Temat: Wejście i wyjście + limit czasu

Witam, chciałabym zapytać o dwie rzeczy.

Pierwsza – czy mógłby ktoś opisać szczegółowo, jak podawane jest wejście i jak ma być zwrócone wyjście (spacje, znaki nowej linii, ile inputów itp.), a najlepiej z przykładem z wieloma danymi (przykład w samouczku zawiera tylko jedną liczbę na wejściu). Przykład możliwie w języku Python, bo C++ nie znam. Mam nadzieję, że nie wymagam za dużo.

Druga – jak jest z limitem czasu? W starszych zadaniach widziałam na górze oddzielne limity dla C++ i Pythona, ale teraz jest tylko jeden. Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale Python daje odpowiedź wolniej niż C++. W takim razie jak się porównuje programy w Pythonie z tymi w C++? Czas jest jakoś mnożony/dzielony, są oddzielne kategorie dla obu języków, czy może po prostu wszytko ze wszystkim i ci, co piszą w Pythonie, mają trudniej?
Hmmm... w zadaniu Wioska Logiki C++ ma 3 sekundy, a Python 45. Chyba organizatorzy decydują czy dać trochę czasu więcej dla pythona, ale dość radzko, tylko gdy jest to bardzo konieczne... a może czasem nawet wtedy go nie dają??
A, rzeczywiście. Dzięki. W sumie z formatowaniem wejścia jakoś sobie poradzę. Mam nadzieję, że zrobili te limity sprawiedliwie, bo zależy mi na zajęciu chociaż jakiegoś punktowanego miejsca. Python może wykonuje się dłużej, ale za to mniej pisania kodu :-)
W razie wątpliwości warto przetestować na zadaniu "Prostokąt" z samouczka (https://www.oij.edu.pl/zawodnik/zadania/). Tam jest więcej linii.

Dobrze Państwo zgadli: limity są oddzielne dla Pythona wtedy, kiedy to konieczne. Jeśli nie napisano inaczej, są takie same. Pilnujemy, aby programy wzorcowe przechodziły w obu językach.