All messages

General: Kontakt z Googlem

Public message

Uczestników zainteresowanych ofertą wydarzeń i pracy od naszego sponosora, firmy Google, prosimy o wypełnienie formularza dostępnego w poniższym linku: https://services.google.com/fb/forms/potyczki/

> Uczestników zainteresowanych ofertą wydarzeń i pracy od naszego sponosora, firmy Google, prosimy o wypełnienie formularza dostępnego w poniższym linku: > https://services.google.com/fb/forms/potyczki/

General: Dziękujemy

Public message

Jeszcze raz dziękujemy za udział w zawodach i życzymy powodzenia finalistom już za trzy tygodnie. Jeśli ktoś chciałby zaproponować zadanie/a na finał, to bardzo nas to ucieszy. Z chęcią przyjmiemy też pomoc przy opracowywaniu zadań, jeśli ktoś ma już jakieś doświadczenie. Należy w takim przypadku dać nam znać przez dział pytań. Omówienia pojawią się w ciągu tygodnia (część tekstowo, część filmikowo), przepraszamy za opóźnienie. Wesołych Świąt!

> Jeszcze raz dziękujemy za udział w zawodach i życzymy powodzenia finalistom już za trzy tygodnie. > Jeśli ktoś chciałby zaproponować zadanie/a na finał, to bardzo nas to ucieszy. Z chęcią przyjmiemy też pomoc przy opracowywaniu zadań, jeśli ktoś ma już jakieś doświadczenie. Należy w takim przypadku dać nam znać przez dział pytań. > Omówienia pojawią się w ciągu tygodnia (część tekstowo, część filmikowo), przepraszamy za opóźnienie. > Wesołych Świąt!

General: Ostateczna lista finalistów

Public message

A oto wszyscy finaliści, którzy potwierdzili swój udział w finale: 1 Marek Sokołowski 2 Wojtek Nadara 3 Mateusz Radecki 4 Maciej Wawro 5 Mateusz Puczel 6 Marek Sommer 7 Marcin Smulewicz 8 Krzysztof Maziarz 9 Michał Zawalski 10 Łukasz Kondraciuk 11 Mateusz Rzepecki 12 Juliusz Straszyński 13 Paweł Pawlik 14 Michał Górniak 15 Antoni Żewierżejew 16 Dawid Jamka 17 Krzysztof Małysa 18 Kasia Kowalska 19 Przemysław Podleśny 20 Tomasz Nowak

> A oto wszyscy finaliści, którzy potwierdzili swój udział w finale: > > 1 Marek Sokołowski > 2 Wojtek Nadara > 3 Mateusz Radecki > 4 Maciej Wawro > 5 Mateusz Puczel > 6 Marek Sommer > 7 Marcin Smulewicz > 8 Krzysztof Maziarz > 9 Michał Zawalski > 10 Łukasz Kondraciuk > 11 Mateusz Rzepecki > 12 Juliusz Straszyński > 13 Paweł Pawlik > 14 Michał Górniak > 15 Antoni Żewierżejew > 16 Dawid Jamka > 17 Krzysztof Małysa > 18 Kasia Kowalska > 19 Przemysław Podleśny > 20 Tomasz Nowak

General: Opublikowanie rozwiązań

Public message

Wszystkie rozwiązania zostały już opublikowane w odpowiednim dziale.

> Wszystkie rozwiązania zostały już opublikowane w odpowiednim dziale.

General: Poprawiona lista finalistow

Public message

Na liście finalistów znalazł się błąd, który został już naprawiony - bardzo przepraszamy za pomyłkę. Jednocześnie finalistów prosimy o potwierdzenie chęci udziału w finale poprzez dział Pytania (dowolna kategoria) jak najszybciej (najpóźniej w środę do 23:59).

> Na liście finalistów znalazł się błąd, który został już naprawiony - bardzo przepraszamy za pomyłkę. > > Jednocześnie finalistów prosimy o potwierdzenie chęci udziału w finale poprzez dział Pytania (dowolna kategoria) jak najszybciej (najpóźniej w środę do 23:59).

General: Koszulki za ranking B

Public message

... trafią do pierwszych 261 osób z rankingu B. Proszę mieć na uwadze, że koszulki będą rozsyłane po finale.

> ... trafią do pierwszych 261 osób z rankingu B. Proszę mieć na uwadze, że koszulki będą rozsyłane po finale.

General: Finaliści i koszulki

Public message

A oto finaliści tegorocznej edycji Potyczek: 1. Marek Sokołowski 2. Wojtek Nadara 3. Mateusz Radecki 4. Maciej Wawro 5. Mateusz Puczel 6. Marek Sommer 7. Marcin Smulewicz 8. Krzysztof Maziarz 9. Michał Zawalski 10. Łukasz Kondraciuk 11. Mateusz Rzepecki 12. Juliusz Straszyński 13. Paweł Pawlik 14. Michał Górniak 15. apaid 16. Xiuhan Wang 17. Zhong Ziqian 18. Antoni Żewierżejew 19. Dawid Jamka 20. Krzysztof Małysa Koszulki za ostatnią rundę trafią do Fly_37, Rzepa, Stonefeang, greg19, zielmicha.

> A oto finaliści tegorocznej edycji Potyczek: > > 1. Marek Sokołowski > 2. Wojtek Nadara > 3. Mateusz Radecki > 4. Maciej Wawro > 5. Mateusz Puczel > 6. Marek Sommer > 7. Marcin Smulewicz > 8. Krzysztof Maziarz > 9. Michał Zawalski > 10. Łukasz Kondraciuk > 11. Mateusz Rzepecki > 12. Juliusz Straszyński > 13. Paweł Pawlik > 14. Michał Górniak > 15. apaid > 16. Xiuhan Wang > 17. Zhong Ziqian > 18. Antoni Żewierżejew > 19. Dawid Jamka > 20. Krzysztof Małysa > > Koszulki za ostatnią rundę trafią do Fly_37, Rzepa, Stonefeang, greg19, zielmicha.

General: Zadania w serwisie Szkopuł

Public message

Zadania dostępne są już do rozwiązywania w serwisie Szkopuł: https://szkopul.edu.pl/p/default/problemset/pa/2018

> Zadania dostępne są już do rozwiązywania w serwisie Szkopuł: > https://szkopul.edu.pl/p/default/problemset/pa/2018

General: Testy do zadań z piątej rundy

Public message

... są już dostępne w dziale Testy.

> ... są już dostępne w dziale Testy.

General: Wyniki rundy piątej

Public message

... są już widoczne, dla tych co nie zauważyli jeszcze.

> ... są już widoczne, dla tych co nie zauważyli jeszcze.

General: Zakończenie rund zdalnych

Public message

Własnie zakończyliśmy rundy zdalne Potyczek Algorytmicznych 2018! Wyniki indywidualne pojawią się wkrótce (szacujemy, że przed pierwszą). Ranking, lista osób które zdobyły koszulki oraz najważniejsze - lista finalistów, zostanie ogłoszona, zgodnie z regulaminem we wtorek o godz. 20:00. Zapraszamy do wyrażenia swoich opinii i komentarzy w odpowiednim dziale na forum! W szczególności chcielibyśmy dowiedzieć się, co sądzicie o dosyć eksperymentalnych podzadaniach oraz zadaniu GRA.

> Własnie zakończyliśmy rundy zdalne Potyczek Algorytmicznych 2018! > > Wyniki indywidualne pojawią się wkrótce (szacujemy, że przed pierwszą). > > Ranking, lista osób które zdobyły koszulki oraz najważniejsze - lista finalistów, zostanie ogłoszona, zgodnie z regulaminem we wtorek o godz. 20:00. > > Zapraszamy do wyrażenia swoich opinii i komentarzy w odpowiednim dziale na forum! W szczególności chcielibyśmy dowiedzieć się, co sądzicie o dosyć eksperymentalnych podzadaniach oraz zadaniu GRA.

Skwarki [B] (skw): Zmiana dolnego limitu: N >= 2

Public message

Wyrzucamy wszystkie testy z N=1. Nowe limity to zatem: 2 ≤ N ≤ 1000, 1 ≤ K ≤ N, limit na P bez zmian. Uzasadnienie poniżej. Dostaliśmy dużo pytań o wynik dla N=K=1. Nie udzielaliśmy odpowiedzi na takie pytania. Jednak rzeczywiście treść jest co najmniej myląca, jeśli rozważymy 1-elementowy ciąg. Na przykład nie jest prawdą, że pierwszy i ostatni element mają po 1 sąsiedzie. O ile przypadki brzegowe należy rozważać w zadaniach algorytmicznych, to tu łatwo jest o błędne zrozumienie treści. Postanowiliśmy zatem pozbyć się testów z N=1. Wkrótce zostanie wgrana treść z poprawionym limitem.

> Wyrzucamy wszystkie testy z N=1. Nowe limity to zatem: 2 ≤ N ≤ 1000, 1 ≤ K ≤ N, limit na P bez zmian. > > Uzasadnienie poniżej. > > Dostaliśmy dużo pytań o wynik dla N=K=1. Nie udzielaliśmy odpowiedzi na takie pytania. Jednak rzeczywiście treść jest co najmniej myląca, jeśli rozważymy 1-elementowy ciąg. Na przykład nie jest prawdą, że pierwszy i ostatni element mają po 1 sąsiedzie. O ile przypadki brzegowe należy rozważać w zadaniach algorytmicznych, to tu łatwo jest o błędne zrozumienie treści. Postanowiliśmy zatem pozbyć się testów z N=1. Wkrótce zostanie wgrana treść z poprawionym limitem.

Gra [B] (gra): Odp: Ostatnia tura

Public message

> Czy przed każdą komendą "===" musi być komenda "="? Tzn. czy ostatnią turę kończy się komendą "=", a potem "===", czy samym "==="? Polecamy używać "=" tuż przed "===", ale nie trzeba tak robić. Tylko "=" wywołuje efekty końca tury czyli zbieranie surowców oraz opróżnianie plecaka w bazie. Komenda "===" kończy grę natychmiastowo i nie wywołuje tych efektów. Oznacza to, że nie ma sensu rekrutacja i przesuwanie jednostek po ostatnim "=" (a przed "==="), bo nie wpływa to na warunki zakończenia gry (całe złoto zwiezione do bazy, wszystkie plecaki puste).

> > Czy przed każdą komendą "===" musi być komenda "="? Tzn. czy ostatnią turę kończy się komendą "=", a potem "===", czy samym "==="? > > Polecamy używać "=" tuż przed "===", ale nie trzeba tak robić. > > Tylko "=" wywołuje efekty końca tury czyli zbieranie surowców oraz opróżnianie plecaka w bazie. Komenda "===" kończy grę natychmiastowo i nie wywołuje tych efektów. Oznacza to, że nie ma sensu rekrutacja i przesuwanie jednostek po ostatnim "=" (a przed "==="), bo nie wpływa to na warunki zakończenia gry (całe złoto zwiezione do bazy, wszystkie plecaki puste).

Gra [B] (gra): Limit T*k

Public message

W treści było mylące zdanie "jeśli w teście jest n plansz, Twój program musi łącznie zmieścić się w n * k turach.". Nowa, poprawiona wersja: "jeśli w teście jest T plansz, Twój program musi łącznie zmieścić się w T * k turach.". Wprowadziliśmy właśnie taką poprawkę do treści w systemie.

> W treści było mylące zdanie "jeśli w teście jest n plansz, Twój program musi łącznie zmieścić się w n * k turach.". > > Nowa, poprawiona wersja: "jeśli w teście jest T plansz, Twój program musi łącznie zmieścić się w T * k turach.". Wprowadziliśmy właśnie taką poprawkę do treści w systemie.

General: Rankingi i koszulki po rundzie rozproszonej

Public message

Koszulki trafią do Kubin, gryszard, artur12, APS oraz kcpikkt. Rankingi są (albo za chwilę będą) dostępne.

> Koszulki trafią do Kubin, gryszard, artur12, APS oraz kcpikkt. > Rankingi są (albo za chwilę będą) dostępne.

General: Wyniki rundy rozproszonej

Public message

... powinny już być widoczne. Biblioteki oceniające wraz z testami są dostępne do pobrania z działu Pliki.

> ... powinny już być widoczne. > > Biblioteki oceniające wraz z testami są dostępne do pobrania z działu Pliki.

Gra [B] (gra): Natychmiastowy ruch oraz zamiana miejscami

Public message

Dostaliśmy kilka podobnych pytań, więc wolimy wyjaśnić w publicznym ogłoszeniu. Każda komenda jest wykonywana natychmiastowo (przed następną komendą). Jeśli dwie jednostki stoją koło siebie, to nie mogą zamienić się miejscami w jednej turze - gdy każemy jednej z nich przejść na pole drugiej, to jest to już błędny ruch. Nie ma znaczenia, że potem drugiej każemy przejść na pole pierwszej jednostki. Przypominamy, że "w żadnym momencie dwie jednostki nie mogą znajdować się na tym samym polu".

> Dostaliśmy kilka podobnych pytań, więc wolimy wyjaśnić w publicznym ogłoszeniu. > > Każda komenda jest wykonywana natychmiastowo (przed następną komendą). Jeśli dwie jednostki stoją koło siebie, to nie mogą zamienić się miejscami w jednej turze - gdy każemy jednej z nich przejść na pole drugiej, to jest to już błędny ruch. Nie ma znaczenia, że potem drugiej każemy przejść na pole pierwszej jednostki. Przypominamy, że "w żadnym momencie dwie jednostki nie mogą znajdować się na tym samym polu".

General: Koniec rundy czwartej

Public message

Runda rozproszona zakończyła się bez żadnych problemów :) Ogłoszenie wyników nastąpi prawdopodobnie jeszcze tej nocy, ale nie radzimy na nie czekać. Biblioteki oceniające zostaną opublikowanie razem z wynikami. Ranking i koszulki standardowo, w południe. Dobrej nocy!

> Runda rozproszona zakończyła się bez żadnych problemów :) > > Ogłoszenie wyników nastąpi prawdopodobnie jeszcze tej nocy, ale nie radzimy na nie czekać. > > Biblioteki oceniające zostaną opublikowanie razem z wynikami. > > Ranking i koszulki standardowo, w południe. > > Dobrej nocy!

General: To co zwykle

Public message

Rankingi pojawią się w południe, koszulki za rundę trzecią trafią do terjanq, Piotr0102, kpbochenek, Rzepson oraz burek967. Omówienia będą w bliżej nieokreślonej, ale wciąż najbliższej przyszłości. Przepraszamy za zwłokę!

> Rankingi pojawią się w południe, koszulki za rundę trzecią trafią do terjanq, Piotr0102, kpbochenek, Rzepson oraz burek967. Omówienia będą w bliżej nieokreślonej, ale wciąż najbliższej przyszłości. Przepraszamy za zwłokę!

Test programu (tes): Re: Test programu - tes1

Public message

Bardzo zachęcamy do przeczytania "treści" zadania "Test programu". tes1 czasem ma nazwę w systemie unknown-xxxxx. Prosimy się tym nie przejmować. Prosimy także zwrócić uwagę, że jeżeli kolejka jest duża, to można chwilę poczekać na wyniki zgłoszenia.

> Bardzo zachęcamy do przeczytania "treści" zadania "Test programu". > > tes1 czasem ma nazwę w systemie unknown-xxxxx. Prosimy się tym nie przejmować. > > Prosimy także zwrócić uwagę, że jeżeli kolejka jest duża, to można chwilę poczekać na wyniki zgłoszenia.

General: Koniec rundy trzeciej

Public message

Wyniki zostaną odsłonięte w ciągu 20 minut, a ranking w południe.

> Wyniki zostaną odsłonięte w ciągu 20 minut, a ranking w południe.

Futbol [A] (fut): Złe odpowiedzi w testach przykładowych

Public message

Poprawna odpowiedź w pierwszym teście przykładowym to 11. Poprawna odpowiedź w drugim teście przykładowym to 7. Liczba możliwych składów to 176, ale wypisujemy wynik modulo 13. Przepraszamy za problemy. Odpowiedzi w treści zostaną niedługo poprawione.

> Poprawna odpowiedź w pierwszym teście przykładowym to 11. > > Poprawna odpowiedź w drugim teście przykładowym to 7. Liczba możliwych składów to 176, ale wypisujemy wynik modulo 13. > > Przepraszamy za problemy. Odpowiedzi w treści zostaną niedługo poprawione.

General: Runda rozproszona, rankingi i koszulki

Public message

Przed rozpoczęciem rozwiązywania zadań rozproszonych gorąco zachęmy do zapoznania się z naszym poradnikiem: https://potyczki.mimuw.edu.pl/l/zadania_rozproszone/ Zadania rozproszone nie mają uruchomień próbnych. Jest natomiast specjalne zadanie "Test programu", które ma służyć temu celu. Rankingi po dwóch pierwszych rundach są już dostępne. Koszulki wylosowali: msialk, bartek29, antguz, Jan_Klimczak oraz kc.

> Przed rozpoczęciem rozwiązywania zadań rozproszonych gorąco zachęmy do zapoznania się z naszym poradnikiem: > https://potyczki.mimuw.edu.pl/l/zadania_rozproszone/ > > Zadania rozproszone nie mają uruchomień próbnych. Jest natomiast specjalne zadanie "Test programu", które ma służyć temu celu. > > Rankingi po dwóch pierwszych rundach są już dostępne. > Koszulki wylosowali: msialk, bartek29, antguz, Jan_Klimczak oraz kc.

General: Koniec rundy drugiej

Public message

Wyniki powinny być już widoczne, testy są tam gdzie zwykle, a omówienia mamy nadzieję, że pojawią się jutro :P Ranking i koszulki tradycyjnie w południe.

> Wyniki powinny być już widoczne, testy są tam gdzie zwykle, a omówienia mamy nadzieję, że pojawią się jutro :P > > Ranking i koszulki tradycyjnie w południe.

General: Uruchomienia próbne

Public message

Limit uruchomień próbnych został podniesiony do 20 na zadanie. Jednocześnie przypominamy, że regulamin twardo precyzuje, że limit normalnych zgłoszeń wynosi 10 na zadanie (wliczając błędy kompilacji).

> Limit uruchomień próbnych został podniesiony do 20 na zadanie. Jednocześnie przypominamy, że regulamin twardo precyzuje, że limit normalnych zgłoszeń wynosi 10 na zadanie (wliczając błędy kompilacji).

Palindrom [B] (pal): Odp: Nieskompresowane archiwum jest zbyt duże, by można było je uznać za bezpieczne.

Public message

Limit na rozmiar pliku wejściowego dla zgłoszenia próbnego po rozpakowaniu to 10 MB.

> Limit na rozmiar pliku wejściowego dla zgłoszenia próbnego po rozpakowaniu to 10 MB.

General: Poprawiona treść do zadania Palindrom [B]

Public message

Dostępna jest już nowa, poprawiona wersja treści zadania Palindrom (poprawiliśmy jedynie numer rundy i dodaliśmy krótką historyjkę, której wcześniej brakowało).

> Dostępna jest już nowa, poprawiona wersja treści zadania Palindrom (poprawiliśmy jedynie numer rundy i dodaliśmy krótką historyjkę, której wcześniej brakowało).

Palindrom [B] (pal): Limit czasowy zawsze równy 5s

Public message

W momencie startu rundy treść zadania PAL mówiła, że limit czasowy wynosi 1-5s. Otóż wynosi on dokładnie 5s we wszystkich testach. Treść z tą poprawką jest już w systemie.

> W momencie startu rundy treść zadania PAL mówiła, że limit czasowy wynosi 1-5s. Otóż wynosi on dokładnie 5s we wszystkich testach. Treść z tą poprawką jest już w systemie.

General: Rankingi i koszulki

Public message

Rankingi są udostępnione a koszulki wylosowali krysiak, fellek, mwwe, bebidek, bx.

> Rankingi są udostępnione a koszulki wylosowali krysiak, fellek, mwwe, bebidek, bx.

Heros [A] (her): Re: Znaczenie słów "Wszystkie zależności"

Public message

> "usuń k spośród umiejętności (wraz z ich wszystkimi zależnościami)" > Wszystkie zależności są rozumiane jako wszystkie umiejętności, do których wymagana jest dana umiejętność, czy powiązania (krawędzie) wchodzące i wychodzące do danej umiejętności? To drugie.

> > "usuń k spośród umiejętności (wraz z ich wszystkimi zależnościami)" > > Wszystkie zależności są rozumiane jako wszystkie umiejętności, do których wymagana jest dana umiejętność, czy powiązania (krawędzie) wchodzące i wychodzące do danej umiejętności? > > To drugie.

General: Koniec rundy pierwszej

Public message

Wyniki powinny być już dostępne. Testy można znaleźć w odpowiednim dziale. Omówienia pojawią się wkrótce. Ranking ogłosimy w środowe popołudnie, wraz z pięcioma szczęśliwcami, którzy wylosowali koszulki.

> Wyniki powinny być już dostępne. Testy można znaleźć w odpowiednim dziale. Omówienia pojawią się wkrótce. > > Ranking ogłosimy w środowe popołudnie, wraz z pięcioma szczęśliwcami, którzy wylosowali koszulki.

General: Ponowna ocenna zgłoszeń ze statusem "System Error"

Public message

Z powodu problemów technicznych kilka zgłoszeń miało status System Error. Problem został zażegnany, a zgłoszenia których dotyczył ocenione ponownie.

> Z powodu problemów technicznych kilka zgłoszeń miało status System Error. > Problem został zażegnany, a zgłoszenia których dotyczył ocenione ponownie.

Heros [A] (her): Odp: Jakość generatora

Public message

> Czy możemy założyć, że Pracownik Miesiąca został stworzony przez osobę kompetentną i każdy możliwy zbiór par (x, y) jest mniej więcej równo prawdopodobny? Tak.

> > Czy możemy założyć, że Pracownik Miesiąca został stworzony przez osobę kompetentną i każdy możliwy zbiór par (x, y) jest mniej więcej równo prawdopodobny? > > Tak.

General: Podzadania

Public message

W niektórych zadaniach znajdziecie informację o istnieniu "podzadań", czyli grup testów, które spełniają jakiś dodatkowy warunek. Na przykład: - "w niektórych grupach testów zachodzi dodatkowy warunek n <= 50000" - "w niektórych grupach testów liczby są podane w kolejności rosnącej" - "w niektórych grupach testów optymalne rozwiązanie wypisze x = 0" Jest to podpowiedź, że można uzyskać częściowe punkty za rozwiązanie, które nie jest optymalne. Warto rozważyć taką opcję, szczególnie dla trudnych zadań. Naszym zamiarem jest urozmaicić zadanie, ale do tego nie zdradzać niczego o trudności podzadania - stąd brak informacji o liczbie punktów za podzadanie. Organizatorzy starali się racjonalnie wybierać liczbę punktów za podzadania, ale niczego o tej ,,racjonalności'' nie gwarantują. Zakładać można tylko to, że istnieje co najmniej jedna grupa testów spełniająca dany warunek (czyli są to testy warte co najmniej 1 punkt). Wciąż możliwe jest, że pojawią się grupy testów, o których istnieniu nie będziemy w ogóle uprzedzać w treści - nie jest to nowość, bywało tak na praktycznie każdych Potyczkach. Na przykład w zadaniu próbnym PIN ogólny limit wynosił n <= 10^9, ale istniały grupy z dużo mniejszymi wartościami n. Powodzenia!

> W niektórych zadaniach znajdziecie informację o istnieniu "podzadań", czyli grup testów, które spełniają jakiś dodatkowy warunek. Na przykład: > - "w niektórych grupach testów zachodzi dodatkowy warunek n <= 50000" > - "w niektórych grupach testów liczby są podane w kolejności rosnącej" > - "w niektórych grupach testów optymalne rozwiązanie wypisze x = 0" > Jest to podpowiedź, że można uzyskać częściowe punkty za rozwiązanie, które nie jest optymalne. Warto rozważyć taką opcję, szczególnie dla trudnych zadań. > Naszym zamiarem jest urozmaicić zadanie, ale do tego nie zdradzać niczego o trudności podzadania - stąd brak informacji o liczbie punktów za podzadanie. Organizatorzy starali się racjonalnie wybierać liczbę punktów za podzadania, ale niczego o tej ,,racjonalności'' nie gwarantują. Zakładać można tylko to, że istnieje co najmniej jedna grupa testów spełniająca dany warunek (czyli są to testy warte co najmniej 1 punkt). > Wciąż możliwe jest, że pojawią się grupy testów, o których istnieniu nie będziemy w ogóle uprzedzać w treści - nie jest to nowość, bywało tak na praktycznie każdych Potyczkach. Na przykład w zadaniu próbnym PIN ogólny limit wynosił n <= 10^9, ale istniały grupy z dużo mniejszymi wartościami n. > > Powodzenia!

General: Koniec rozproszonej rundy próbnej

Public message

Zakończyliśmy właśnie drugą rundę próbną. Ostatnie zgłoszenia zostały już sprawdzone. Wszystkie programy użyte do sprawdzania rozwiązań można znaleźć w dziale Pliki: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/pa-2018-1/files/ Ranking jest dostępny pod poniższym linkiem: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/pa-2018-1/ranking/306/ Zespół Potyczek Algorytmicznych życzy udanego weekendu i zaprasza ponownie już w poniedziałkowe południe!

> Zakończyliśmy właśnie drugą rundę próbną. Ostatnie zgłoszenia zostały już sprawdzone. > > Wszystkie programy użyte do sprawdzania rozwiązań można znaleźć w dziale Pliki: > https://sio2.mimuw.edu.pl/c/pa-2018-1/files/ > > Ranking jest dostępny pod poniższym linkiem: > https://sio2.mimuw.edu.pl/c/pa-2018-1/ranking/306/ > > Zespół Potyczek Algorytmicznych życzy udanego weekendu i zaprasza ponownie już w poniedziałkowe południe!

General: Komunikaty błędów

Public message

W przypadku zadań rozproszonych, komunikaty o błędach mają trochę inne znaczenie, niż w przypadku zadań zwykłych. W odróżnieniu od zadań zwykłych, nie ma osobnego komunikatu o przekroczeniu limitu pamięci. Oto możliwe komunikaty dla zadań rozproszonych oraz ich znaczenia: * Zła odpowiedź (WA). * Błąd kompilacji (CE) - sprawdź, czy używasz #include "message.h" oraz #include "nazwa_zadania.h" (przypominamy, że w przypadku wszystkich rodzajów zadań, błąd kompilacji liczy się do limitu zgłoszeń). * Przekroczenie limitu czasu (TLE). * Przekroczenie limitu wyjścia (OLE) - wypisanie więcej niż 1MB na stdout lub stderr. * Błąd wykonania (RE) - naruszenie ochrony pamięci, przekroczenie limitu pamięci, niewłaściwe użycie biblioteki message.h (np. czytanie skończonej wiadomości). * Naruszenie bezpieczeństwa (RV) - używanie niedozwolonych wywołań systemowych, a także przekroczenie limitu 256KB na pojedynczą wiadomość. * Przekroczono limit wielkości wiadomości (MSE) - przekroczenie limitu z treści zadania na sumaryczny rozmiar wiadomości wysłanych przez instancję. * Przekroczono limit wychodzących wiadomości (MCE) - przekroczenie limitu z treści zadania na liczbę wiadomości wysłanych przez instancję.

> W przypadku zadań rozproszonych, komunikaty o błędach mają trochę inne znaczenie, niż w przypadku zadań zwykłych. W odróżnieniu od zadań zwykłych, nie ma osobnego komunikatu o przekroczeniu limitu pamięci. > Oto możliwe komunikaty dla zadań rozproszonych oraz ich znaczenia: > > * Zła odpowiedź (WA). > > * Błąd kompilacji (CE) - sprawdź, czy używasz #include "message.h" oraz #include "nazwa_zadania.h" (przypominamy, że w przypadku wszystkich rodzajów zadań, błąd kompilacji liczy się do limitu zgłoszeń). > > * Przekroczenie limitu czasu (TLE). > > * Przekroczenie limitu wyjścia (OLE) - wypisanie więcej niż 1MB na stdout lub stderr. > > * Błąd wykonania (RE) - naruszenie ochrony pamięci, przekroczenie limitu pamięci, niewłaściwe użycie biblioteki message.h (np. czytanie skończonej wiadomości). > > * Naruszenie bezpieczeństwa (RV) - używanie niedozwolonych wywołań systemowych, a także przekroczenie limitu 256KB na pojedynczą wiadomość. > > * Przekroczono limit wielkości wiadomości (MSE) - przekroczenie limitu z treści zadania na sumaryczny rozmiar wiadomości wysłanych przez instancję. > > * Przekroczono limit wychodzących wiadomości (MCE) - przekroczenie limitu z treści zadania na liczbę wiadomości wysłanych przez instancję.

General: Runda próbna rozproszona

Public message

Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dotyczących zadań rozproszonych: https://potyczki.mimuw.edu.pl/l/zadania_rozproszone/ Dostępne są dwa zadania: "Kanapka" oraz "Działka 2". Aby ułatwić testowanie, wyniki własne będą w tej rundzie udostępniane na bieżąco. Taka sytuacja NIE będzie miała miejsca na normalnej rundzie rozproszonej. Nie gwarantujemy jednak, że wszystkie wyniki będą od razu dostępne. Prosimy o cierpliwość.

> Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dotyczących zadań rozproszonych: > https://potyczki.mimuw.edu.pl/l/zadania_rozproszone/ > > Dostępne są dwa zadania: "Kanapka" oraz "Działka 2". > > Aby ułatwić testowanie, wyniki własne będą w tej rundzie udostępniane na bieżąco. Taka sytuacja NIE będzie miała miejsca na normalnej rundzie rozproszonej. Nie gwarantujemy jednak, że wszystkie wyniki będą od razu dostępne. Prosimy o cierpliwość.

General: Koniec rundy próbnej

Public message

Pełne wyniki rundy próbnej powinny być już widoczne. Testy dostępne są do pobrania z odpowiedniego działu: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/pa-2018-1/tests/ Ranking rundy próbnej jest dostępny tutaj: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/pa-2018-1/ranking/307/ Zapraszamy ponownie dzisiaj o 14:00 na rundę próbną rozproszoną!

> Pełne wyniki rundy próbnej powinny być już widoczne. > > Testy dostępne są do pobrania z odpowiedniego działu: > https://sio2.mimuw.edu.pl/c/pa-2018-1/tests/ > > Ranking rundy próbnej jest dostępny tutaj: > https://sio2.mimuw.edu.pl/c/pa-2018-1/ranking/307/ > > Zapraszamy ponownie dzisiaj o 14:00 na rundę próbną rozproszoną!

General: Wyjaśnienie dot. rund zdalnych

Public message

Z powodu błędu, który pojawił się w niektórych komunikatach, śpieszymy z wyjaśnieniem, że jedynie jedna runda (czwarta) jest rundą rozproszoną. Pozostałe rundy pozostają rundami zwykłymi. Przepraszamy za zamieszanie.

> Z powodu błędu, który pojawił się w niektórych komunikatach, śpieszymy z wyjaśnieniem, że jedynie jedna runda (czwarta) jest rundą rozproszoną. Pozostałe rundy pozostają rundami zwykłymi. Przepraszamy za zamieszanie.