Temat: Ciepło-zimno - znów bez testów?

Mam wrażenie, że organizatorzy za punkt honoru postawili sobie, aby w tym roku przy okazji zadań z części B nie dało się podawać przykładowych testów i rozwiązań do nich ;)

Oczywiście nie narzekam, bo tego typu zadania ożywiają już trochę skostniałą formę z lat ubiegłych, ale trochę tak ciężko się przestawić :)
Na szczęście do zadań typu [A] można sypać testami do upadłego. Praktycznie jak dziki. ;)
Albo jak kuny.
Dobrze, że zarówno dziki jak i kuny nie zapadają w sen zimowy.
Nie czytałem jeszcze treści, ale chyba zawsze można napisać jakąś biblioteczkę testującą?
Przemysław: wystarczy generator testów. Nasza biblioteczka przykładowa sprawdza odpowiedzi... tylko nikt jej nawet nie otworzył.
>>> Nasza biblioteczka przykładowa sprawdza odpowiedzi...

Gdy ją czytałem, nie widziałem sprawdzania czy zapytania zawierają liczby z poprawnego przedziału czyli [0, R]. Czyli biblioteczka prawie sprawdza odpowiedzi.
Masz rację Kamilu. Jeśli się chce mieć pewność, że nie popełnia się błędu w formacie, to trzeba trochę kodu dopisać. Ale warto zaznaczyć, że udostępniona biblioteczka może być bazą własnej testerki.
Wlasciwie to po co pisac tresc zadania, skoro mozna po prostu podac algorytm/biblioteczke sprawdzajaca rozwiazanie? To jak najbardziej poprawna specyfikacja problemu. Tylko konkretne punkty, na jakich zostanie odpalony test beda musialy byc tajne. I wtedy my sie mozemy wymieniac samymi punktami do testow - "dziala wam dla <3,1,5>?" itp.
"dziala wam dla <3,1,5>?"
Myślę, że na tak postawione pytanie mogę odpowiedzieć :)
Odp: "Nie" ;)