Temat: [ODD] Treść

Dla przeciwwagi licznym postom na tym forum, chciałem powiedzieć, że rozwiązanie tego zadania sprawiło mi ogromną frajdę i było to jedno z najlepszych zadań (według mojej prywatnej oceny(TM)) jakie rozwiązałem w tym roku.
Jak już mówimy o treści - to czy mógłbym prosić o takie 'ludzkie' stwierdzenie jakie dokładnie ciągi drzew mają zostać zliczone? Tak bez pierwszych napotkanych drzew, ale niekoniecznie pierwszych...
Takie dla których istnieje ciąg operacji usuwający wszystkie elementy, usuwający w każdym kroku spójny przedział tego co zostało, mający co najmniej 2 elementy i zaczynajacy i kończący się tym samym elementem
Treść uproszczona, sformalizowana. Blokiem nazywamy co najmniej dwuelementowy ciąg liczb naturalnych, rozpoczynający się i kończący tą samą liczbą. Mówimy że ciąg jest ciekawy jeśli jest pusty lub gdy powstaje przez sklejenie ciekawego ciągu z blokiem.
Zadanie polegało na policzeniu ile jest wszystkich n-elementowych, ciekawych ciągów, w których elementy są mniejsze niż m.
No prawie. Jak mam ciąg 1 2 2 1, to treść dopuszcza, że najpierw wytnę 2 2, a potem 1 1, które właśnie stało się spójnym przedziałem. To, że to nie ma znaczenia, to jest już pierwsza (dosyć prosta, ale wciąż) obserwacja, a nie część treści.
Dlatego napisałem, że treść jest uproszczona ;-)