Temat: Mało kobiet w zadaniach

Trochę dziwnie się czuję, gdy w zadaniach spotykam głównie (albo wyłącznie) bohaterów męskich. Może by czasem zamiast króla Bajtura pojawiła się królowa Bajtolina, zamiast Bajtka i Bajtusia - Bajta i Bajcia? Nie trzeba by tu się ograniczać do imion polskich: w Bajtocji mogłaby zagościć Francuzka Baitoise czy Brytyjka Elisabit.
No spoko, ale akurat Bajta i Bajcia nie brzmią jak kompilujące się imiona. I zapewnie rzadko ktoś użyje postaci królowej Bajtoliny, bo historycznie częściej był król.

Jak kiedyś robiłem dużo zadań na konkursy, to przeważnie używałem niedźwiedzia o imieniu Limak i był w 90% moich zadań. Pewnie większość osób chętniej tworzy postać, z którą jakoś się utożsamia, więc jest więcej męskich bohaterów zadań bo przeważnie autorzy są tej płci.

I absolutnie nie widzę potrzeby używania imion, które brzmią niepolsko. Przecież nie będziemy od Francuzów wymagali, by używali Bajtazara w swoich zadaniach.
Wydaje mi się że kobiety w zadaniach są wbrew pozorom nadreprezentowane. Była w jednym zadaniu Algolina, a łącznie bohaterów było ze 20, co oznacza że 5% bohaterów z historyjek to kobiety. Mogę się założyć, że kobiet biorących udział w Potyczkach jest mniej niż 5%.