Ostatnie posty

https://easyupload.io/ygcwnh

losowe testy o różnych rozmiarach
5 dużych testów: https://easyupload.io/0em1ne
Wyrażać może i można, ale jak widać wszystko co się nie podoba się adminom *znika* z forum /j
No tak, racja.
Szczepisz przedostatnie miasto, a potem nr 6.
Dzięki.

Szkoda, bo fajnie byłoby mieć taka gwarancję :)
Dziewiętnasty test w paczce Kacpra:
20
11010001110110111100

Wynik, który wszyscy potwierdzają: 17

Przy jakiej strategii szczepień można uratować aż 3 miasta?
a, rozprzestrzenia się w obie strony. Racja, dzięki
1001000010 ---(szczepienie)----> 1001s00010 ---(rozprzestrzenianie)----> 1111s00111 ---(szczepienie)----> 1111s0s111 --> sytuacja stabilna, 7 zakażonych miast
W drugim przykładzie testowym Pandemii wydaje mi się że prawidłową odpowiedzią powinno być 6?

Zaczynamy od 1001000010
Szczepimy miasto nr 5, wirus się rozprzestrzenia:
1111s00011
Szczepimy miasto nr 8, wirus się salej nie rozprzestrzeni:
1111s00s11

Minimalna liczba zakażonych miast to wobec tego 6. Mam rację czy źle rozumiem treść?
No prawie. Jak mam ciąg 1 2 2 1, to treść dopuszcza, że najpierw wytnę 2 2, a potem 1 1, które właśnie stało się spójnym przedziałem. To, że to nie ma znaczenia, to jest już pierwsza (dosyć prosta, ale wciąż) obserwacja, a nie część treści.
Treść uproszczona, sformalizowana. Blokiem nazywamy co najmniej dwuelementowy ciąg liczb naturalnych, rozpoczynający się i kończący tą samą liczbą. Mówimy że ciąg jest ciekawy jeśli jest pusty lub gdy powstaje przez sklejenie ciekawego ciągu z blokiem.
Zadanie polegało na policzeniu ile jest wszystkich n-elementowych, ciekawych ciągów, w których elementy są mniejsze niż m.
Takie dla których istnieje ciąg operacji usuwający wszystkie elementy, usuwający w każdym kroku spójny przedział tego co zostało, mający co najmniej 2 elementy i zaczynajacy i kończący się tym samym elementem
Jak już mówimy o treści - to czy mógłbym prosić o takie 'ludzkie' stwierdzenie jakie dokładnie ciągi drzew mają zostać zliczone? Tak bez pierwszych napotkanych drzew, ale niekoniecznie pierwszych...
Dla przeciwwagi licznym postom na tym forum, chciałem powiedzieć, że rozwiązanie tego zadania sprawiło mi ogromną frajdę i było to jedno z najlepszych zadań (według mojej prywatnej oceny(TM)) jakie rozwiązałem w tym roku.