Temat: Problem z uruchomieniem równoległych procesów

Zainstalowałem środowisko do testowania zadań rozproszonych(c++, windows7 64bit) i próbuję uruchomić przykładowy program "dzielniki". Niestety dostaję problematyczny komunikat z biblioteki OpenMPI.
Czy ktoś może wie o co chodzi?


C:\Users\Wit\Downloads\dzielniki>\local\run 2 dzielniki_rozproszone.cpp.exe dzielniki1.in
dzielniki1.in
--------------------------------------------------------------------------
WARNING: An invalid value was given for btl_tcp_if_exclude. This
value will be ignored.

Local host: Wit-T
Value: 127.0.0.1/8
Message: Did not find interface matching this subnet
--------------------------------------------------------------------------
[Wit-T:04148] 1 more process has sent help message help-mpi-btl-tcp.txt / invali
d if_inexclude
[Wit-T:04148] Set MCA parameter "orte_base_help_aggregate" to 0 to see all help
/ error messages
16
U mnie się wykrzaczało jeszcze bardziej, jak zainstalowałem OpenMPI-x64. Potem zainstalowałem OpenMPI-win32 i teraz mam to samo co Ty (na końcu jest wynik, więc niby da się żyć). Dokładniej:

D:\algorytmy>run.bat 6 dzielniki_rozproszone.cpp.exe dzielniki2.in
dzielniki2.in
--------------------------------------------------------------------------
WARNING: An invalid value was given for btl_tcp_if_exclude. This
value will be ignored.

Local host: lanparty
Value: 127.0.0.1/8
Message: Did not find interface matching this subnet
--------------------------------------------------------------------------
[lanparty:00228] 5 more processes have sent help message help-mpi-btl-tcp.txt / invalid if_inexclude
[lanparty:00228] Set MCA parameter "orte_base_help_aggregate" to 0 to see all help / error messages
48
A, czasami daje też RE. Tak raz na 6 razy.
Najlepiej przejść na linuksa. Wtedy działa koncertowo i do tego szybciej.
Nie nazwałbym tego rozwiązaniem problemu. Mi również pojawiają się takie niepotrzebne informacje. Dobrze by było, żeby organizatorzy coś temu zaradzili - a jeśli problem jest powszechny, to zapewne powinien być wyłapany przed startem rundy.
@Jakub Tarnawski:
> A, czasami daje też RE. Tak raz na 6 razy.

Czy mógłbyś opisać co się dzieje dokładniej (tu albo w pytaniach)? O takim problemie jeszcze nie słyszałem.
Nie jestem pewien, ale to się chyba dzieje tylko w moim programie do MAK (i dzieje się też na sprawdzaczce), więc pytanie o to jest już zadane.