Temat: [lus] przykład

Dlaczego w trzecim przypadku odpowiedzią jest TAK?
Jakie wymiary lustra są "te jedyne" i dla której firmy?
Naprawdę nie jesteś w stanie samemu do tego dojść?
A to aż takie proste?
EDIT: no dobra, czytanie ze zrozumieniem się kłania :-)
Albo ja jestem głupi, albo nie rozumiem obecnie obowiązującej na tak zwanych studiach logiki, ponieważ również nie rozumiem dlaczego w trzecim przykładzie odpowiedź jest 'TAK'. Być może zadanie jest zerżnięte z angielskiego i ktoś coś poplątał z podwójnym zaprzeczeniem "żaden inny oferent nie ma w ofercie rozmiaru luster, którego nie produkowałby ów zakład".
W tym przykładzie co ja go nie mogłem rozkminić pierwszy i ostatni mejo_coś_tam pozostałe dwie. Ponodto roztrzygnięcia kto jest laprzy (pierwszy czy ostatni) dokona Bajtazar po spojrzeniu na cenny :-)
To dosyć proste. Firma, która produkuje lustra "1 2 1 10" (a nawet dwie takie firmy) majoryzuje pozostałe oferty. (Nie ma takiej oferty, która oferowałaby jakieś inne lustra niż ta firma).
No tak, głupi jestem. A raczej jak by to powiedział cesarz "za dużo słów". Po wyeliminowaniu redundantnego tekstu zadanie zrobiło się nudne...
Niemniej jednak dziękuję za wyjaśnienie :)
Witam,
czy dla tych testów ma wywalać TAK czy NIE ?
4
853 1116 778 1024
584 727 588 640
396 553 702 1121
40 628 965 1208
NIE
Moim skromnym zdaniem NIE. Ale ponieważ już raz źle zrozumiałem treść tego zadania to jestem pewny na 99.(9)%
Od czasu zadania, w którym autorzy założyli, że autobusy MPK tej samej linii - jadąc zgodnie z rozkładem - mogą się wyprzedzać między przystankami, to już mnie nic nie zdziwi.
NIE
"Od czasu zadania, w którym autorzy założyli, że autobusy MPK tej samej linii - jadąc zgodnie z rozkładem - mogą się wyprzedzać między przystankami, to już mnie nic nie zdziwi." - przypuszczam, że wszystkie treści PA prędzej czy później przechodzą przez Tomka Idziaszka, a uwierz mi, że to implikuje ich sformułowanie z aptekarską dokładnością :p.
Ciekawe czy Tomasz zwrócił uwagę na to, że numer wersji treści zadania lustra (w lewym dolnym rogu treści jest takowy) jest zapisany w postaci "v.1.1". Szablon treści zadania z podręcznika jurora sugeruję, że powinno być "v.1.01". Na szczęście w kuglarzu jest dobrze "v.2.02" :D
Pfff..., co za fuszera, co on jeszcze robi w tej robocie?
Marcin - a nie pomyślałeś, że to po prostu już dziesiąta wersja zadania?!
Dla przykładu również wyszło mi NIE, swoją drogą gdyby nie 3 przykład z zadania, to by na "pytania" poszło czy jak kilku taką samą najlepszą ofertę składa to czy się "liczy" jako TAK.
Tu były bzdury :P.