Temat: ile punktów na koszulkę?

Jak oceniacie ile punktów w rankingu B trzeba będzie mieć żeby dostać koszulkę? Strzelam: 18.
Patrząc na aktualny ranking to w 14/15 :P. Jest cała masa osób, które ma 13 pkt i mało (w kontekście koszulek), które ma więcej, a zgaduję, że z rund 4-5 to już nieliczni doślą nawet bruty.
Jeśli z tych, którzy maja aktualnie max 13 punktów, mniej niż 120 przekroczy ten próg, to będzie rozdanych 380 koszulek?
Czyli byłoby -50% do prestiżu koszulki z tego roku.

Jest niemal pewne, że poczuli zapach koszulek i bruty dosłali.
Wcześniejsze Moz [3B] było trudne (<30 osób zrobiło), więc bardzo mało wiemy.

Brut na Działka 2 [4B] (czyli kod z netu odpalony na jednej instancji) dawał 1 punkt.
Carcassonne [5B] dla k<3 raczej tez przez wielu do zrobienia było/jest... 1 punkt?

Strzelam w puste pole z numerem 16.
Działkę 2 [4B] dało się dość prosto zrównoleglić, stąd taki duży mój szacunek. No ale ogólnie mam wrażenie że trudniejsze zadania są w tym roku w sekcji [B], bo raczej poziom zawodników się aż tak nie obniżył ;).
CAR dla k < 3 dał mi 3 punkty
BAN w czasie O(nq) dał mi 2 punkty
Wygląda na to że scenariusz Piotrka się sprawdza. Po 4 rundzie miejsca 163-388 są ex aequo (10p. za 1B i 3p. za 2B). Po 5. rundzie już raczej 94 osoby nie przekroczą 13 punktów. W takim razie organizatorzy będą musieli dorobić 132 koszulki (plus tym co w 5 rundzie przekroczą 12 punktów), albo 94 nie dać (minus tym co w 5 rundzie przekroczą 13 punktów).
Wszyscy, którzy są sklasyfikowani na miejscach 1-256 w lidze B dostają koszulki. Nie można nie dać koszulki zawodnikowi, który ma miejsce < 257.
IMHO zdrowy rozsądek > zasady
Jeśli miejsca 251-400 miałyby po tyle samo punktów to zupełnie zrozumiałe byłoby przyznanie tylko 250 koszulek. Podobnie gdyby było tylko 200 startujących z dodatnią liczbą punktów.

Na przyszłość warto wprowadzić zapis: Jeśli jest ex aequo na 256-tym miejscu, to losujemy odpowiednio dużo zremisowanych osób.
Ja w takim przypadku zarządziłbym po prostu dogrywkę. Zaserwować jedno dodatkowe zadanie, takie, że ma wiele prawidłowych rozwiązań, a nadesłane rozwiązania posortować od najlepszego do byle jakiego.
Hmm, co do dogrywki, mogłoby się okazać że mało kto w niej wziął udział (nie dobiło by do 256).

A na przyszłość można by (zamiast losować) wprowadzić dodatkowe kryterium, np. czas wysłania zadania, długość kodu, czas wykonania, zajętość pamięci.
Przede wszystkim to zadania z rundy B były jakieś wyjątkowo trudne jak na rundę B. Po Skarbonce właściwie nie było nawet "średnich" zadań (może prócz Działki 2, ale w tym momencie wiele osób już się pewnie poddało).
Dodatkowe kryteria jak czas wysłania są słabe. Nie powinniśmy karać tych, którzy np. dopiero późnym wieczorem lub następnego dnia zobaczyli i zrobili zadanie. Nie powinniśmy też karać za długie nazwy zmiennych. Wymaganie żyłowania czasu/pamięci (poza zadanymi limitami) zupełnie zmieniłoby konkurs. IMO byłoby to dużo gorsze (mniej fajne).

Tygodniowy konkurs już wystarczająco męczy. Nie ma co robić ekstra dogrywkowej rundy w poniedziałek/wtorek. Losowanie nie ma minusów.
Hehehe - odpuszczanie nie zapewnia koszulek :)
Szacun (i koszulka) dla tych którzy nie odpuścili i dosłali co byli w stanie :)
Dwa pytania, wiadomo jak będzie wyglądać tegoroczna koszulka? Jak długo czeka się na swoją własną, zanim organizatorzy ją przyślą?
Mogę powiedzieć, że trochę się czeka, niestety. Dopiero teraz będziemy je zamawiać.
Czy ktoś już dostał swoją sztukę?
Mam dwa pytania:
Czy ktoś otrzymał już koszulkę? Co w przypadku remisu, np. kilkunastu osób ex aequo na 240. miejscu?