Temat: Test Log11G

Na jakiej podstawie wyciągnięte są wnioski na wyjściu testu log11g?
Konkretnie: co pozwala stwierdzić, że Klaudiusz jest elfem?
Nikt nie mówi nic o Sylwestrze, Sylwester nie mówi o nikim niczego, co sugeruje, czy mówi prawdę czy nie.
Nie da się więc ustalić, czy jest dzień czy nie. Nie wiedząc tego, nie da się stwierdzić, czy osoba mówiąca, że jest elfem kłamie, czy mówi prawdę. Wszystkie osoby twierdzące, że są elfami mogą być orkami lub elfami - nie wiadomo, czy kłamią, ponieważ, żeby to stwierdzić musieliby powiedzieć albo o sobie dwa razy różną rzecz (lub powiedzieć "jestem orkiem") albo o kimś dwa razy różną rzecz.
Moim zdaniem w tym teście nie da się określić kto jest kim, a jest to wyrywkowo sprawdzony test, więc jeśli inne są takie, to znaczy, że wzorcowy program, który Państwo testowali, działa źle i pliki out w tym zadaniu też są złe.
Wszystko się w tym teście zgadza.
Jeśli tak, to proszę o wyjaśnienie jak zadziałała logika ;)
Program wzorcowy działa dobrze, tylko nie zaważyłeś tego:

1. Sylwester twierdzi, że Olimpiada jest krasnoludem, podczas gdy Olimpiada mówi o sobie, że jest elfem. W takim razie Sylwester kłamie, bo Olimpiada NIE MOŻE być krasnoludem – krasnolud nie skłamałby, że jest elfem.
2. Sylwester mówi, że Klaudiusz jest orkiem – co oznacza, że Klaudiusz nim nie jest, bo wiemy już, że Sylwester kłamie.
3. Klaudiusz mówi o sobie, że jest elfem, więc nie może być też krasnoludem. W takim razie Klaudiusz jest elfem, bo dwie pozostałe opcje zostały wykluczone.

Zresztą mój program dobrze przechodzi ten test, chociaż na niektórych innych nie działa – i to nie z powodu tego drobnego błędu, który wcześniej przeoczyłam (może to jeszcze inny błąd albo coś w testach – obstawiam pierwsze).
Dzięki Ewelina, tego pierwszego mi zabrakło w moim rozwiązaniu (żeby zauważyć, że jak A mówi o B że A jest prawdomównym gatunkiem a B mówi że jest kimś innym, to oznacza, że A kłamie). Wprowadziłem to i wszystkie testy przechodzą na zielono. Bez tego dastałem tylko 25 pkt za rozwiązanie. Jak widać brak jednego detalu kładzie prawie całe zadanie przy tym sposobie oceniania.
Skad wzieliscie tresci zadan testowych?
W zakładce „Pliki” są testy punktowane do pobrania.