Temat: Pytanie do organizatorów - dlaczego brak języka java???

Jeśli dobrze pamiętam w poprzednich edycjach była możliwość dostarczania rozwiązań w javie. Dlaczego w tej edycji nie ma takiej możliwości?
#niejestemorganizatoremalesiewypowiem

Z tego co pamiętam to języka java nie ma już od dawna. Ponieważ java jest istotnie wolniejszy od języka C++ wymagało to od organizatorów ustalania dwukrotnie limitów czasowych (a i tak mało kto używał tego języka). Albo wymagamy od organizatorów, aby nadrobili pracy (napisanie dwóch wzorcówek), albo organizatorzy ustalą jedne limity pod język C++ i wymuszą tym samym, aby wszyscy tak czy siak programowali w języku C++.

Język Python w tej edycji z tego co zrozumiałem został wprowadzony dla osób, które dopiero uczą się programować. I choć osobiście uważam, że lepiej dla początkujących konkursowiczów aby od razu uczyli się języka C++ to dobrze wiem, że język Python jest dla wielu z nich jedynym językiem jaki znają (i używają na co dzień). Z tego co zrozumiałem - jedynie zadania z dywizji C mają ustalone limity, gwarantujące rozwiązaniom w Pythonie zmieszczenie się w limicie czasowym.
Nie przypominam sobie takiej możliwości w ostatnich latach, ale będziemy starali się wprowadzać do Potyczek Algorytmicznych nowe języki. Java akurat nie jest na szczycie naszej listy priorytetów, ale być może i ona się pojawi.
Potwierdzam wszystkie testy
A dlaczego nie ma języka Pascal?
Bo jesteśmy w dwudziestym pierwszym wieku
Jeśli ktoś chce mi powiedzieć, że język c++ jest językiem postępowym, w stosunku do języka java (nie wspomnę tu już choćby o kotlinie, który jest już o krok dalej) to uśmiecham się w duchu. c++ to język dla rozwiązań embeded nie mający nic wspólnego z nowoczesną architekturą.
Ja tam się na industry nie znam, ale C++ jest wręcz stworzony do zadanek, a Pascala nie używa zupełnie nikt od bardzo dawna (poza Julkiem). W Kotlinie nie jesteś w stanie zapuścić DFSa, bo nie uciągnie prostej zagłębionej troszku rekursji, a Java to byłaby najlepsza jakby ktoś chciał w niej odrabiać prace domowe pt. "proszę mi napisać esej tzn. kod na co najmniej 500 słów" (moja poprzednia odpowiedź była skierowana do pytania o Pascala, a nie o Javę, bo chyba tu było niezrozumienie).