Temat: Lista życzeń/zażaleń do SIO

1) Czemu na testrunie można wgrywać tylko małe pliki? Chciałem go używać do POB, SKR, DES, FIO. Do żadnego nie mogłem, bo wszystkie plki wejściowe do tych zadań są za duże (a raczej limit maksymalny na ich wielkość jest beznadziejnie mały)... Co prawda da się to jakoś przeżyć generując w kodzie swoje wejście on the fly, ale jest to niewygodne, nie można tego używać na plikach z forum i zajmuje więcej czasu, a nie widzę sensownych powodów na tak niskie limity.
2) Testrun nie pokazuje zużytej pamięci... Jak w zasadzie całe SIO. Tu już może to jakiś większy problem, ale jednak inne sprawdzarki umieją i jest bashowa komenda, która wypluwa zużytą pamięć.
3) Kiedyś pokazywały się ładne punkty w tabelce "Problems", ale zniknęło :(
Ad 1&2 - zdecydowanie popieram!

Ad 3 - jestem 'świeżakiem' i nie wiem o co w takiej tabelce chodziło, ale być może ma to związek z inną rzeczą której brakuje. Chodzi mi o coś a'la statystyki per zadanie. To znaczy: dla każdego zadania ile było zgłoszeń (ostatecznie ocenionych), a następnie jaki był rozkład punktów. To byłaby jakaś forma oceny trudności zadania. W wersji minimum chodziłoby o ranking per zadanie (bo wtedy każdy sobie takie coś sam wyliczy).

A zupełnie nikomu nie potrzebnym (ale bardzo fajnym!) bajerem byłby wykres pokazujący intensywność zgłoszeń, czyli liczba zgłoszeń w czasie.
+1 na większe pliki na testrun. Jak już chciałem coś sprawdzić, to się okazało, że nie mogłem, z powodu 5MB pliku wejściowego (jest 50KiB dozwolone...)
Co do 1) to wydaje mi się, że sensownym rozwiązaniem może być możliwość wrzucania generatorki, jeśli duże pliki są z jakiegoś powodu problemem. 2) i 3) gorąca popieram, bardzo przydatne są te funkcje.
Popieram wszystkie trzy punkty! Co do 3) to nawet wydawało mi się, że była kiedyś wygodniejsza opcja niż przyglądanie się dokładnie zgłoszeniom, ale nie mogłam sobie przypomnieć jaka.

Podczepię się bo też mam życzenia/zażalenia/pomysły:

4) Dla zadań z dywizji C mamy po 10 zgłoszeń i 10 odsłonięć. Nie do końca rozumiem czemu nie mogą się po prostu pokazywać punkty, bez zabawy w odsłanianie? Nie żeby to było jakoś dużo roboty wyklikać to odsłonięcie, po prostu mnie to ciekawi.
5) Byłoby dużo wygodniej gdyby strona główna forum pokazywała ostatni post (albo chociaż jego czas) tak jak jest na stronach kategorii. Tak jak jest można łatwo przegapić jakieś posty, w szczególności sporo postów w kategoriach hydepark+opinie+techniczne długo wisiało nieodpowiedzianych, być może z tego powodu.
6) W niektórych rundach wyniki dostajemy po wielu godzinach, ale dostajemy je dla wszystkich zgłoszeń równocześnie. Może moglibyśmy szybciej dostać wyniki ostatniego zgłoszenia do każdego z zadań, a dopiero po jakimś czasie wyniki wszystkich zgłoszeń?
Generalnie popieram wszystko, a w szczególności:

3) takie etykietki były w "Zadania", przyznaję przydatne, coś jak teraz w szkopule: https://pasteboard.co/CMU9AazXo1c7.png
5) zgłaszałem rok temu
ad4 - O ile dobrze pamiętam, to uzasadnienie było takie, że ktoś może nie chcieć znać wyniku aż do końca. Takie swoiste utrudnienie sobie dla funu.
7) Ranking ujawnia zawodników anonimowych - jeszcze po drugiej rundzie pewien anonim na pierwszej stronie rankingu B+C znajdował się między dwoma innymi o tym samym nazwisku. Dałoby się sortować anonimowych po ksywce, a nie nazwisku?
Fajnie byłoby użyć jakiegoś gotowca do forum, brakuje mi dodawania reakcji do postów, powiadomień o postach, może odpowiadanie na wiadomości jako pod-wątek, itp.

Fajny byłby też oficjalny czat - to zastąpiłoby dział Hydepark z głupotkami.

Albo zamiast forum i czatu coś pomiędzy - może oficjalny discord/slack, tam też mogłyby być ogłoszenia.

Gotowce teraz są naprawdę dobre - pytanie tylko, gdzie jest właściwy kompromis pomiędzy posiadaniem wszystkiego w jednym systemie vs przełączania się pomiędzy kilkoma.
W forum na pewno formatowanie wzorów i kodu by się przydało.
Mnie interesowałyby różne statystyki, histogramy i wykresy - na przykład słupki pokazujące punkty zdobyte w danej rundzie i nałożony na to wykres z pozycją w rankingach (np. 25 punktów za rundę X, minus 10 pozycji w rankingu ABC, plus 5 w BC), liczba zawodników która wysłała rozwiązanie danego zadania i histogram z ocenami itd. Kiedyś zrobiłem sobie coś takiego ale musiałem zacząć od wget-owania stron z rankingiem i destylowania danych z HTML-a. Może organizatorzy mogliby udostępnić nam plik JSON albo CSV (w pierwszej kolumnie ksywka, w kolejnych punkty za kolejne rundy)? To raptem jeden selekt z bazy a być może ktoś przygotuje na tej podstawie coś ciekawego.

Co do czata jestem zdecydowanie przeciw. Przy pracy zdalnej komunikatory zbrzydły mi do reszty - myślę, że nie mnie jednemu...
Kategoria Rozwiązania to świetny pomysł, dzięki któremu można nauczyć się wielu ciekawych rzeczy. Jednak jeśli otworzy się kilka zgłoszeń, to łatwo zapomnieć które zgłoszenie było które i się w nich pogubić...

Moim zdaniem następujące rzeczy mogłyby znacznie ułatwić przeglądanie zgłoszeń przez uczestników Potyczek:
a) informacje, które są w głównej kategorii:
* nazwa danego zadania
* kto wysłał zgłoszenie
* ilość przyznanych punktów
b) możliwość porównywania zgłoszeń danego zawodnika
c) lista pozostałych zgłoszeń do konkretnego zadania danego zawodnika

EDIT: Jeśli by się dało, to możliwość podstawowego formatowania tekstu wiadomości.
7) nie tylko ranking ma ten problem ale i rozwiązania (posortowane są po nazwiskach nawet dla anonimowych)