Temat: Oitimetool - Wersja Pin

Witam, chciałbym spytać skąd można pobrać wymaganą przez OItimetool wersję Pin (61206 vc10)? Program nie działa mi przy najnowszej wersji, a niestety na oficjalnej stronie starsze nie są dostępne.
Proszę spróbować z wersją 2.14 ("Kit" 71313), którą można znaleźć tutaj: https://software.intel.com/en-us/articles/pin-a-binary-instrumentation-tool-downloads. Jeżeli chodzi o działanie na linuxie, to niestety ta wersja pina nie wspiera nowszych wersji (np, wersji 4.9, 4.12) kernela, a więc i oitimetool na nich nie działa. Można za to spróbować z starszymi wersjami jądra - np, 3.13, 3.16 (na których na pewno działa).
Dlaczego OITT nie wspiera nowszych wersji pina? To, że Olimpiada używa ponad 2-letniej wersji GCC, nie znaczy, że nikt na świecie nie aktualizuje używanego przez siebie oprogramowania, w tym np. kernela. Wersja 3.16 została wydana PONAD 3 LATA temu. Rozumiem, że żeby brać udział w OI, trzeba mieć komputer nieaktualizowany od kilku lat?
Tymczasowe rozwiązanie zostało przedstawione w tym poście: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oi25-1/forum/62/649/#forum-anchor-4101 , jednak dalej uważam, że OITT powinien wspierać nowsze, a nie jedynie kilkuletnie, wersje oprogramowania, po coś są w końcu tworzone.
Jest powód, dla którego Olimpiada używa sprawdzonych jako stabilne wersji oprogramowania, a nie najnowszych – rozumiem to nawet jako użytkownik Archa. Poza tym data end-of-life kernela 3.16 przypada dopiero w 2020 roku, a ostatnia jego aktualizacja wyszła miesiąc temu, więc jest to wciąż działający, bezpieczny kernel i nie powinno być problemów z jego użyciem. Jeżeli ktoś nie chce sobie "brudzić" głównego systemu, to może odpalić wirtualną maszynę z Debianem 8 (również wspieranym do 2020 roku).
Oczywiście, używanie stabilnych, bezpiecznych wersji oprogramowania jest jak najbardziej w porządku (inna sprawa, że tu gcc 4.8 się nie łapie, wsparcie c++11 w nim jest takie, że są pewne funkcjonalności które nie do końca poprawnie działają, tu przydałby się update) a nawet konieczne w takich systemach jak SIO, gdzie błędy nie powinny występować i system musi zawsze działać poprawnie (nie wyobrażam sobie SIO postawionego na Archu bleeding-edge). Jednak czy to oznacza, że OITT nie może wspierać nowszych systemów by nieco ułatwić życie zawodnikom, zapewniając jednocześnie obsługę dotychczasowych wersji by zapewnić dalsze stabilne działanie systemu? Ostatni update był 2 lata temu, może czas pomyśleć o kolejnym?