Temat: Kompilacja MAK

Hej,
Mam problem z kompilacją zadanka MAK. Chodzi mi o kompilację przy użyciu compile.bat.

Wywołuje kompilację w ten sposób (nagłówek do maklib.h włączyłem w Source.cpp):
compile.bat Source.cpp maklib.cpp

Błąd który mi wyskakuje to:
C:\Users\kelu\AppData\Local\Temp\ccyRpjXP.o:Source.cpp:(.text+0x19): undefined reference to `Size'
collect2.exe: error: ld returned 1 exit status

Nadmienię, że zadanie przykładowe z dzielnikami udało mi się skompilować, problem mam tylko z tą biblioteką maklib.h (maklib.h i maklib.cpp skopiowałem do katalogu tam gdzie Source.cpp i compile.bat)
A ten nagłówek to na pewno dałeś "maklib.h" ? bo <maklib.h> nie przejdzie, taki jest dla systemowych (a ty masz w katalogu z programem). Dał byś też zawartość compile.bat, może tam jest błąd.
Generalnie compile.bat nie zmieniałem.

Zawartość to:
@echo off

rem TU USTAW SCIEZKE DO INSTALACJI OPENMPI
set incdir="c:\Program Files (x86)\OpenMPI_v1.6.2-win32\include"

set usermpi_dir=%~dp0

set msglib=message_internal.c
if "%1" == "--debug" (
shift
set msglib=message_internal_debug.c
)

if "%1" == "" (
echo Uzycie: compile [--debug] nazwa_programu.c [nazwa_biblioteczki.c]
goto :exit
)

if "%~x1" == ".c" (
gcc -I%incdir% -L%usermpi_dir% -I%usermpi_dir% %1 %usermpi_dir%%msglib% %usermpi_dir%zeus_local.c -lmpi -o %~nf1.exe
) else if "%~x1" == ".cpp" (
gcc -c -I%incdir% -I%usermpi_dir% %usermpi_dir%zeus_local.c
g++ -static-libgcc -static-libstdc++ -I%incdir% -L%usermpi_dir% -I%usermpi_dir% -std=c++0x %1 %usermpi_dir%%msglib% zeus_local.o -lmpi -o %~nf1.exe
) else (
echo Nieznane rozszerzenie: %~x1
)

:exit

dałem oczywiście #include "maklib.h"
Hej Bartek,
Miałem ten sam problem, a że nie znam się na C++ postanowiłem rozwiązać go "po inżyniersku", czyli skopiowałem zawartość maklib.cpp do pliku z moim rozwiązaniem algorytmu. Działa - prowizorka kolejny raz okazała się zbawienna ;)
Oczywiście przed wysłaniem rozwiązania trzeba pamiętać żeby usunąć dokopiowany kod.
Jak ktoś zna poprawne rozwiązanie to chętnie również je poznam.
Wygląda na to, że autor compile.bat zapomniał dodać obsługę biblioteczek :>

Na oko powinna wystarczyć zamiana "%1" na "%1 %2" w linijkach z gcc/g++.
Michale, dzięki, o to chodziło właśnie :)