Temat: Problem z testami wstępnymi do zadania "Wioska logiki" (log)

W zadaniu "Wioska logiki" (log) znajduje się podzadanie na 20 punktów. Można dostać 20 punktów za poprawne wyniki kiedy wszystkie wypowiedzi są typu: A: Jestem X. Jednak po wysłaniu zadania na SIO2, dostaję taką zwrtoną: 0a Zdanie "Gimli jest krasnoludem." znajduje sie w poprawnej odpowiedzi, a uzytkownik go nie wypisal. Program ine wypisał tego zdania, ponieważ Gimli nie wypowiada się o sobie, a więc mój program w ogóle nie rozpatruje takiej możliwości. Wypisuje więc tylko: Legolas jest elfem. Sprawdzarka jednak nie "puszcza" programu dalej, a więc (chyba) nie dostanę 20 punktów za poprawnie napisany kod do podzadania. Pozdrawiam.
Zanim "sprawdzarka" zacznie sprawdzać wymagania z listy, najpierw patrzy na podstawowe testy. Jeśli twój program nie jest w stanie przejść podstawowych testów niestety NIE jest on poprawnie napisany. Z outputu, który otrzymałeś można wyczytać, że twój program wypadł na pierwszym teście.
Tak, ale tak jak opisałem powyżej: Program powinien te testy przejść, ponieważ jedno z podzadań mówi o tym, że wszystkie wypowiedzi są typu: A:Jestem X. Czyli program napisany specjalnie pod to podzadanie nie musi brać pod uwagę wypowiedzi typu: A:B jest X. A w tym teście taka wypowiedź jest...
Zanim "sprawdzarka" zacznie sprawdzać wymagania z listy, najpierw patrzy na podstawowe testy. Nie jestem w stanie tego opisać jaśniej.
Twój program potrafi rozwiązać przykład z tablicy wymagań ale nie potrafi rozwiązać zadania, które jeśli rozwiąże dobrze to dopiero wtedy sprawdza wymagania z tablicy
To są tylko testy wstępne, za które nie ma punktów. Nie wszystkie testy przykładowe spełniają ograniczenia podane w tabeli w zadaniu. To dlatego, że uczestnik, który napisał program zakładający brak dodatkowych ograniczeń, powinien mieć możliwość sprawdzenia go dla „trudniejszych” danych. Więc to zupełnie normalne, że Twój program nie przeszedł tego testu.

Co do sprawdzarki, zawsze puszcza ona program dalej (nawet jeśli zwracany jest błąd wykonania/kompilacji albo niepoprawna odpowiedź). Inaczej dodatkowe ograniczenia nie miałyby sensu (logika się przydaje ;-) ).

Podsumowując, o ile nie masz żadnych błędów w tym programie, dostaniesz za niego 20 punktów – i tego Ci życzę (konkurencji też trzeba coś miłego napisać, co nie?). :-)
A dobra, myślałem, że jak testy przykładowe są złe, to program nie jest puszczany dalej. Dzięki wielkie za odpowiedzi ;)