Temat: Kozak

Imo zadanka kozak były
Bardzo się cieszymy, że się podobały :)
Potwierdzam kozaczność zadanek :)
Zajefajne zadania, szczególnie 3A (OGR) i cała ostatnia runda poza BST może, który było tylko spoko. Ostatnia runda była bardzo trudna. Nie miałem innych zajęć, a i tak zupełnie się nie wyrobiłem z zadaniami. Dobrze jest mieć raz na rok taki konkurs :)
Ja na trochę niższym poziomie, bo dopiero od września robię zadania algorytmiczne tak na poważnie,
więc głównie rozwiązywałem zadania z [C] i muszę przyznać - były bardzo ciekawe, trzeba było sporo pomyśleć,
Najbardziej podobało mi się [DAG] ( Nie mówiąc już o momencie gdy wyświetliło się '10' ) :)
Zadania bardzo ciekawe, super konkurs :)
Gratuluję autorom tegorocznych potyczek, mogę zupełnie szczerze napisać że zadania z serii B były MEGA fajne (na serię A nie starczyło czasu, ale patrząc po trudności serii B domyślam się że tam była już zupełna masakra). Podzielę się jednak jednym spostrzezeniem. Biorę udział w potyczkach już od wielu lat, i zauważyłam że tegoroczne zadania z serii B spokojnie trafiłyby do serii A jeszcze trzy czy cztery lata temu, i tendencja jest taka że robi się coraz trudniej, czego kulminacją jest ten rok i chyba poprzedni. Rozumiem że aby obniżyć średnią trudność zadania została w tym roku dodana seria C, dla bardziej początkujących zawodników. W efekcie zadania były albo bardzo łatwe, albo właśnie kozackie :), znalazłam max. jedno-dwa zadania o trudności umiarkowanej. Nie jest to żaden zarzut, a poprostu spostrzeżenie. Mi podobają się potyczki zarówno w wersji sprzed 4-5 lat , jak i tegoroczne. Dziękuję organizatorom i autorom zadań za fajny konkurs i *wiele* godzin przyjemnej rozkminy.
Potwierdzam kozaczność zadanek i całych Potyczek. Organizatorzy włożyli dużo pracy w ich przygotowanie - dzięki serdeczne :)
Uważam, że dobrym pomysłem na zakończenie będzie opublikowanie zarysu rozwiązania do każdego z zadań; w szczególności do dywizji A.
Pod względem fajności zadań to moja ulubiona edycja potyczek do tej pory :) Jak zwykle brakowało czasu, żeby wszystko implementować, ale aż chciało się myśleć nad wszystkimi zadankami!
Jeśli chodzi o trudność zadań, to 2017 rok jest nie do pobicia - wystarczy popatrzyć na wyniki punktowe. Inna sprawa, że takie zadanie MIN w trzeciej rundzie 2020 nie ustępowało skalą trudności MOZ z trzeciej rundy 2017. Tym lepiej, że pojawiła się dywizja C.

Z przyczyn niezależnych ode mnie nie mogłem się zaangażować w Potyczki w większym zakresie, ale po zapoznaniu się z kategorią B mogę potwierdzić, że zadania były fajne.
Super zadania były w tym roku. Chciałbym podziękować organizatorom za dużo fajnej zabawy przy ich rozwiązywaniu.

Też zaobserwowałem, że trudność drastycznie wzrosła względem poprzednich lat. Szkoda tylko, że razem z trudnością nie ma więcej czasu na ich rozwiązywanie, bo chętnie bym każdemu zadaniu poświęcił czas, a niestety nie dałem rady.

Moje ulubione zadania to Królewski Bal i Ogromne Drzewo, brawa dla autorów : )
Dzięki za kolejną serię super zadań w tym roku. W moim osobistym rankingu wygrywa DAG (swoją drogą, czy ktoś wie, czy rozwiązanie z Fibbonaccim jest optymalne / optymalne w granicy k -> inf?).

Zgadzam się też z opinią, że B było trudniejsze w tym roku (niż '18, '19); próg na koszulkę pewnie wyniesie < 75 = całe C + 1B + prosty brut albo dwa.
Myślę, że nieco prostsze zadania, lepiej różnicujące >150 uczestników, którzy w tym roku dostaną 70 - 85 mogłyby być dla nich lepszą zabawą. Imo optymalny próg na koszulkę byłby ok. 90, tj. C + B/2.
Potwierdzam.
Dzięki za dobrą zabawę, moim faworytem również jest DAG (choć OGR też było super, mimo że nie zrobiłem xD)
Dzięki za super konkurs! Ja też jestem pod wrażaniem trudności zadań, wiele z nich było nadzwyczaj złożone i miały wiele przejść a mimo to często opierały się na zwięzłym, ładnym problemie, za co szacunek! Przyznam też, że to jedyne miejsce gdzie mam okazje rozwiązywać tak trudne zadania. Na normalnych konkursach nie ma na to czasu (bo konkurs się kończy), a poza nimi nie mam niestety takiej motywacji żeby siedzieć +10h nad jednym zadaniem.

Co do trudności, to wydaje mi się, że zadania były trudniejsze niż zwykle, szczególnie ostatnia runda - wynik 30+ punktów za A+B to jest nie lada osiągnięcie (inaczej niż rok temu, gdzie wielu osobom to się udało).
Potwierdzam
@Jakub Sygnowski
"W moim osobistym rankingu wygrywa DAG
(swoją drogą, czy ktoś wie, czy rozwiązanie z Fibbonaccim jest optymalne / optymalne w granicy k -> inf?)"
Jest wątek w "Runda 5 > [DAG] Fibonacci"
Ostatecznie okazało się, że Fibbonacci nie jest optymalny nawet dla k = 100. (Różnica 4 wierzchołków)