Temat: Maksymalna podtablica

"to jest spójny fragment (być może zerowej długości) o maksymalnej sumie elementów."
Czy podtablica musi być prostokątna/sześcienna/itd? Czy jest limit ilości wymiarów tablicy?
Czytając treść zadania odniosłem wrażenie, że chodzi o zwykłą, jednowymiarową tablicę. Równie dobrze zamiast "maksymalnej podtablicy" mogliby użyć pojęcia "podciągu o najwyższej sumie elementów".
Rozumiem że suma elementów tablicy zerowej długości to 0?
Wydaje mi się, że z tą zerową długością chodziło o to, że możesz przyjąć bazowy "max" jako zero, i nie zmieniać go na najmniejszy element tablicy jak wszystkie ujemne.

ps skoro już się tu produkuję, to póki co nie mam pomysłów jak zrobić to na wielu komputerach z rozsądną wydajnością. Więc tą rundę pewnie sobie "daruję".
Też rozkminiam jak to "zwieloskomputeryzować". Jakbym miał pewność w ilości wymiarów byłoby łatwiej.
@Krzysztof Wojnar
No właśnie o to przyjęcie zera mi chodziło, ale nie wiem czy mogę tak wprost na forum pisać o tym dlatego tak bardziej definicyjnie próbowałem napisać. W każdym razie dzięki.
@Jakub Gąsiorowski
skoro mamy funkcję ElementAt, która jest jedno argumentowa to chyba potwierdza tezę, że chodzi o tablicę jedno wymiarową.

Mi się nie chce zrównoleglać, więc tylko wypisuję jednym węzłem.
Zgodzę się z poprzednikami, to na pewno jednowymiarowa tablica
W treści zadania stoi, iż tablica zawiera co najmniej jeden element.
Jak nie zrobicie próbnego, bo sprawia to istotny wysiłek, to nie wróżę wam sukcesów we właściwych rundach :P. A tablica jednowymiarowa ofc.
Nie umiesz grać. Trzeba demotywować przeciwników >.<
Ależ zrobiłem to zadanie, ale na "jednym komputerze" ze złożonością świetną (tak na wypadek gdyby jednak podanie takowej podpadało pod paragraf). Nic co miało szansę być wydajniejsze nie przychodzi mi do głowy.
Krzysztof Wojnar - pisanie złożoności swojego algorytmu jest niedozwolone.
Hm wątpię żeby takowa podpadała pod metody rozwiązywania zadań.
Nie wiem jak jest teraz, ale do tej pory faktycznie nie było można pisać jaka jest złożoność algorytmu.
Krzysztof Wojnar i zostało przyjęte te rozwiązanie na jednym komputerze? Też mam tą "świetną złożoność", ale wywala błąd i nie wiem, czy coś małego mi umyka, czy jednak trzeba to rozproszyć.
Tylko jedna instancja programu może zwracać wynik.
No tak, ale czy możliwe jest policzenie tego na jednym tylko kompie, który przy okazji zwróci wynik?
Mateuszu: Nie jest możliwe. Jeśli któraś instancja programu będzie się lenić, sprawdzarka odrzuci rozwiązanie.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wszystkim instancjom poza jedną kazać nic nie robić.
Trudno się będzie pewnie wtedy w czasie zmieścić dla wszystkich testów, ale to już inny problem ;)
Podawanie złożoności jest absolutnie nietolerowanym konkursowym przestępstwem! Przecież to zawsze odrzuca spore klasy możliwych podejść, a nasuwa na inne.
Nie, nie zostało, ale nie mam include-ów od tejże biblioteki rozproszonej co może być przyczyną.