Ostatnie posty

Nie boisz się, że jak rzeczywiście będzie zadanie o kodzie BAS, to zostaniesz zdyskwalifikowany za wykradnięcie zadań :)?
Jeden max-test ode mnie :)
https://tinyurl.com/y9w4tq4j
Łojej, ciekawe. Chyba większość osób to robiła jednak O(w^k * m), gdzie w jest maksymalizowane dla turnieju na tam bodajze 28 wierzchołkach
Potwierdzam testy.
generatorka maxtestow w pythonie

import random, string
N=10**7
pal_yes = '0\n' + ''.join(random.choice(string.lowercase) for _ in range(N))
pal_no_most_likely = '0\n' + ''.join(random.choice(string.lowercase) for _ in range(2*N))
open('pal_yes.in', 'w').write(pal_yes + pal_yes[::-1])
open('pal_no.in', 'w').write(pal_no_most_likely)
Z przykrością muszę stwierdzić, że macie moim zdaniem dobre rozwiązania.
Z radością stwierdzam, że chyba też mam dobre rozwiązanie (choć mu trochę nie ufam ;) ).
Moje rozwiązanie miało złożoność pesymistycznie O(n^4 * m). A właściwie to O(n^3*w*m), gdzie w=wynik.
Zdziwię się, jeżeli ktokolwiek mi powie, że miał inne rozwiązanie niż branching po dowolnej najdłuższej ścieżce (z tych co weszły oczywiście). Dalej to raczej tylko kwestia mikrooptymalizacji w stylu że jak patrzę na jakiś wierzchołek i go w tym momencie ocalam to że już głębiej w drzewie branchingu nie będę ponownie rozważać jego wywalenia lub być może opcenie ostatniej fazy branchingu, bo dla k=1 to się da zrobić w O(m log m).
TLE, ale nie wpadłem na nic lepszego niż brute-force :P
To zakładam, że mieliście optymalniejsze rozwiązanie 😋
0.05s na sześciu testach, między innymi na 10h.
Ten sam test 0.19 s.
Jaki mieliście czas działania na najwolniejszym teście? U mnie to test 10h i dokładnie 1.00s.
Z radością mogę stwierdzić, że również potwierdzam wszystkie testy.
To ja też potwierdzę wszystkie testy :)