Potyczki Algorytmiczne 2022

Witamy wszystkich uczestników Potyczek Algorytmicznych 2022! Tegoroczne zadania już na Was czekają i, tak samo jak w zeszłych latach, będą podzielone na trzy dywizje — A, B oraz C. Na 128 najwyżej sklasyfikowanych osób w rankingu B+C czekają nagrody, a na najlepszych w rankingu A+B+C czeka finał, który w tym roku wraca do Zielonej Góry!

W tym roku mamy dla Was pewną nowość — rozwiązywać zadania będziecie mogli zarówno w języku C++, jak i Python. Chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę, że ze względu na gorszą wydajność Pythona nie gwarantujemy, że każde zadanie da się w nim rozwiązać. Nie zmienia to faktu, że staramy się, aby w prostszych zadaniach nie miał on problemów.

Chcielibyśmy również przypomnieć, że odsłaniać wyniki swoich zgłoszeń będziecie mogli tylko w dywizji C, która z założenia zawiera najprostsze zadania. Nie zmienia to faktu, że we wszystkich dywizjach liczy się wynik ostatniego poprawnie kompilującego się zgłoszenia, niezależnie, czy zostało ono odsłonięte, czy też nie.

Więcej informacji o sposobie liczenia punktów oraz wszystkie dokładne zasady możecie znaleźć w regulaminie na naszej stronie. Mamy nadzieję, że wszyscy z Was, zarówno ci początkujący, jak i starzy wyjadacze, zdołają odnaleźć dla siebie ciekawe wyzwania, których rozwiązywanie przyniesie radość i satysfakcję. Powodzenia!

Questions and news

Author Date Category Topic
Mateusz Radecki 2022-12-06 12:00:00 General Początek rundy próbnej