Ostatnie posty

to jeszcze ostatnie pytanie :) a dla n=7 k=0 p=3?
62 dla (8 0 3), 20 dla (6 0 3)
a dla n=6, k=0, p=3?
2
1 1

Ten test uwalił czasowo mojego bruta ;x
Potwierdzam.
62
Jak w temacie. Jaka jest odpowiedź dla danych: n=8, k=0, p=3?
Potwierdzam paczki Mateusza i Angeliki.
Dorzucam jeszcze 100 maxtestów od siebie (p = 3), jeśli ktoś mógłby potwierdzić/odrzucić, byłbym wdzięczny.

http://1drv.ms/1tSM6Rl
pie_1_1000_1000.in: 0.003s
pie_10_1000_1000.in: 0.33s
pie_10_1000_1000_x.in: 0.16s
pie_10_1000_1000_xx.in: 0.37s

Sprawdzone sprawdzarką Stanisława. Czy komuś jeszcze wywala błąd (WA) przez znaki nowych linii na końcu outów?
pie_1_1000_1000.in: 0.025s
pie_10_1000_1000.in: 0.250s
pie_10_1000_1000_x.in: 0.142s
pie_10_1000_1000_xx.in: 0.512s

mierzone clockiem z ctime'a (też mi się nie chce instalować oitimetoola)
Sprawdziłem około 75k / 101k Twoich testów, Angelika, i je potwierdzam. Gdy wrócę ze szkoły sprawdzę resztę, ale raczej wszystko powinno się zgadzać.

Edycja: dobra, sprawdziłem i potwierdzam już całą paczkę.
Miałem okazję skorzystać z tej sprawdzaczki wcześniej i do tej pory jestem z niej zadowolony. Mam wprawdzie kilka pomysłów na ulepszenie, niemniej jednak nie miałem do tej pory do czynienia z czymś lepszym. Po wstępnym zapoznaniu się ze sprawdzarką korzystanie z niej to dosłownie przyjemność - jest bardzo wygodna w użyciu :)
Hej!

Rok temu gdy pisałem I etap zdałem sobie sprawę, że nie istnieje dobre narzędzie do testowania zadań. Sprawdzaczka z "plików" jest uciążliwa w użytkowaniu (trzeba ciągle edytować listę testów), a skrypty w bashu mają małe możliwości. Poza tym, nie istnieje łatwa i automatyczna metoda generowania dużych paczek testów. W związku z tym napisałem bardziej rozbudowany skrypt w pythonie, który pozwala na łatwe i automatyczne generowanie testów i sprawdzanie zadań. Dla przykładu, przyzwoita sprawdzaczka z generatorem testów do ubiegłorocznego zadania BAR zajęła mi około 20 linii. Skrypt z instrukcją obsługi oraz przykładem znajduje się tutaj:

https://github.com/quinor/oi_tester

Polecam, w razie potrzeby będę usuwał bugi i poprawiał kod.
Do obsługi potrzebny jest python2 z dwoma specyficznymi bibliotekami, ale ich instalacja jest dobrze opisana.
@Stanisław Szcześniak: Ależ nikt nie mówi, że algorytmika jest mniej ciekawa. Jest inna. W ogóle nie proponowałem czysto programistycznej olimpiady, ale mogłaby być trochę bardziej programistyczna. Oczywiście moim zdaniem. Pewnie więcej zwolenników tutaj rozwiązywania zadań na papierze Mimo wszystko ja dalej podtrzymuje, że nie powinno być wymogu dowodów. Zresztą, nie mamy chyba na to wpływu - nie ma co ciągnąć tematu.
Potwierdzam wszystkie. =)