Temat: Krążki

A ja tu podziękuję, bo bardzo mi się podobało, że zostało wzięte zupełnie stare zadanie i w rundzie rozproszonej zyskało drugą młodość.

Z technicznych kwestii w tym zadaniu, to fajnie że była już napisana cała biblioteka do łatwego testowania (co było już zaznaczone w jednym z poprzednich wątków) oraz format był identyczny jak na OI - pozwalało to uniknąć dodatkowego okołozadaniowego kodu.
Również ode mnie wielki plus za bardzo trafny wybór zadania na rundę rozproszoną. Zadanie z rozwiązaniem zostało podane na tacy, a cały problem polegał na zrównolegleniu, co nie było łatwe. Brawo, brawo, brawo!!!
Pomysł z zadaniem bardzo fajny, ale była jedna kwestia która zdecydowanie zepsuła jakakolwiek przyjemnosc z zadania. Chodzi o biblioteczkę do oceniania. Okazuje się, że ta używana na pretestach działała ponad 20 razy szybciej niż faktyczna. I w ten sposób łatwo było stracić mnóstwo punktów przez nieoptymalne wczytywanie wejscia inspirując się dobrym działaniem programu na maksymalnym teście przykładowym...