursie nie powinno się robić takich dyskryminujących wykluczeń :)
Proszę o dodanie ograniczenia aby w ostatniej rundzie nie można było wysyłać zadań w C++ :)